http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.ukrainagk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.sklad_2021_2022gk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sponsorzy_banner__2021_2022gk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MKS kończy sezon na 9. miejscu. Żukowo zdobyte!

Tak cieszyli się po wygranym konkursie rzutów karnych w Żukowie wieluńscy zawodnicy. Tak cieszyli się po wygranym konkursie rzutów karnych w Żukowie wieluńscy zawodnicy. fot. MKS Wieluń

Niesamowitych emocji dostarczyli nam w ostatnim meczu sezonu seniorzy MKS-u. Choć w spotkaniu rozgrywanym w Żukowie nie prowadzili w regulaminowym czasie gry ani razu, to ostatecznie wygrali z miejscowym GKS-em po rzutach karnych, zapewniając sobie tym samym zajęcie dziewiątego miejsca w tabeli Ligi Centralnej.

Wielunianie pojechali do Żukowa bez swojego najlepszego strzelca Szymona Famulskiego, który w swoim ostatnim sezonie w barwach MKS-u uplasował się w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ligi na wysokim 16. miejscu. Mimo to, nasi gracze nie mieli zamiaru odpuszczać i widać to było od początku sobotniego spotkania. Przez prawie cały mecz inicjatywę mieli co prawda gospodarze, jednak ambitnie walczący emkaesiacy cały czas deptali im po piętach, by ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w rzutach karnych. Zanim do nich doszło, żukowianie wiele razy odskakiwali od nas na kilka trafień. Najwyższe prowadzenie wypracowali w 45. minucie, gdy po 5 golach z rzędu wygrywali 22:17. W 52. minucie było natomiast 24:21 i wydawało się, że punkty przejdą nam koło nosa. Świetna końcówka spowodowała na szczęście, że choć w całym spotkaniu nie byliśmy na "plusie" ani razu, to w ostatecznym rozrachunku to my mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa. Decydującego gola dającego wyrównanie zdobył - żegnający się z naszym klubem - Jarosław Cepielik i mecz zakończył się wynikiem 25:25. W konkursie "siódemek" do 3. serii nikt się nie mylił. W 4. i 5. kolejce rzuty przeciwników skutecznie zatrzymali jednak nasi bramkarze Patryk Jędrzejewski i Patryk Kolanek, którzy tym samym - podobnie jak wspomniany Cepielik - w wymarzony sposób zwieńczyli swoje występy w naszym zespole. Finalnie wygraliśmy karne 4:3, a ten wynik dał nam utrzymanie dziewiątego miejsca w tabeli zajmowanego przed ostatnią kolejką rozgrywek Ligi Centralnej.

SPR GKS Autoinwest Żukowo – MKS Wieluń 25:25 (14:13), 3:4 w rzutach karnych

GKS: B. Żurawski, B. Dudziak – W. Brzozowiec 1, M. Maćkowiak, M. Ściesiński, M. Porębski 1, G. Dorsz 11 (2/2), R. Stępień, J. Dobrakowski, K. Jagielski 3, S. Scharmach, B. Andrzejewski, S. Gajdziński, A. Benkowski 4, M. Papina 4 (1/1).

Trener: M. Czaja.

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J Chuć – K. Kowalik 1, K. Węcek 3 (0/1), B. Golański 5 (1/1), K. Krzaczyński 1, J. Cepielik 3 (1/1), M. Hanas 3, P. Staniek 3, A. Bernaś 2, S. Kucharski, B. Bednarek, A. Bożek 3, Ł. Królikowski 1.

Trener: G. Garbacz.

Pozostałe wyniki 26. kolejki:

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - MKS Grudziądz 36:27
KS AZS-AWF Biała Podlaska - ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 31:28
ORLEN Upstream SRS Przemyśl - MKS Nielba Wągrowiec 33:31
Siódemka-Miedź-Huras Legnica - KPR Legionowo 27:32
MKS Padwa Zamość - Śląsk Wrocław 27:23
Budnex Stal Gorzów - OKPR Warmia Energa Olsztyn 27:27 (2:4 w rzutach karnych)


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu