«
»

MKS gorszy od trzeciego zespołu ligi. Udany rewanż akademików w Wieluniu!

Sobotnie spotkanie od samego początku nie układało się po myśli wieluńskiej drużyny. Sobotnie spotkanie od samego początku nie układało się po myśli wieluńskiej drużyny. fot. Krzysztof Krawczyk (Radio ZW)

Niestety nie udało się wygrać MKS-owi trzeciego z rzędu meczu w Lidze Centralnej. W rozgrywanym w hali WOSiR starciu wielunianie przegrali z trzecim w tabeli AZS-em AWF Biała Podlaska 23:29.

Goście rozpoczęli sobotni mecz z dużym animuszem. Błyskawicznie wyszli na prowadzenie 3:0, a po 10 minutach wygrywali z gospodarzami aż 8:2. Jak się okazało, to właśnie słaby początek w wykonaniu emkaesiaków zdecydował o końcowym rezultacie. Wieluńscy zawodnicy ambitnie walczyli o to, by dogonić przeciwników, jednak gdy wydawało się, że cel jest już na wyciągnięcie ręki, akademicy odskakiwali ponownie na 4-5 trafień. Jeden z takich momentów był przy stanie 9:12. Wówczas karnego nie wykorzystał K. Węcek, a następnie 2 bramki zanotowali bialczanie. W drugiej części gry najbliżej AZS-u wielunianie byli w 40. minucie (na tablicy wyników było 16:19) oraz w 49. minucie (19:23). Na więcej niestety nie było ich tego dnia stać, tym bardziej że musieli sobie radzić bez A. Galewskiego, A. Bernasia, K. Krzaczyńskiego i B. Bednarka, a z nie do końca wyleczonymi urazami wystąpili w meczu S. Famulski i Ł. Królikowski. Wśród przyjezdnych świetnie grali za to były bramkarz Anilany Łódź K. Ostrowski oraz najskuteczniejszy w ich barwach P. Urbaniak i grający trener P. Stefaniec. W MKS-ie przebudził się dopiero w końcówce A. Bożek, który rzucił 6 z 7 ostatnich goli swojego zespołu, ale na bialską ekipę było to w sobotę zdecydowanie za mało i spotkanie zakończyło się finalnie wynikiem 29:23 dla niej.

MKS Wieluń – KS AZS AWF Biała Podlaska 23:29 (12:16)

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, A. Waloch – K. Kowalik 4, K. Węcek 1 (0/1), B. Golański, S. Famulski 3 (1/2), P. Piwnicki, J. Cepielik 3, M. Hanas 4, P. Staniek 1, S. Kucharski, A. Bożek 6, Ł. Królikowski 1.

Trener: G. Garbacz.

MVP: A. Bożek.

AZS: Ł. Adamiuk, K. Ostrowski – N. Maksymczuk 4, P. Urbaniak 8, B. Ziółkowski 4, J. Tarasiuk, P. Niedzielenko 5, M. Stefaniec 4, B. Mazur 1, K. Kozycz 2, Ł. Kandora, D. Antoniak 1, K. Baranowski, W. Wójcik.

Trener: M. Stefaniec.

MVP: K. Ostrowski.