Druzyna MKS Logo - Background: Vecteezy.com

http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Team_banergk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sponsorzy_banner_2023gk-is-1.jpglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MKS Wieluń wyrusza w zimową podróż do Gorzowa Wielkopolskiego.

MKS Wieluń wyrusza w zimową podróż do Gorzowa Wielkopolskiego. inSports.tv

Czas szybko płynie. Jeszcze w pamięci wydarzenia związane z przygotowaniem do sezonu 2022/2023, trudne sprawy formalne do załatwienie, które pozwoliły na udział naszej drużynie w rozgrywkach
Ligi Centralnej,  a przed nami 12 kolejka. Jest to ostatni mecz MKS-u Wieluń w roku 2022. Pierwszą rundę zakończymy w Wieluniu dopiero 28 stycznia  2023. W tym spotkaniu naszym przeciwnikiem będzie AZS AWF Biała Podlaska.

Przeciwnikiem MKS-u Wieluń w sobotę 17 grudnia będzie Budnex Stal Gorzów. Nasi rywale po jedenastu kolejkach zajmują 6 miejsce z dorobkiem 17 punktów. W tym sezonie   drużyna z Gorzowa pokonała Nielbę Wągrowiec, Anilanę Łódź, Olimpię Piekary Śląski, Warmię Olsztyn - zgarniając pełną pulę. Dwa razy zawodnicy z Gorzowa okazali się lepsi po konkursie rzutów karnych ( z Przemyślem i Białą Podlaską) i przegrali po karnych z obecnym liderem z Legionowa. Liderami gorzowskiej drużyny są: Mateusz Stupiński , Wojciech Gumiński oraz Rafał Renicki.

W rywalizacji z Gorzowem mkaesiacy w rozgrywkach Ligi Centralnej w sezonie 2021/2022  zanotowali dwie porażki, w Wieluniu 28-29, z kolei w Gorzowie 24:27. Zatem najwyższy już czas, aby nastąpiło przełamanie w spotkaniach z tym wymagającym przeciwnikiem. Analizując dotychczasowe mecze naszej drużyny w tym sezonie, można śmiało powiedzieć, że nie ma przeciwnika, z którym nie można wygrać. Jeżeli nasi zawodnicy wykażą się dużą determinacją, ustrzegą się prostych błędów, a nasza bramka w decydujących momentach da wsparcie naszym obrońcom to nie taki „diabeł straszny”. Na parkiet w Gorzowie wyjdziemy na pewno
w optymalnym składzie, a nasi zawodnicy wykorzystując wszystkie swoje atuty zapewnią zwycięstwo w tym trudnym meczu.

Przed nami długa droga do Gorzowa. Mamy nadzieję że zima, która pokazuje swoje oblicze za oknami nie utrudni nam podróży i przywieziemy z Gorzowa Wielkopolskiego do Wielunia 3 punkty. Będzie to świąteczny prezent dla kibiców piłki ręcznej w Wieluniu.

Początek sobotniego meczu o godzinie 18:00.

Transmisja na portalu inSpotrs.tv  - STAL Gorzów - MKS Wieluń

MKS, MKS, MKS !!!!!!


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu