http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.ukrainagk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.sklad_2021_2022gk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sponsorzy_banner__2021_2022gk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Reprezentacja Polski U-18, z F. Wierzbickim w składzie, rozpoczyna walkę w ME!

  • Napisane przez  Jacek Piwnicki
F. Wierzbicki ma na koncie kilkanaście występów w reprezentacjach młodzieżowych. Teraz ma szansę na debiut w ME. F. Wierzbicki ma na koncie kilkanaście występów w reprezentacjach młodzieżowych. Teraz ma szansę na debiut w ME. Źródło: www.facebook.com/handballpolska

W czwartek 4 sierpnia rozpoczynają się mistrzostwa Europy do lat 18 w piłce ręcznej. W czarnogórskiej Podgoricy rywalizować będzie również reprezentacja Polski, z obrotowym MKS-u Wieluń Franciszkiem Wierzbickim w składzie.

Wielunianin to wychowanek Tomasza Derbisa, który od trzech lat trenuje i uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Franek już od dwóch lat systematycznie powoływany jest do kadry prowadzonej przez Rafała Bernackiego. Zaczynał w reprezentacji U-16, a obecnie gra w drużynie narodowej U-18. Ma już na koncie kilkanaście występów w reprezentacjach młodzieżowych, a raz - w styczniowym spotkaniu z Danią - wybrany został nawet najlepszym zawodnikiem meczu. Tytuł MVP przyznano mu też po czerwcowym półfinale SMS Cup, gdzie jego drużyna z Kielc wywalczyła w Płocku główne trofeum.

W ostatnich sparingach przed Euro U-18 Polska zagrała w Pruszkowie dwukrotnie z Izraelem. W pierwszym spotkaniu wygrała 35:29, a w rewanżu uległa przeciwnikom 27:28. W tym drugim meczu jedną z bramek zdobył Franciszek Wierzbicki. Z kolei w rozpoczynającym się jutro czempionacie Starego Kontynentu Polska zagra w grupie A, w której jej rywalami będą kolejno: Islandia (4 sierpnia, godz. 15.45), Niemcy (5 sierpnia, godz. 14.00) i Węgry (7 sierpnia, godz. 16.00). Co ważne, wszystkie starcia będzie można obejrzeć na żywo na stronie www.ehftv.com.


Reprezentacja Polski U-18 przed wylotem na ME w Czarnogórze. Źródło: www.facebook.com/handballpolska

Franek w barwach MKS-u przed czterema laty dotarł do 1/4 finałów mistrzostw Polski, gdzie ostatecznie wielunianie zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12 w kraju. Poza tym pół roku temu w barwach łódzkiej Anilany otarł się o strefę medalową mistrzostw Polski juniorów. Na turnieju w Legnicy łodzianom zabrakło do najlepszej czwórki w kraju jednej bramki w meczu z Gwardią Opole. Czas więc na pierwsze poważne sukcesy w barwach narodowych, czego mu gorąco życzymy.

Warto dodać, że w SMS w Płocku uczy się również i trenuje była zawodniczka MKS-u Anna Zieleniewska. Wychowanka Wojciecha Psui i Tomasza Gustawa jest obecnie szczypiornistką MTS-u Kwidzyn. Niestety, ze względu na kontuzję barku, której doznała podczas sparingu reprezentacji z Francją, w mistrzostwach Europy juniorek do lat 16 nie weźmie udziału. Co ciekawe, od września w kieleckim SMS rozpocznie edukację i treningi brat Franciszka - Stanisław Wierzbicki (rocznik 2007), kolejny z wychowanków MKS-u i bramkarz kadry województwa łódzkiego.


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu