Druzyna MKS Logo - Background: Vecteezy.com

http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Team_banergk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sponsorzy_banner_2023gk-is-1.jpglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MKS Wieluń w 11 kolejce podejmie drużynę z podkarpacia

Przed kibicami piłki ręcznej w Wieluniu ostatni mecz, który rozegra nasz drużyna w tym roku na hali WOSiR przy ulicy Częstochowskiej. Przeciwnikiem naszych szczypiornistów w 11. kolejce będzie ORLEN Upstream SRS Przemyśl.

Z drużyną z podkarpacia spotykaliśmy się kilkukrotnie na poziomie rozgrywek Ligi Centralnej, w ubiegłym sezonie spotkanie w Wieluniu Przemyśl rozstrzygnął na swoją korzyść w stosunku 38-34, natomiast w meczu rewanżowym w Przemyślu - MKS Wieluń wygrał 31:27. Po 10 kolejkach drużyna z Przemyśla zajmuje w tabeli 11 miejsce mając na swoim koncie 10 punktów ( trzy mecze wygrane i 7 przegranych, w tym jeden przegrany po rzutach karnych z KS BUDNEX Stal Gorzów). Najlepiej punktującymi zawodnikami w drużynie z Przemyśla są: Stanisław Makowiejew ( były reprezentant Polski ) - 45 bramek oraz Jakub Ćwięka – 40 bramek.

Z kolej MKS Wieluń dotychczas zgromadził na swoim koncie 16 punktów ( 5 meczów wygranych i 5 meczy przegranych w tym jeden przegrany po rzutach karnych z GROT Blach Pruszyński Anilana Łódź w ostatniej kolejce) i zajmuje w tabeli 5 miejsce.

Mając w pamięci niefartowną porażkę w Łodzi, nasi zawodnicy będą chcieli pozytywnym akcentem zakończyć tegoroczne występy przed wieluńskimi sympatykami piłki ręcznej i pełną pulę dopisać do swojego konta. Pomimo tego, że od trzech kolejek zajmujemy wysokie
5 miejsce, to znajdujące się za nami drużyny zmniejszyły swoją stratę do nas. Bardzo mocno liczymy na zaangażowanie ze strony całej naszej drużyny oraz skuteczne rzuty najlepiej punktujących w tym sezonie zawodników: Artura Bożka – 49 bramek, Krzysztofa Węcka – 38 bramek oraz Kamila Rogaczewskiego – 37 bramek.

Sponsorem sobotniego meczu będzie firma ROLPOL Pana Romualda Polczyka, wspierająca drużyny MKS-u od wielu lat. Sponsor meczu przygotował nagrody- niespodzianki dla kibiców, którzy będą obecni na meczu.

Do zobaczenia na hali WOSiR w Wieluniu w sobotę 10 grudnia 2022 roku. Początek meczu godzina 16:00.

A tych którzy nie mogąbyć z nami zapraszamy do oglądania transmisji, tradycyjnie dzięki inSports.tv:

 

MKS Wieluń - ORLEN UPSTREAM SRS Przemyśl

2_1080х1080Round_11.png

 


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu