Paweł Chłód

Wesołych Świąt Wielkanocnych!!

Opublikowano w Seniorzy
Święta tuż tuż, ale zanim zaczniemy świętować Wielkanoc czeka nas jeszcze podróż do Białej Podlaskiej.
Jest to jeden z najdalszych naszych wyjazdów w tej rundzie, a AZS AWF Biała Podlaska to jeden z trudniejszych rywali, zamierzamy jednak .Początek spotkania o godzinie 15:00, relacja live na tvcom.pl.

Korzystając z okazji drodzy kibice i obserwatorzy:W tym wyjątkowym czasie życzymy Wam spokoju, wyciszenia i radości z obecności najbliższych osób. Lecz przede wszystkim zdrowia, bo bez tego ani rusz. Wesołych świąt kochani!
Składa zarząd klubu MKS Wieluń wraz z trenerami i zawodnikami

Dominik Stalka - witamy na pokładzie!

Do zespołu seniorów MKSu dołączy leworęczny rozgrywający - Dominik Stalka.

Na Zasadzie wypożyczenia do końca sezonu do składu MKSu został włączony młody rozgrywający będący aktualnie zawodnikiem pierwszoligowego E.Link Gwardia Koszalin.

Witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!

E.Link Gwardia Koszalin

KONKURS!! Zaprojektuj maskotkę MKS Wieluń!

Konkurs‼️Konkurs‼️

Tego jeszcze u nas nie było - MKS Wieluń, Zarząd i Trenerzy organizują konkurs pod tytułem:

„Mój pomysł na maskotkę MKS Wieluń”

➡️Konkurs skierowany jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Powiatu Wieluńskiego

➡️Konkurs ma 3 kategorie wiekowe:

- przedszkolak

- klasy I-III

- klasy IV-VIII

➡️Pracę konkursową należy dostarczyć do dnia 29.02.2024r. do trenerów MKS Wieluń w godzinach zajęć 16-17:30 od poniedziałku do czwartku do Hali WOSiR przy ulicy Częstochowskiej

➡️Rozstrzygnięcie konkursu 2 lub 3 marca 2024r. w przerwie meczu MKS Wieluń - Anilana Łódź

➡️Więcej informacji o konkursie oraz regulamin i metryczka pracy konkursowej w załączniku

Zachęcamy do udziału!

Regulamin

27.01.2024r zespół dzieci MKS PMDKiS Wieluń wziął udział w towarzyskim turnieju o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski w Gorzycach Wielkich.

Nasz zespół zaczął od zwycięstwa z 3Dsmart Kalisz 18:13, by w kolejnych meczach ulec Akademii KPR Kalisz 5:24 oraz drużynie z Gorzyc Wielkich 15:20.
W końcowym podsumowaniu zajęliśmy III miejsce????
Najlepszym zawodnikiem drużyny został ????Adam Suchecki ????
Tytuł MVP turnieju zdobył ???? Mateusz Kuźnik ????‍♂️

Gratulacje‼️

MKS zadebiutował z nowym szkoleniowcem

Drugą rundę Ligi Centralnej Mężczyzn rozpoczynamy od porażki z Miedzią Huras Legnica.

W przerwie przed rundą rewanżową na ławce trenerskiej naszej drużyny seniorów Hieronima Wolnego zastąpił Jarosław Knopik.
Nowy szkoleniowiec objął stery zaledwie tydzień przed meczem z Legnicą, dodatkowo plaga kontuzji w drużynie nie ułatwia mu pracy. Jednakże do niedzielnego meczu nasi zawodnicy przystąpili pełni woli walki i chęci zwycięstwa. Dzięki temu do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 15:15.

Zaraz po przerwie naszym zawodnikom brakło koncentracji i stracili 3 proste bramki pozwalając przyjezdnym wyjść na prowadzenie. Trener jednak szybko zareagował i drużyna wróciła na własciwe tory, odrabiając 3 bramki idoprowadzając do remisu w okolicach 45 minuty spotkania. Niestety wcześniej wspomniana krótka ławka dała się we znaki na tym etapie spotkania, brak zmienników i wcześniejsza pogoń bramkowa za przeciwnikiem sprawiły, że w końcówce meczu to Legniczanie przejeli inicjatywę i odskoczyli na 4 bramki.

MKS Wieluń 26 -30 Siódemka Miedź HURAS Legnica

Już w najbliższą niedzielę 28 stycznia 2024r. Zagramy z Siódemka Miedź Legnica.

Zespół z Legnicy po pierwszej rundzie zajmuje 8 miejsce w tabeli, a w pierwszej rundzie pojedynek tych drużyn zakończył się zwycięstwem Siódemki - 26:22.
W niedzielę na ławce trenerskiej MKSu zadebiutuje także nasz nowy szkoleniowiec - Jarosław Knopik ????
Zapraszamy wszystkich do oglądania i kibicowania ????
Pamiętaj, jeśli nie możesz dotrzeć na halę zapraszamy do obejrzenia transmisji online dzięki TVCOM.pl➡️????

????28.01.2024r. (Niedziela)
????18:00
????Hala WOSiR ul.Częstochowska 35
????@tvcom.pl
Przyjdź i kibicuj naszym szczypiornistom ????
MKS! MKS! MKS!
⚫️????⚪️

Zmiany zmiany zmiany!

Drugą rundę zaczniemy już pod wodzą nowego trenera

Trenerem zespołu seniorów został Jarosław Knopik! To On poprowadzi nas w niedzielnym meczu przeciwko Siódemka Miedź Legnica.

Z tego miejsca dziękujemy również byłemu trenerowi Hieronimowi Wolnemu za całą dotychczasową pracę z zespołem seniorów. ????

Po świątecznej przerwie w rozgrywkach Ligi Centralnej Mężczyzn zawodnicy MKSu wracają na parkiet. Ich przeciwnikiem będzie drużyna Juranda Ciechanów.

W sobotę 13 stycznia wyjazdowo zmierzymy się z drużyną która aktualnie zajmuje 11 miejsce w tabeli. Zawodnicy z Ciechanowa to beniaminek rozgrywek, który bardzo dobrze zaczął sezon i przez długi czas plasował się w górnej części tabeli. MKS nadal zajmuje niechlubne ostatnie miejsce w tabeli z 3 punktami na koncie. Po świątecznej przerwie nasi zawodnicy rozegrali już jeden sparing z drużyną GOKIS Kąty Wrocławskie który zakończył się remisem 34-34, jednak sparingowe granie to nie to samo co rozgrywki ligowe. Mamy nadzieję, że ten 2024 rok zaczniemy od zwycięstwa!

Początek meczu o godzinie 19:00.
Transmisja meczu tradycyjnie na platformie tvcom.pl

Szansa na rewanż w ORLEN Pucharze Polski

W piątek 3 Listopada w hali WOSiR w Wieluniu rozegrany zostanie Finał Wojewódzki ORLEN Pucharu Polski.

Naszym przeciwnikiem będzie drużyna GROT Blachy Pruszyński Anilana Łódź z którą w 6. kolejce Ligi Centralnej przegraliśmy 31-29. Ostatni mecz w Łodzi był bardzo zacięty, a wynik spotkania rozstrzygnął się dopiero w ostatnich minutach spotkania. Tym razem przed własną publicznością liczymy na rewanż i awans do kolejnej fazy Pucharu Polski.

Początek spotkania o godzinie 20.00

O przełamanie ze Stalą Mielec!

Już jutro kolejny mecz w Wieluniu! Naszym przeciwnikiem będzie drużyna Handball Stal Mielec.

▫️ Mielczanie to druga drużyna poprzedniego sezonu, której nie wiele zabrakło aby awansować do Superligi, przegrali dopiero w pojedynku barażowym z Zagłębiem Lubin
▫️ W tym sezonie nasi rywale jednak nie zaczęli dobrze, podobnie jak nasza drużyna, rozpoczęli sezon od 3 porażek. Przełamali się dopiero w 4 kolejce wygrywając z Legnicą.
▫️ W tym sezonie najlepszym strzelcem w drużynie z Mielca jest Paweł Napierała który ma już na swoim koncie 23 bramki

???? 07.10 (sobota) godz. 19:00