Druzyna MKS Logo - Background: Vecteezy.com

http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Team_banergk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sponsorzy_banner_2023gk-is-1.jpglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ostatni mecz MKS Wieluń w tym roku

  • Napisane przez  Hieronim Wolny
17 grudnia MKS zagrał ostatni mecz w tym roku 17 grudnia MKS zagrał ostatni mecz w tym roku Weronika Hadrian

17 grudnia 2022 r. zespół MKS Wieluń wyruszył w podróż na ostatni mecz Ligi Centralnej w tym roku kalendarzowym. Przeciwnikiem był 6 zespół w klasyfikacji ligowej. Wieluniacy podbudowani ostatnim domowym zwycięstwem nad Przemyślem wyruszyli w dobrych nastrojach z nadzieją na przywiezienie punktów z niezwykle ciężkiego terenu w Gorzowie Wielkopolskim.

W pamięci zapewne pojawiały się dwa ostanie mecze zeszłego sezonu, które na swoją korzyść rozstrzygnęli nasi sobotni przeciwnicy. Pomimo sporej drogi do pokonania nasz zespół wyruszył w drogę pełnym składem.

Początek meczu rozpoczął się od rzutu karnego dla Budnex Stali Gorzów. Jakub Chuć okazał się lepszy od Mateusza Stupińskiego- jednego z najlepiej rzucających graczy gospodarzy.

Jednak dwie pierwsze bramki zdobyli gospodarze. Nasi zawodnicy zdołali jednak w dwóch następnych akcjach doprowadzić
do remisu. Gra w pierwszej połowie była bardzo wyrównana i jeszcze kilkakrotnie na tablicy wyników pojawiał się rezultat remisowy. W naszej drużynie dało się zauważyć kilka niepotrzebnych lub nieprzygotowanych rzutów, które pozwalały miejscowym na przejęcie piłki, wyprowadzenie kontry i w konsekwencji zdobywaniu łatwych bramek. W tym fragmencie gry zdecydowanie nie radziliśmy sobie z grą skrzydłowych Budnex Stali Gorzów – a w szczególności z prawoskrzydłowym Michałem Lemaniakiem. Na przerwę schodziliśmy do szatni mając bramkę mniej. Wynik na tablicy pokazywał 12:11 dla gospodarzy.

Mając na uwadze to, że II połowy były zawsze lepsza w wykonaniu naszych zawodników, z takim też nastawieniem wyszliśmy na parkiet. Nasi zawodnicy zaczęli brać pod uwagę wskazówki, które trenera przekazał im w szatni i stopniowo obraz na boisku stał się dla nas korzystniejszy. Bramkę na remis zdobywał zawsze niezawodny Artur Bożek. Następnie dorzucił Kamil Rogaczewski i ponownie Bożek. W 34 minucie wyszliśmy na prowadzenie 14:13. Jednak od tego momentu miejscowi zaczęli dominować na boisku by w 42 minucie wyjść na 2 bramkowe prowadzenie. Następnie dorzucili 4 bramki pod rząd a „emkaesiacy” nie mieli żadnych argumentów żeby zniwelować straty. Drużyna Budnex Stali Gorzów Wielkopolski kontrolowała przebieg spotkania by ostatecznie zamknąć go wynikiem 29:21.

Nasz zespół wystąpił w pełnym składzie, chociaż na boisko
nie wyszedł Arek Galewski, który odczuwa jeszcze skutki kontuzji.

Najwięcej bramek dla naszej drużynie zdobył Artur Bożek – 7

i Konrad Krzaczyński – 5.

MKS Wieluń wystąpił w składzie: Chuć, Galle, Waloch – Bożek (7), Krzaczyński (5), Kowalik (1), Węcek, Golański (2), Chłód, Młodzieniak (1), Hanas (1), Bernaś (2), Rogaczewski (2), Bednarek, Królikowski.


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu