Druzyna MKS Logo - Background: Vecteezy.com

http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Team_banergk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sponsorzy_banner_2023gk-is-1.jpglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę z wiceliderem na zakończenie pierwszej rundy

  • Napisane przez  Jacek Piwnicki
Zapowiedź ostatniego meczu 1 rundy Ligi Centralnej Zapowiedź ostatniego meczu 1 rundy Ligi Centralnej

Sześć tygodni czekali zawodnicy i kibice MKS-u na wznowienie rozgrywek Ligi Centralnej. W sobotę o godzinie 15-ej nasz zespół zmierzy się w hali WOSiR w Wieluniu z wiceliderem z Podlasia.

Po dotkliwej porażce w Gorzowie Wielkopolskim ze Stalą podopieczni Grzegorza  Garbacza otrzymali dwa tygodnie wolnego, a na pierwszych zajęciach spotkali się 2 stycznia. Do połowy miesiąca spotykali się codziennie w różnych miejscach: na siłowni, na bieżni i w hali WOSiR. Potem wrócili do cyklu trzech treningów w tygodniu, w międzyczasie grając mecze kontrolne. W kolejnych sparingach MKS przegrał we Wrocławiu 24:28 ze Śląskiem, u siebie uległ SPR-owi GOKiS Kąty Wrocławskie 21:24, wygrał z rodzinnych dla szkoleniowca MKS-u Obornikach Śląskich z tamtejszym Borem 32:22, a na koniec ponownie przegrał z GOKiS-em, ale tym razem w Kątach - 24:30.

Rywal, z którym MKS kończy pierwszą rundę i jednocześnie inauguruje walkę o punkty w roku 2023, to zajmujący drugie miejsce w tabeli AZS AWF Biała Podlaska, a więc drużyna, z którą naszemu zespołowi wiodło się różnie i to niezależnie ode tego, gdzie odbywały się mecze. Nie inaczej było w sezonie 2021/22, gdy nasz zespół przerwał w Białej Podlaskiej zwycięską passę gospodarzy wygrywając po remisie i zwycięskim konkursie rzutów karnych. Przypomnijmy, że 70 sekund przed końcem nasz zespół prowadził 30:27, a jeden punkt stracił praktycznie na własne życzenie. Z kolei w rewanżu w Wieluniu górą byli goście, którzy wygrali 29:23.

Na kogo nasi zawodnicy powinni zwrócić szczególną uwagę? Na pewno na najlepszych egzekutorów: Norberta Maksymczuka - 67 bramek i Patryka Niedzielenko - 65 goli. Poza tym swoim doświadczeniem pomagać będą akademikom - obrotowy Łukasz Kandora (za dwa miesiące skończy 40 lat), 32-letni bramkarz Łukasz Adamiuk (jako jedyny wystąpił we wszystkich meczach obu drużyn na poziomie drugiej i pierwszej ligi oraz ligi centralnej) oraz grający trener 29-letni Marcin Stefaniec. AZS AWF
do liderującej Stali Mielec traci dwa punkty, a nad MKS-em ma 11 oczek przewagi. Mecz odbędzie się w sobotę 28 stycznia w hali WOSiR (ul. Częstochowska 35). Początek o godzinie 15.00.

Skoro rywal z najwyższej półki, to i oprawa meczu nie powinna odbiegać od poziomu sportowego widowiska.  Dlatego spotkanie uatrakcyjni jego sponsor, którym będzie firma Liedmann Agro. Czym zajmuje się na co dzień? Sponsor MKS-u, to nowoczesny i dynamicznie rozwijający się producent nawozów i środków ochrony roślin. To właśnie u niego kupić można najlepsze nawozy wapniowe, do tego po konkurencyjnej cenie i w najlepszej jakości. Produkty marki LiedmannAgro  to bardzo silna i rozpoznawalna marka nawozów mineralnych w Polsce i za granicą, która na przestrzeni ostatnich lat powiększa swoją ofertę przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości.

Firma Liedmann Agro z Panem Prezesem Tomaszem Liedmannem na czele, to prawdziwi mecenasi sportu, którzy już od kilku lat wspierają lokalny szczypiorniak i jesteśmy niezwykle dumni
z tej współpracy za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Po więcej informacji na temat naszego partnera zapraszamy na jego stronę internetową.

 

A wszystkich tych którzy nie mogą być z nami w Hali WOSiR w sobotę zapraszamy przed ekrany na transmisję naszego meczu, dzięki platformie inSports TV

MKS Wieluń - KS AZS-AWF Biała Podlaska

 


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu