Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kropka nad „i” postawiona. MKS z pewnym utrzymaniem w Lidze Centralnej!

Świetny początek spotkania okazał się kluczem do zwycięstwa w czwartkowym meczu. Świetny początek spotkania okazał się kluczem do zwycięstwa w czwartkowym meczu. fot. Krzysztof Krawczyk (Radio ZW)

Pewne zwycięstwo nad Siódemką Miedź Legnica odnieśli w miniony czwartek seniorzy MKS-u. Wygrana 30:27 dała im utrzymanie w Lidze Centralnej na przyszły sezon oraz awans na siódmą lokatę w ligowej tabeli.

Przedostatni w stawce goście przyjechali do Wielunia jako drużyna, która do tej pory nie zdobyła na wyjeździe ani jednego punktu. Początek czwartkowego meczu pokazał, że nie był to przypadek, ponieważ po 13 minutach MKS prowadził 7:1. Podopieczni Grzegorza Garbacza grali w tym fragmencie bardzo agresywnie w defensywie, którą z bramki skutecznie wspierał wybrany najlepszym zawodnikiem Patryk Jędrzejewski i wydawało się, że błyskawicznie uda im się rozstrzygnąć losy tego starcia. Tak łatwo co prawda nie było, ponieważ ambitni legniczanie tuż przed przerwą dogonili wielunian na 3 bramki (przegrywali po pierwszej połowie 12:15), a po zmianie stron doprowadzili do stanu 17:19, jednak dalecy jesteśmy od stwierdzenia, że gospodarze stracili kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Gdy Siódemka doszła nas na 2 gole, to po chwili odpowiedzieliśmy 4 trafieniami z rzędu (jedno z nich zanotował nasz bramkarz P. Jędrzejewski) i ponownie mogliśmy spokojnie prowadzić zawody. W ostatnim kwadransie w ważnych momentach nie zawodził z kolei Arek Galewski, który rzucił 6 z 8 ostatnich bramek MKS-u i w efekcie, mimo gorszej końcówki, wygraliśmy cały mecz 30:27, zapewniając sobie tym samym utrzymanie w Lidze Centralnej na przyszły sezon.

MKS Wieluń – MSPR Siódemka Miedź Huras Legnica 30:27 (15:12)

MKS: A. Waloch, P. Jędrzejewski 1 – K. Węcek 2, B. Golański, K. Krzaczyński 2, S. Famulski 7 (2/2), P. Piwnicki, J. Cepielik 4, M. Hanas 4, P. Staniek, A. Bernaś 2, B. Bednarek 1, Ł. Królikowski, A. Galewski 7.

Trener: G. Garbacz.

MVP: P. Jędrzejewski.

Siódemka: Ł. Mazur, A. Stachurski, M. Kapela – H. Kuliński, M. Czarnecki 6, M. Kowalik 3, D. Nowosielski, M. Jaśkowski 4, A. Skrabania 3, K. Bogudziński 3 (1/2), S. Włoskiewicz 4, M. Stańko, P. Grozdek 3, W. Pacuła 1.

Trener: T. Góreczny.