Druzyna2324-bialyMKS-kopia.png

http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Sponsorzy_baner_gora2324gk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/1_5_Procent_2024-stronagk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slajd2gk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slajd3gk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Zarzadgk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Slajd1gk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Umiesz liczyć? Licz na siebie, czyli WYGRAĆ ZE STALĄ!

Nadspodziewanie dramatycznie zapowiadają się dla MKS-u dwie ostatnie kolejki w Lidze Centralnej. Wielunianie, którzy praktycznie mieli już mieć zapewnione utrzymanie na sezon 2023/24, po pięciu porażkach z rzędu (ostatni raz wygrali 18 marca ze Śląskiem Wrocław), znaleźli się bowiem w gronie drużyn realnie zagrożonych spadkiem.

Podopieczni Grzegorza Garbacza mieli szansę postawić kropkę nad i w meczu u siebie z Legionowem (przegrana 27:28), Stalą w Mielcu (pogrom 21:39), z Anilaną u siebie (porażka 28:29) i w Przemyślu (najsłabszy mecz w sezonie i przegrana 22:31). Niestety, za każdym razem gubili komplet punktów, a przegrywając w 24. kolejce przy okazji dali tlen i nadzieję swojemu najgroźniejszemu rywalowi w walce o zachowanie miejsca w Lidze Centralnej. SRS Orlen wygrał bowiem również dwa tygodnie wcześniej na wyjeździe z Warmią (28:27) i w efekcie w krótkim czasie z 10 punktów straty do MKS-u odrobił aż 6.

Co zatem musi się wydarzyć, by nasz zespół uniknął spadku? Na pewno zainkasować minimum trzy punkty w dwóch ostatnich meczach i nie oglądać się na innych. Najlepiej będzie wygrać już w sobotę w hali WOSiR ze Stalą Budnex Gorzów Wielkopolski i nie oczekiwać nerwowo wieści z Sosnowca, gdzie z Zagłębiem rywalizować będzie SRS Orlen. Jak to jednak zrobić, skoro w pięciu poprzednich meczach ze Stalą nie udało się ani razu, a tylko raz padł remis? Przede wszystkim trzeba uwierzyć, że jest to możliwe. Gorzowianie zdobyli wprawdzie w tym roku 18 punktów (przy zaledwie sześciu MKS-u), ale ich ostatnie osiągnięcia z nóg nie zwalają. Właściwie to od wygranej po karnych w Białej Podlaskiej (1 kwietnia br.) nie rozegrali spotkania na miarę swoich niemałych możliwości. Padwę Zamość pokonali u siebie zaledwie 28:27, z walczącym o utrzymanie Żukowem wygrali na wyjeździe 26:23, a przed tygodniem w swojej hali doznali sensacyjnej porażki ze zdegradowaną już Warmią Olsztyn 24:26.

Z drugiej strony nie ma co liczyć, że rywal przestraszy się ostatnich „osiągnięć” MKS-u, który na ten moment wydaje się być  daleki od dyspozycji z Legionowem, czy choćby z Anilaną. Poza tym Stal z liczbą 42 punktów zajmuje w tabeli wysokie 5. miejsce, podczas gdy nasz zespół jest dwunasty i uzbierał siedemnaście oczek mniej.

W sferze osiągnięć indywidualnych gorzowianie są podobnym zespołem do Anilany. Najlepsi strzelcy Mateusz Stupiński (89) i Rafał Renicki (86) nie okupują czołowych lokat na liście snajperów, a to oznacza, że w każdym kolejnym spotkaniu może „odpalić” kto inny. Dlatego z takim zespołem odpada ustawienie obrony pod konkretnego zawodnika. Mimo wszystko, od taktyki obu trenerów powinno sporo zależeć, gdyż w tak krótkim czasie trudno liczyć na drastyczny skok formy którejś z drużyn.

Oczywiście można jeszcze gdybać, co będzie w sytuacji, gdy MKS przegra po raz szósty z rzędu. No cóż, zachowa wprawdzie  dwunaste miejsce, ale szanse na utrzymanie stopnieją wtedy do minimum. Dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby ewentualnych rozstrzygnięć w ostatniej kolejce w ogóle nie brać pod uwagę. Śląsk u siebie wydaje się być bowiem dla Orlenu łatwiejszym rywalem niż dla MKS-u AZS AWF w Białej Podlaskiej.

Sobotni (13 maja br.) mecz MKS Wieluń - Stal Budnex Gorzów Wielkopolski tradycyjnie będzie można obejrzeć na żywo w systemie PPV na platformie INSPORTS.TV. My jednak zdecydowanie bardziej zapraszamy do hali WOSiR w Wieluniu przy ulicy. Częstochowska 35, gdzie doping każdego kibica może się okazać na wagę utrzymania w Wieluniu Ligi Centralnej na następny sezon. Początek spotkania o godz. 18.00. 


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu