«
»

Daleki wyjazd MKS-u. W niedzielę ruszamy do Przemyśla!

W Wieluniu ORLEN Upstream wygrał 38:34. Czy w Przemyślu role się odwrócą? W Wieluniu ORLEN Upstream wygrał 38:34. Czy w Przemyślu role się odwrócą? fot. Krzysztof Krawczyk (Radio ZW)

Po przerwie wielkanocnej do gry wracają zawodnicy Ligi Centralnej. Emkaesiacy zagrają tym razem w oddalonym od Wielunia o blisko 500 km Przemyślu, gdzie zmierzą się z miejscowym ORLEN-em Upstream SRS-em.

MKS rozegrał ostatni mecz w lidze 3 tygodnie temu, przegrywając u siebie z akademikami z Białej Podlaskiej. Ekipa z Przemyśla miała o 7 dni krótszą przerwę, ponieważ 9 kwietnia odrabiała zaległości, pewnie zwyciężając w Żukowie 36:29. Jeśli chodzi o postawę zawodników SRS-u w rundzie rewanżowej, to wrażenie robią zwłaszcza ich wygrane z 3 ekipami z pierwszej czwórki rozgrywek. W tym roku udało im się bowiem pokonać pewną awansu do PGNiG Superligi Ostrovię Ostrów Wlkp., zajmujący trzecią lokatę AZS AWF Biała Podlaska oraz czwartą w stawce Stal Gorzów. W kratkę wychodzą im za to starcia z ekipami ze środka tabeli, czego dowodem są rezultaty osiągnięte z Zagłębiem Sosnowiec (35:40), Padwą Zamość (31:39) czy też Siódemką Legnica (35:37). I właśnie w tym powinni upatrywać swojej szansy na wywiezienie z Przemyśla kompletu punktów wielunianie. W hali WOSiR lepsi okazali się co prawda rywale (wygrana 38:34), jednak mamy nadzieję, że spragnieni powrotu na parkiet podopieczni Grzegorza Garbacza będą w stanie sprawić niespodziankę i pokonać na wyjeździe piątą ekipy rozgrywek. O tym, czy tak się stanie, dowiemy się już w niedzielny wieczór.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – MKS Wieluń
Niedziela (24 kwietnia), godz. 17:00
Hala POSiR przy ul. Mickiewicza 30 w Przemyślu

Pozostałe mecze 22. kolejki:
ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - MKS Nielba Wągrowiec 38:28 (mecz rozegrany awansem)