«
»

Mecz, który chciałoby się wymazać z pamięci.

• Napisane przez  Hieronim Wolny

Po jednym z najlepszych meczy w sezonie, MKS Wieluń pojechał 15 kwietnia 2023 r. do wicelidera Ligi Centralnej – drużyny Handball Stal Mielec. Zespół podbudowany niezłym występem przeciw liderowi z Legionowa, chciał pokazać swój pazur w Mielcu. Niestety naszym chłopakom zabrakło drapieżności. A gospodarze pokazali jak potrafią być groźni.

Pierwsze 10 minut meczu nie zwiastowało późniejszej klęski. W 9 minucie tablica pokazywała wynik 6:5 dla miejscowych. Następnie Stal Mielec rzuciła 4 bramki z rzędu – robiąc różnicę na 5 plus. W 13
minucie trener widząc nieporadność naszych zawodników poprosił o czas, który w perspektywie I połowy nie miał wpływu na jakość gry. Mielec podwyższał swoje prowadzenie. Do tego wyniku bardzo  przykładali się zawodnicy MKS Wieluń rażąc przeciwników wielką nieskutecznością. Czasami mając problem z trafieniem do bramki. Dość powiedzieć, że na 25 rzutów 10 wylądowało w siatce gospodarzy. I połowa zakończyła się wynikiem 18:10. Po tak słabym początku była nadzieja na obudzenie się zespołu w drugiej części gry. Jeśli nie na wygranie tego starcia to na pewno na bardziej przyzwoity wynik. Niestety, nie było to dane naszym chłopakom. Wręcz przeciwnie. Stal Mielec wzięła sprawy w swoje ręce i bardzo szybko nakręcała wynik. Od początku drugiej odsłony dali znać o sobie skrzydłowi z Mielca – młody Paweł Napierała oraz doświadczony – Paweł Wilk. Do 50 minuty meczu prawie wszystkie bramki były ich łupem. MKS Wieluń dalej zawodził ze skutecznością rzutową narażając się na szybie kontry, co dawało miejscowym łatwe bramki. Jak byliśmy stroną broniącą pozwalaliśmy bardzo łatwo dochodzić do pozycji rzutowych zawodnikom Stali Mielec. Nasi bramkarze byli bezradni przy rzutach z II linii oraz ze
skrzydeł. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 39:21 dla Handball Stal Mielec.

MKS Wieluń: Chuć Jakub, Galle Dawid, Waloch Andrzej- Kowalik Krystian 2, Węcek Krzysztof 1,
Golański Błażej 2, Krzaczyński Konrad 3, Chłód Paweł, Młodzieniak Mateusz 2, Hanas Miłosz 3, Bernaś
Adam 1, Rogaczewski Kamil 3, Bednarek Bartosz, Bożek Artur 2, Królikowski Łukasz 1, Galewski
Arkadiusz 1. Trener: Garbacz Grzegorz