»

Wesołych Świąt Wielkanocnych!!

Opublikowano w Seniorzy Napisane przez
Święta tuż tuż, ale zanim zaczniemy świętować Wielkanoc czeka nas jeszcze podróż do Białej Podlaskiej.
Jest to jeden z najdalszych naszych wyjazdów w tej rundzie, a AZS AWF Biała Podlaska to jeden z trudniejszych rywali, zamierzamy jednak .Początek spotkania o godzinie 15:00, relacja live na tvcom.pl.

Korzystając z okazji drodzy kibice i obserwatorzy:W tym wyjątkowym czasie życzymy Wam spokoju, wyciszenia i radości z obecności najbliższych osób. Lecz przede wszystkim zdrowia, bo bez tego ani rusz. Wesołych świąt kochani!
Składa zarząd klubu MKS Wieluń wraz z trenerami i zawodnikami

Dominik Stalka - witamy na pokładzie!

Do zespołu seniorów MKSu dołączy leworęczny rozgrywający - Dominik Stalka.

Na Zasadzie wypożyczenia do końca sezonu do składu MKSu został włączony młody rozgrywający będący aktualnie zawodnikiem pierwszoligowego E.Link Gwardia Koszalin.

Witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!

E.Link Gwardia Koszalin

MKS zadebiutował z nowym szkoleniowcem

Drugą rundę Ligi Centralnej Mężczyzn rozpoczynamy od porażki z Miedzią Huras Legnica.

W przerwie przed rundą rewanżową na ławce trenerskiej naszej drużyny seniorów Hieronima Wolnego zastąpił Jarosław Knopik.
Nowy szkoleniowiec objął stery zaledwie tydzień przed meczem z Legnicą, dodatkowo plaga kontuzji w drużynie nie ułatwia mu pracy. Jednakże do niedzielnego meczu nasi zawodnicy przystąpili pełni woli walki i chęci zwycięstwa. Dzięki temu do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 15:15.

Zaraz po przerwie naszym zawodnikom brakło koncentracji i stracili 3 proste bramki pozwalając przyjezdnym wyjść na prowadzenie. Trener jednak szybko zareagował i drużyna wróciła na własciwe tory, odrabiając 3 bramki idoprowadzając do remisu w okolicach 45 minuty spotkania. Niestety wcześniej wspomniana krótka ławka dała się we znaki na tym etapie spotkania, brak zmienników i wcześniejsza pogoń bramkowa za przeciwnikiem sprawiły, że w końcówce meczu to Legniczanie przejeli inicjatywę i odskoczyli na 4 bramki.

MKS Wieluń 26 -30 Siódemka Miedź HURAS Legnica

MKS Wieluń za 3 dni rozpoczyna II Rundę Ligii Centralnej Mężczyzn

Już w najbliższą niedzielę 28 stycznia 2024r. Zagramy z Siódemka Miedź Legnica.

Zespół z Legnicy po pierwszej rundzie zajmuje 8 miejsce w tabeli, a w pierwszej rundzie pojedynek tych drużyn zakończył się zwycięstwem Siódemki - 26:22.
W niedzielę na ławce trenerskiej MKSu zadebiutuje także nasz nowy szkoleniowiec - Jarosław Knopik ????
Zapraszamy wszystkich do oglądania i kibicowania ????
Pamiętaj, jeśli nie możesz dotrzeć na halę zapraszamy do obejrzenia transmisji online dzięki TVCOM.pl➡️????

????28.01.2024r. (Niedziela)
????18:00
????Hala WOSiR ul.Częstochowska 35
????@tvcom.pl
Przyjdź i kibicuj naszym szczypiornistom ????
MKS! MKS! MKS!
⚫️????⚪️

Zmiany zmiany zmiany!

Drugą rundę zaczniemy już pod wodzą nowego trenera

Trenerem zespołu seniorów został Jarosław Knopik! To On poprowadzi nas w niedzielnym meczu przeciwko Siódemka Miedź Legnica.

Z tego miejsca dziękujemy również byłemu trenerowi Hieronimowi Wolnemu za całą dotychczasową pracę z zespołem seniorów. ????

Liga Centralna wraca na parkiety, MKS zagra z Jurandem Ciechanów.

Po świątecznej przerwie w rozgrywkach Ligi Centralnej Mężczyzn zawodnicy MKSu wracają na parkiet. Ich przeciwnikiem będzie drużyna Juranda Ciechanów.

W sobotę 13 stycznia wyjazdowo zmierzymy się z drużyną która aktualnie zajmuje 11 miejsce w tabeli. Zawodnicy z Ciechanowa to beniaminek rozgrywek, który bardzo dobrze zaczął sezon i przez długi czas plasował się w górnej części tabeli. MKS nadal zajmuje niechlubne ostatnie miejsce w tabeli z 3 punktami na koncie. Po świątecznej przerwie nasi zawodnicy rozegrali już jeden sparing z drużyną GOKIS Kąty Wrocławskie który zakończył się remisem 34-34, jednak sparingowe granie to nie to samo co rozgrywki ligowe. Mamy nadzieję, że ten 2024 rok zaczniemy od zwycięstwa!

Początek meczu o godzinie 19:00.
Transmisja meczu tradycyjnie na platformie tvcom.pl

Szansa na rewanż w ORLEN Pucharze Polski

W piątek 3 Listopada w hali WOSiR w Wieluniu rozegrany zostanie Finał Wojewódzki ORLEN Pucharu Polski.

Naszym przeciwnikiem będzie drużyna GROT Blachy Pruszyński Anilana Łódź z którą w 6. kolejce Ligi Centralnej przegraliśmy 31-29. Ostatni mecz w Łodzi był bardzo zacięty, a wynik spotkania rozstrzygnął się dopiero w ostatnich minutach spotkania. Tym razem przed własną publicznością liczymy na rewanż i awans do kolejnej fazy Pucharu Polski.

Początek spotkania o godzinie 20.00

O przełamanie ze Stalą Mielec!

Już jutro kolejny mecz w Wieluniu! Naszym przeciwnikiem będzie drużyna Handball Stal Mielec.

▫️ Mielczanie to druga drużyna poprzedniego sezonu, której nie wiele zabrakło aby awansować do Superligi, przegrali dopiero w pojedynku barażowym z Zagłębiem Lubin
▫️ W tym sezonie nasi rywale jednak nie zaczęli dobrze, podobnie jak nasza drużyna, rozpoczęli sezon od 3 porażek. Przełamali się dopiero w 4 kolejce wygrywając z Legnicą.
▫️ W tym sezonie najlepszym strzelcem w drużynie z Mielca jest Paweł Napierała który ma już na swoim koncie 23 bramki

???? 07.10 (sobota) godz. 19:00
????️ Hala WOSiR w Wieluniu

Pierwszy mecz naszych szczypiornistów w roli gospodarza!

Już w sobotę nasi szczypiorniści zagrająpierwszy raz w tym sezonie przed własną publicznością!

O godzinie 19.00 w hali WOSiR MKS będzie podejmować KPR Autoinwest Żukowo.

Tych którzy nie mogą być z nami na hali zapraszamy do oglądania meczu na platformie TVCOM.pl

Bez presji łatwiej o niespodziankę?

Ostatni mecz w sezonie Ligi Centralnej zagrają w sobotę 20 maja szczypiorniści MKS-u. Podopiecznych Grzegorza Garbacza trzeci raz z rzędu czeka na zakończenie rozgrywek daleki wyjazd, gdyż po Warszawie i Żukowie, w ostatniej kolejce będą podejmowani przez AZS AWF Biała Podlaska.

Można powiedzieć, że rywal znany, gdyż drużyny obu klubów potykały się ze sobą już na trzech szczeblach rozgrywkowych. Co ciekawe, choć to Podlasianie zawsze meldowali się wyżej w tabeli, to historia bezpośrednich konfrontacji nie jest już tak jednostronna, a własna hala nie zawsze była okolicznością sprzyjającą. Szczególnie miło wspominają wielunianie ostatnią konfrontację na wyjeździe - w listopadzie 2021, gdy przerwali w hali ówczesnego lidera serię dwunastu zwycięstw z rzędu gospodarzy. Powrót do Wielunia mógłby być jeszcze przyjemniejszy, gdy w końcówce goście zachowali więcej zimnej krwi i prowadząc 3-ma bramkami 90 sekund przed końcem, nie pozwolili miejscowym wyrównać. Na szczęście zwycięzcą ostatniego meczu w Białej Podlaskiej okazał się MKS, który wygrał konkurs rzutów karnych.

Czy powtórka sprzed półtora roku jest w ogóle możliwa? Patrząc na tabelę raczej nie, gdyż akademicy zajmują w niej wysokie 3 miejsce i z liczbą 52 punktów wyprzedzają dwunasty MKS aż o 24 oczka. Z drugiej strony, z naszej drużyny, po wygranej ze Stalą Gorzów, spadła presja walki o utrzymanie i grając na luzie stać ją chociażby na taką dyspozycję, jaką zaprezentowali w przegranym jedną bramką meczu z liderem z Legionowa. Wszak od tego meczu minęło tak niewiele, a gdyby rzeczywiście tak się stało, wynik konfrontacji wcale nie będzie przesądzony. Z drugiej strony pamiętajmy, że w MKS-ie jest kilka niezaleczonych kontuzji i trener z pewnością nie będzie ryzykował zdrowiem kontuzjowanych graczy.

Kogo najbardziej powinni się obawiać wielunianie? Na pewno czołowych snajperów Ligi Centralnej: Norberta Maksymczuka (123 gole, 4 miejsce) i Patryka Niedzielenko (12, 109). Obaj zresztą najwięcej bramek (po 6) rzucili naszym bramkarzom w pierwszym meczu (w styczniu 2023 w Wieluniu AZS AWF wygrał 28:25). Równie trudnym zadaniem będzie jednak upilnowanie i odcięcie od dzielącego podaniami  Marcina Stefańca. Wychowanek Vive Kielce jest w Białej Podlaskiej nie tylko grającym trenerem. Od kilku tygodni sprawuje również obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski juniorów, do której sam zresztą powołał na czerwcowe zgrupowanie w Pruszkowie wychowanka MKS-u Franciszka Wierzbickiego. Warto przypomnieć, że ten ostatni trenował ostatnio i uczył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Niestety, były podopieczny Tomasza Derbisa po maturze, którą właśnie zalicza, nie wróci do rodzimego klubu. Zasili bowiem właśnie AZS AWF Biała Podlaska. A to oznacza, że mecze MKS - AZS AWF w sezonie 2023/24 będą jeszcze ciekawsze.

Czy ciekawsze  niż ten najbliższy, dowiemy się już w sobotę ok. 19.30. Początek transmisji w systemie PPV na platformie insports.tv od godziny 18.00.