«
»

Stal okazała się za mocna. MKS bez zwycięstwa w Gorzowie!

Świetny początek MKS-u niestety nie wystarczył do pokonania Stali Gorzów. Świetny początek MKS-u niestety nie wystarczył do pokonania Stali Gorzów. Fot. Radosław Łogusz / Agencja Wyborcza.pl

Bez trzeciej wygranej z rzędu w Lidze Centralnej i w ogóle pierwszej w historii nad Stalą Gorzów wrócili w minioną sobotę do Wielunia podopieczni Grzegorza Garbacza. Gospodarze zwyciężyli na własnym parkiecie z MKS-em 27:24.

Spotkanie w Gorzowie rozpoczęło się dla wielunian bardzo dobrze. Po trzech bramkach z rzędu wygrywali 3:0 i taką przewagę utrzymywali do 8. minuty, gdy na tablicy wyników było 5:2. Podrażnieni gospodarze szybko się jednak obudzili. W 12. minucie wyrównali stan meczu i od tego momentu to oni dyktowali warunki gry na parkiecie. Najwyżej w pierwszej połowie prowadzili w 26. minucie (13:8), by ostatecznie schodzić na przerwę przy prowadzeniu 14:11. Po zmianie stron na boisku niewiele się zmieniło. Gorzowianie cały czas utrzymywali 3-4 bramkową zaliczkę, aczkolwiek w 49. Minucie, kiedy po kontaktowym trafieniu MKS-u zrobiło się tylko 20:19 dla Stali, wydawało się, że losy tego meczu mogą się jeszcze odmienić. Na nasze nieszczęście ekipa Oskara Serpiny nie pozwoliła sobie wydrzeć zwycięstwa i po serii 5 kolejnych goli dosyć pewnie dowiozła bezpieczny wynik do końca, wygrywając 27:24.

Budnex Stal Gorzów – MKS Wieluń 27:24 (14:11)

Śląsk: P. Jaśko, C. Marciniak – T. Gintowt 4, W. Bronowski 4, M. Lemaniak 6, D. Pietrzkiewicz 3, R. Renicki 3, M. Nieradko, D. Droździk, M. Kłak, D. Malarek, M. Stupiński 7 (1/1).

Trener. O. Serpina.

MKS: P. Kolanek, A. Waloch, J. Chuć – K. Kowalik (0/1), K. Węcek 2, B. Golański 4, K. Krzaczyński 2 (1/2), S. Famulski 1, J. Cepielik 1, M. Hanas 1, S. Kucharski 3 (2/2), P. Staniek 2, B. Bednarek, A. Bożek, Ł. Królikowski 1, A. Galewski 8.

Trener: G. Garbacz.