http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.ukrainagk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.sklad_2021_2022gk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sponsorzy_banner__2021_2022gk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Przed nami ostatni mecz w sezonie. W Żukowie będziemy bronić 9. miejsca!

W Wieluniu MKS przegrał z GKS-em 26:29. Czy w Żukowie stać go będzie na rewanż? W Wieluniu MKS przegrał z GKS-em 26:29. Czy w Żukowie stać go będzie na rewanż? fot. Zbigniew Rybczyński (wielun.naszemiasto.pl)

Ostatni mecz w sezonie rozegrają w najbliższą sobotę seniorzy MKS-u. Na pożegnanie z tegoroczną rywalizacją w Lidze Centralnej wielunianie zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Żukowo, który w ligowej tabeli zajmuje 6. miejsce.

Jeszcze dwie kolejki temu obie drużyny dzielił w tabeli zaledwie 1 punkt. W następnych 2 spotkaniach GKS odniósł jednak 2 zwycięstwa, natomiast my doznaliśmy takiej samej liczby porażek i przed najbliższym starciem w Żukowie tracimy do niego aż 7 oczek. Dogonić sobotniego rywala w ligowej stawce niestety już się nie da, ale nie oznacza to, że nie mamy o co walczyć. Szanse na przeskoczenie nas w klasyfikacji wciąż mają bowiem dwa zespoły znajdujące się tuż za naszymi plecami (Warmia Olsztyn i Zagłębie Sosnowiec), więc aby obronić 9. miejsce na koniec rozgrywek bez oglądania się na innych, musimy w sobotę po prostu wygrać. Sztuka ta będzie na pewno trudna, gdyż aż 5 z 7 zwycięstw w rundzie rewanżowej żukowianie zanotowali na własnym parkiecie, a w całym 2022 roku przegrali u siebie tylko raz, lecz w Lidze Centralnej nie ma żadnej reguły, a to pozwala nam wierzyć, że do Wielunia jesteśmy w stanie wrócić z kompletem punktów.

SPR GKS Autoinwest Żukowo – MKS Wieluń
Sobota (21 maja), godz. 18:00
Hala sportowa przy ul. Armii Krajowej 2E w Żukowie

Pozostałe mecze 26. kolejki:
MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - MKS Grudziądz
KS AZS-AWF Biała Podlaska - ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
ORLEN Upstream SRS Przemyśl - MKS Nielba Wągrowiec
Siódemka-Miedź-Huras Legnica - KPR Legionowo
MKS Padwa Zamość - Śląsk Wrocław
Budnex Stal Gorzów - OKPR Warmia Energa Olsztyn


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu