Zwycięstwo w meczu z ŚKPR Świdnica !!! Wyróżniony

Opublikowano w Seniorzy Napisane przez

Zakładany cel – zwycięstwo w meczu z ŚKPR Świdnica – osiągnięty. „Szare Wilki” ze Świdnicy pokonane we własnej twierdzy.

ŚKPR Świdnica przegrał z MKS-em Wieluń 20:31 w meczu IV kolejki I ligi grupy B

Nietypowo, bo w piątek zawodnicy MKS Wieluń pojechali do Świdnicy rozegrać mecz IV kolejki z tamtejszym ŚKPR-em Świdnica. Spotkanie rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem spowodowanym rozgrywanym na hali przy ulicy Galla Anonima meczem piłki siatkowej pomiędzy Polonią Świdnica a Impelem Wrocław.

Do meczu z ŚKPR-em Świdnica nasi zawodnicy przystąpili mocno skoncentrowani. Szybka kombinacyjna gra naszej drużyny, wsparta skutecznymi kontrami dała zamierzony efekt w postaci wypracowania zdecydowanej przewagi bramkowej ( 2:7 po 10 minutach). Nie gorzej prezentowaliśmy się w obronie. Świdniczanie bezskutecznie próbowali się dostać do naszej bramki, wykazując się wyraźnym brakiem koncepcji w ataku pozycyjnym. o 15 minutach wynik meczu wynosił 3:11, i już wtedy można było mieć przekonanie, że w tym meczu karty rozdawać będą zawodnicy MKS-u Wieluń. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:16 dla naszej drużyny.

Po zmianie stron zawodnicy ŚKPR-u Świdnica wspierani skutecznymi interwencjami swoich bramkarzy, dobrą grą w polu Władysława Makowiejewa i Konrada Cegłowskiego oraz dopingiem licznie zgromadzonych kibiców, ambitnie dążyli do zmniejszenia strat. Jednak ich działania można porównać do bicia głową w ścianę. Dobrze usposobieni w tym meczu nasi zawodnicy co rusz karcili swoich rywali powiększając przewagę bramką ( 40 minuta 12:22).

Widząc zdecydowana przewagę naszej drużyny trener Tomasz Derbis do gry wprowadzał kolejnych zawodników. Z naszej „młodzieży” na boisku pojawili się Krystian Kowalik, Wojciech Rybczyński, Błażej Golański, Jędrzej Kurzawa i Dawid Skorupa. Na szczególne wyróżnienie z tej grypy zasługują Wojciech Rybczyński i Krystian Kowalik ( zdobywca 2 ). Można powiedzieć, że „swoje 4 minuty” w tym meczu miał Wojciech Rybczyński zdobywając pomiędzy 55 a 58 minutą spotkania 3 bramki rzutami z drugiej linii.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 20:31 dla MKS-u Wieluń. W przekroju całego meczu na wyróżnienie zasłużyła cała nasza drużyna. Zagraliśmy zespołowo, swoje zrobili nasi bramkarze Mikołaj Krekora i Patryk Kolanek. Z zawodników z pola do zwycięstwa dołożył swoje Jarosław Cepielik zdobywając 9 bramek oraz Łukasz Królikowski zdobywając 6 bramek, grając bardzo skutecznie w obronie.

STATYSTYKI

ŚKPR Świdnica – MKS Wieluń 20:31 (9:16)

Przebieg meczu: 5 1:4, 10 2:7, 15 3:11, 20 4:13, 25 8:15, 30 9:16, 35 11:18, 40 12:22, 45 15:24, 50 17:25, 55 19:26, 60 20:31

 

Wieluń: Krekora, Kolanek –Cepielik 9, Królikowski 6, Książek 3, Famulski 3, Rybczyński 3, Kowalik 2, Węcek 2, Bernaś 1, Klimas 1, Majda 1, Młodzieniak, Golański, Kurzawa, Skorupa

 

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński – Makowiejew 6, Cegłowski 5, Daszczenko 3, Wychowaniec 3, Chmiel 1, Żubrowski 1, Kozak 1, Pęczar, K. Stadnik, Borowski, Etel, Zaremba

 

Kary: ŚKPR 10 minut, Wieluń 10 minut

Karne: ŚKPR 6/4, Wieluń 4/3

 

Bez tytułu

CEL JEST JEDEN – ZWYCIĘSTWO! Wyróżniony

Opublikowano w Seniorzy Napisane przez

Nie minął nawet tydzień od poprzedniego meczu a naszym zawodnikom, dość nietypowo, bo już dziś przyjdzie rozgrać kolejny mecz ligowy w ramach rozgrywek I ligi mężczyzn, Grupy B. Tym razem rywalem podopiecznych Tomasza Derbisa będzie drużyna ŚKPR-u Świdnica.

Po ostatniej porażce w Lesznie i niestety pierwszej stracie punktów w obecnym sezonie widać wśród naszych szczypiornistów pełną mobilizację i chęć pokazania, że sobotnia przegrana z drużyną z Wiekopolski to był tylko wypadek przy pracy. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy zapowiadają, że interesuje ich tylko zwycięstwo i kolejny komplet punktów.

O to jednak nie będzie, aż tak łatwo jakby wszystkim mogłoby się wydawac, ponieważ drużyna ze Świdnicy to bardzo niewygodny i trudny rywal. Być może miejsce w ligowej tabeli tego nie odzwierciela, ponieważ w obecnej kampanii ŚKPR zajmuje obecnie 9 miejsce, ale patrząc na historię meczów z poprzedniego sezonu trzeba pamiętać, że świdniczanie to drużyna nieobliczana, z którą po prostu trzeba się liczyć.

Sezon 2017/2018:

  • ŚKPR Świdnica – MKS Wieluń 26:34 (13:12)
  • MKS Wieluń – ŚKPR Świdnica 28:29 (15:16)

Warto w tym miejscu dodać, że w obecnym sezonie drużyna ze Świdnicy pokonała na własnym parkiecie drużyną Miedzi Legnica, z którą nasz team nie poradził sobie w poprzedniej kolejce. To wszystko sprawia, że do tego meczu trzeba być maksymalnie skoncentrowanym, ale głeboko wierzymy, że kapitalne interwencje naszych bramakrzy, żelazna postawa w defensywie oraz niemal perfekcyjna skuteczność w ataku spowoduje, że nasi zawodnicy wrócą do Wielunia z trzema punktami i pewnym zwycięstwem!

ŚKPR Świdnica - MKS Wieluń 12.10.2018 (piątek); godz. 19:00

Hala na osiedlu Zawiszów, ul. Galla Anonima 1

Pozostałe mecze IV. kolejki spotkań:

Forza Wrocław – Siódemka Miedź Legnica

Grunwald Poznań – Real Astromal Leszno

Ostrovia Ostrów Wlkp. – ASPR Zawadzkie

Olimpia MEDEX Piekary Śl. – AZS Zielona Góra

Olimp Grodków – Politechnika Anilana Łódź

Legnica nie zdobyta. Wyróżniony

Opublikowano w Seniorzy Napisane przez

Legnica nie zdobyta. Siódemka Miedź Legnica wygrała 27:22
z MKS-em Wieluń w meczu 3. kolejki grupy B 1. ligi

Nasza drużyna pojechał do Legnicy jako wicelider mogący pochwalić się kompletem punktów. Choć nastroje zawodników MKS-u były dobre to wiedzieliśmy, że przeciwnik postawi trudne warunki i tak też się stało. Dodatkowo MKS Wieluń pojechał osłabiony brakiem Konrada Krzaczyńskiego ( „odpoczynek” przez dwa kolejne mecze – konsekwencja czerwonej kartki w spotkaniu z Lesznem), Łukasza Królikowskiego - sprawy rodzinne oraz Piotra Madeły – kontuzja po meczu z Zawadzkim.   Siódemka Miedź już od pierwszych minut sobotniego spotkania wzięła się do roboty, by powetować sobie niepowodzenia w Lesznie i Świdnicy. Mecz by wyrównany – przez pierwszy kwadrans na prowadzeniu byli gospodarze, ale po kwadransie był już remis (6:6). Natomiast w 25 min. MKS wygrywał różnicą dwóch bramek (10:12).Wtedy drużyna trenera Pawła Wity mocniej stanęła w obronie, co od razu przyniosło efekty. Siódemka Miedź zdobyła pięć bramek z rzędu i na przerwę schodziła z zapasem trzech bramek. Do takiego stanu rzeczy zawodnicy MKS przyczynili się osobiście, popełniliśmy dużo niewymuszonych błędów, nie byliśmy skuteczni w ataku.

W drugiej połowie Siódemka Miedź grała mądrze i konsekwentnie, a co najważniejsze powiększała przewagę. Największą osiągnęła w 48 min., gdy po rzucie rozgrywającego świetny mecz Pawła Piwki wygrywała już 23:16. Efekt był taki, że końcówka meczunie była specjalnie emocjonująca, choć nasi zawodnicy ambitnie dążyli do zniwelowania strat.

 

Bardzo dobry występ zaliczył bramkarz Siódemki Miedź Legnica Łukasz Mazur. Nie gorzej w tym meczu prezentowali się nasi bramkarze. Mikołaj Krekora – obrona dwóch karnych w pierwszej połowie  oraz dobra skuteczność przy rzutach z pola. Patryk Kolanek na boisku od 45 minuty też wykazała się dobrą skutecznością broniąc 6 rzutów na naszą bramkę. Z zawodników MKS-u Wieluń grający w polu najlepiej – zwłaszcza w pierwszej połowie – zaprezentował się Krzysztof Węcek.

 

Siódemka Miedź Legnica – MKS Wieluń 27:22 (15:12)

Siódemka: Mazur 1, Stachurski – Majewski 2, Przybylak, Płaczek 4, Koprowski 4, Cegłowski 1, Ziemiński 1, Piwko 5, Drozdalski 1, Mosiołek 4, Światłowski 2, Gregułowski 2. Kary: 12 min.

MKS: Krekora, Kolanek – Kowalik 1, Młodzieniak 1, Węcek 4, Książek 3, Famulski 2, Cepielik 4, Kurzawa, Pawelec, Bernaś 4, Klimas, Majda 3. Kary: 6 min.

Przebieg meczu: 3:2 (5), 5:4 (10), 6:6 (15), 9:10 (20), 11:12 (25), 15:12 (40), 16:13 (35), 18:14 (40), 20:16 (45), 23:17 (50), 24:19 (55), 27:22 (60).

 

Tabela

 

Kolejny mecz zawodnicy MKS-u Wieluń rozegrają - też na wyjeździe – w dniu 12.10.2018 roku ( piątek ) o godzinie 19:00 z ŚKPR Świdnica.

Mecz MSPR Siódemka Miedź Legnica - MKS Wieluń

Opublikowano w Seniorzy Napisane przez

Już w najbliższą sobotę szczypiorniści MKS-u Wieluń rozegrają kolejny mecz ligowy w ramach rozgrywek I ligi Grupy B. Tym razem rywalem podopiecznych Tomasza Derbisa będzie drużyna MSPR-u Miedzi Siódemka Legnica.

Wielunianie bardzo dobrze rozpoczęli obecny sezon i po dwóch zwycięstwach są wiceliderem ligowych rozgrywek i tylko gorszym bilansem bramek ustępują pozycji lidera drużynie z Piekar Śląskich. Na drugim biegunie znajdują się zaś nasi najbliżsi rywale. Podopieczni trenera Pawła Wity po dwóch porażkach – z Realem Astromal Leszno oraz ŚKPR-em Świdnica – okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Dwie porażki oraz ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek wcale nie upoważnia naszych zawodników do lekceważenia drużyny z Legnicy, gdyż MSPR to niewątpliwie bardzo dobra drużyna i zapewne najbliższe mecze ligowe pokażą siłę tej drużyny. Legniczanie na pewno zrobią wszystko by w najbliższą sobotę zgarnąć pełną pulę punktów, ale wierzymy w to, że gospodarzom taki plan się nie uda. Wielunianie pokazali już w tym sezonie, że trzeba się z nimi liczyć i na pewno są w stanie wygrać z każdą drużyną w tej lidze, także z drużyną z Legnicy.

Do tej pory nasi zawodnicy rozegrali w Legnicy zaledwie jeden mecz i ten mecz niestety zakończył się naszą porażką. Jesteśmy jednak pewni, że „eMKSiacy” zrobią wszystko by utrzymać zwycięzka passę, zgarnąć na swoje konto kolejne, trzy punkty oraz po raz pierwszy w historii wygrać mecz ligowy w Legnicy.

MSPR Siódemka Miedź Legnica - MKS Wieluń

Sobota (6 październik), godz. 18:00

Hala sportowa OSiR przy ul. Lotniczej 52 w Legnicy

Pozostałe mecze 28. kolejki:

UKS Olimp Grodków – ŚKPR Świdnica

Politechnika Anilana Łódź – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie

KU AZS Uniwersytet Zielona Góra – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

ASPR Zawadzkie – WKS Grunwald Poznań

MKS Real-Astromal Leszno – KS Forza Wrocław

Przekonywujące zwycięstwo MKS-u Wieluń. Trzy punkty pozostają w Wieluniu.

 

Po prawie czteromiesięcznej przerwie na hali sportowej Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wieluniu wystąpili piłkarze ręczni Międzyszkolnego Klubu Sportowego rozpoczynając rozgrywki w ramach I ligi grupy B w sezonie 2018/2019. Spotkanie z drużyną MKS Real-Astromal Leszno było pierwszym meczem naszych szczypiornistów przed wieluńską publicznością nowy sezonie rozgrywkowym. Formalnie rozgrywki rozpoczęły się 22 września 2018 r. od meczu wyjazdowego rozegranego w Zawadzkim z drużyną tamtejszego ASPR-u Zawadzkie, gdzie MKS Wieluń odniósł zdecydowane zwycięstwo 30:19.

 

Zanim rozpoczął się mecz z MKS-em Realem - Astromalem Leszno , Zarząd Międzyszkolnego Klubu Sportowego uroczyście pożegnał braci Pawła i Krzysztofa Dutkiewiczów, którzy zakończyli występy w wieluńskiej drużynie. Trzecią osobą, która miała być uroczyście pożegnana był bramkarz Grzegorz Ciślak. Jednak ten ostatni nie mógł dotrzeć do Wielunia ze względów rodzinnych. Dodam jeszcze, że bracia Dutkiewiczowie spędzili w Wieluniu trzy sezony ( od 2015r. do 2018 r.), natomiast Grzegorz Cieślak bronił bramki MKS-u Wieluń w latach 2016 – 2018. Warto przypomnieć, że Paweł Dutkiewicz w sezonie 2015/2016 ( II liga) oraz w sezonie 2016/2017 ( I liga ) zdobył koronę króla strzelców.

 

Przygotowując się do meczu z drużyną z Leszna nasza drużyna miała świadomość, że nie będzie lekko, gdyż przeciwnik to solidna ekipa. Powodem takiej oceny są dotychczasowe pojedynki z leszczynianami, a także wysoka wygrana naszych przeciwników w I kolejce z Legnicą. Mkaesiacy oprócz ambicji sportowych, woli walki, wiary w swoje umiejętności oraz dobrze zabezpieczonej bramki przez Mikołaja Krekorę, który w meczu z ASPR-em Zawdzkie pokazał klasę, wiedzieli, że atutem będzie własna hala a także wieluńscy kibic, którzy staną na wysokości zadania, co będzie sprzyjało temu aby 3 punkty pozostały w Wieluniu.

 

Wieluńscy kibice, jak zawsze wypełnili halę sportową Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wieluniu i swoim dopingiem pomagali drużynie MKS-u Wieluń.

 

MKS Wieluń przystąpił do gry bez kontuzjowanego w Zawadzkim Piotra Madeły. Od samego początku byliśmy świadkami twardej walki na boisku. Mecz lepiej rozpoczęli leszczynianie, którzy rzutami z drugiej linii oddanymi przez Huberta Szkudelskiego wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Otwarcie dla MKS-u Wieluń nastąpiło za sprawą Krzysztofa Książka, który pomimo niedyspozycji zdrowotnej rozegrał bardzo dobre spotkanie, zdobywając w całym meczu 7 bramek ( najwięcej w naszej drużynie.)

 

Kolejne 15 minut to czas, w który MKS Wieluń znalazł sposób na gości. Twardo w obronie, skutecznie w ataku oraz doskonała postawa w bramce Mikołaja Krekory, który oprócz obrony kilku rzutów z gry, obronił dwa rzuty karne wykonywane Marcina Giernasa spowodowały, że na tablicy pojawił się wynik 9:6 dla MKS-u Wieluń.

 1 1

Drużyna z Leszna nie zamierzała jednak tanio sprzedać skóry. Dobrą zmianę dał dla leszczynian Marcel Zdobylak. Pomimo tego, ze jego warunki fizyczne znacznie różniły się od rosłych zawodników z Leszna, wykazywał się on bardzo dobrą skutecznością w rzutach ze skrzydła a także skutecznym wykonywaniem rzutów karnych. Do tego znakomita postawa w bramce leszczynian Fyderyka Musiała spowodowała, że na koniec pierwszej połowy meczu na tablicy wyników widniał wynik 12:12.

 

 

Druga połowa rozpoczęła się bramki zdobytej dla MKS-u Wieluń przez Krzysztofa Książka, co dało na prowadzenie, którego już nie oddaliśmy do końca meczu. Byliśmy świadkami trwającej cały czas twardej walki na boisku. W 50 minucie za brutalny faul na Krzysztofie Węcku czerwoną karta ukarany zostaje zawodnik drużyny z Leszna Mateusz Nowak. MKS Wieluń konsekwentnie realizuje swój plan. Skuteczna gra w obronie naszych zawodników spowodowała, że przyjezdni z coraz większym trudem zdobywali bramki. Na wyróżnienie w tym elemencie gry zasługuje w przekroju całego meczu Łukasz Królikowski. W drugiej połowie dalszym ciągu skuteczny był Krzysztof Książek. Bardzo dobrze na boisku zaprezentował się Jędrzej Kurzawa, który skutecznie wykonał 3 rzuty karne. Drużyna z Leszcza bardzo ambitnie walczyła do końca meczu, jednak konsekwentna i skuteczna gra MKS-u Wieluń spowodował, że odnieśliśmy przekonywujące zwycięstwo 26:22.

 2 2

 Do nieprzyjemnego incydentu doszło w ostatnich sekundach meczu. Zawodnik naszej drużyny Konrad Krzaczyński, który w całym meczy zdobył 4 bramki został sprowokowanym przez przeciwnika. Emocje wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem. Próba odwzajemnienia się przeciwnikowi zakończyła się tym, że sędziowie pokazali Konradowi Krzaczyńskiemu czerwoną kartkę.

 

 

3

MKS Wieluń - MKS Real-Astromal Leszno 26:22 (12:12)

MKS Wieluń: Mikołaj Krekora, Patryk Kolanek, - Krystian Kowalik, Kamil Młodzieniak 1, Krzysztof Węcek 2, Krzysztof Książek 7 (2/10), Szymon Famulski 1, Jarosław Cepielk 3(1/0), Konrad Krzaczyński 4, Jędrzej Kurzawa 3 (3/3), Oskar Klimas, Radosław Majda, Łukasz Królikowski 2, Michał Bernaś 2, Wojciech Rybczyński, Błażej Golański.

Zawodnik meczu w drużynie MKS Wieluń : Mikołaj Krekora

Trener: Tomasz Derbis.

MKS Real-Astroma Leszno: Michał Przekwas 1, Mariusz Rogoziński, Mateusz Nowak 1, Krzysztof Misiaczyk 1, Jakub Wierucki, Marcin Giernas 4, Rybarczyk Alex, Piotr Łuczak, Hubert Szkudelski 3, Marcin Jaśkowski 3, Marcel Zdobylak 9 ( 3/3), Alan Raczkowiak, Michał Frieske, Jakub Kruk, Fryderyk Musiał, Jakub Skorupiński.

Zawodnik meczu w drużynie MKS Real-Astroma Leszno : Marcel Zdobylak

Trenerzy: Wierucki Maciej, Ryszard Kmiecik

Przebieg meczu: 5' 1:3, 10' 32:4, 15' 7:6, 20' 9:6, 25' 10:8, 30' 12:12, 35' 15:13, 40' 17:16,
45' 19:16, 50' 21:18, 55' 22:20, 60' 26:22.

Kary: MKS - 10 minuty (Książek, Węcek, Bernaś Michał, Oskar Klimas, Łukasz Królikowski),

czerwona kartka – Konrad Krzaczyński

Kary MKS Real-Astroma Leszno - 14 minut (Rogoziński, Misiaczyk, Giernas, Łuczak x 2, (Szkudelski, Raczkowski).

czerwona kartka – Mateusz Nowak

 4

Zawodnik meczu w drużynie MKS Real – Astromal Leszno : Marcel Zdobylak

5

Zawodnik meczu w drużynie MKS Wieluń : Mikołaj Krekora

 Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Kilka dni temu oficjalnie powrócił do Wielunia po 12 długich latach. W piątek pojawi się na pierwszym treningu, a w sobotę wraz z całym zespołem zagra w hali WOSiR w turnieju przygotowawczym do nowego sezonu (start zawodów o godz. 9:30). O kim mowa? Oczywiście o Mikołaju Krekorze, który jeszcze kilka miesięcy temu szalał na parkietach PGNiG Superligi w barwach KPR-u Legionowo, a już za chwilę będzie bronić dostępu do bramki MKS-u. Poniżej obszerna rozmowa z nowym nabytkiem naszego zespołu. Zapraszamy do lektury ;)

Twierdza Chrzanów zdobyta. MKS wygrywa na koniec sezonu po rzutach karnych!

Opublikowano w Seniorzy Napisane przez

Pełen emocji i zwrotów akcji był ostatni w sezonie mecz w I lidze Grupie B. Górą okazali się w nim wielunianie, którzy wygrywając na ciężkim terenie w Chrzanowie, przerwali tym samym swoją fatalną passę i ostatecznie uplasowali się w tegorocznych rozgrywkach na 9. miejscu w tabeli.

Do Chrzanowa po 8. miejsce w tabeli

Opublikowano w Seniorzy Napisane przez

Z jasnym celem pojadą w najbliższą sobotę do Chrzanowa seniorzy MKS-u. Na terenie, gdzie w tym sezonie gospodarze przegrali w regulaminów czasie gry tylko dwa razy, wielunianie muszą wygrać, by po pierwsze - przełamać trwającą od kilku dobrych tygodni niemoc i po drugie - zająć na koniec sezonu 8. miejsce.

Momenty były. Czuwaj jednak lepszy od MKS-u!

Opublikowano w Seniorzy Napisane przez

Za seniora mi MKS-u kolejne nieudane zawody. Osłabieni brakiem Michała Bernasia, Krzysztofa Książka, Piotra Madeły, Kamila Młodzieniaka, Roberta Pawelca i Grzegorza Cieślaka wielunianie walczyli wprawdzie na trudnym terenie w Przemyślu jak tylko mogli, lecz ostatecznie przegrali z faworyzowanym Czuwajem 32:39.

Błażej Golański typuje wyniki 29. kolejki I ligi

Opublikowano w Seniorzy Napisane przez

- Bardzo daleki wyjazd na ciężki teren do Przemyśla i to w okrojonym składzie będzie niezwykle trudnym wyzwaniem dla MKS-u. Myślę, że gospodarze niestety nas zdominują i wygrają to spotkanie - mówi zawodnik drużyny juniorów MKS-u Błażej Golański, który typuje na naszej stronie wyniki 29. kolejki I ligi Grupy B.

Strona 1 z 39


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu