Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MKS rozbity w Legionowie!

Zawodnicy MKS-u niestety nie mieli w Legionowie zbyt wiele do powiedzenia. Zawodnicy MKS-u niestety nie mieli w Legionowie zbyt wiele do powiedzenia. fot. Rafał Michałowski (www.miejscowa.pl)

Na tarczy wrócili do Wielunia z Legionowa seniorzy MKS-u. Po bardzo słabym spotkaniu podopieczni Grzegorza Garbacza przegrali w ramach 16. kolejki z KPR-em aż 17:29.

Do Legionowa wielunianie wybrali się bez kontuzjowanego Arkadiusza Galewskiego oraz spisującego się w ostatnich spotkaniach bardzo dobrze - Patryka Jędrzejewskiego, dla którego tym razem zabrakło miejsca w kadrze meczowej. Początek spotkania nie zwiastował aż tak jednostronnego widowiska. Po 8 minutach gry było 2:2 i nie zanosiło na to, żeby któraś z drużyn była w stanie w szybkim tempie odskoczyć na kilka goli. Od tego momentu gospodarze wkroczyli jednak na zupełnie inny poziom, który poprowadził ich do bardzo pewnego zwycięstwa. O losach sobotniego starcia przesądziły serie 4 i 5 bramek z rzędu legionowian, które miały miejsce w pierwszej połowie. Pierwsza pozwoliła im wyjść na prowadzenie 6:2, natomiast druga wywindowała je aż do 9 trafień, gdy w 24. minucie zrobiło się 14:5. 9-bramkową zaliczkę ekipa z Legionowa utrzymała do przerwy (wygrywała na półmetku 18:9), a po zmianie stron spokojnie kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, by ostatecznie zwyciężyć aż 29:17. Dla MKS-u była to dopiero pierwsza przegrana w rundzie rewanżowej, lecz sprawiła ona, że spadliśmy w ligowej tabeli z 9. na 11. miejsce, co znów stawia nas w trudnej sytuacji w walce o utrzymanie w Lidze Centralnej. Punktów będziemy musieli szukać w kolejnym spotkaniu, które już 5 marca rozegramy w hali WOSiR z Nielbą Wągrowiec.

KPR Legionowo – MKS Wieluń 29:17 (18:9)

KPR: K. Zacharski, T. Szałkucki – J. Brzeziński 5, A. Brzozowski, T. Kasprzak 1, F. Fąfara 7, M. Śliwiński 6, S. Lewandowski, K. Tylutki, F. Brinovec 2, K. Wołowiec 3, M. Chabior 2, A. Laskowski 1, K. Ciok 2.

Trenerzy: M. Smolarczyk, M. Prątnicki.

MKS: P. Kolanek, J. Chuć 1 – K. Kowalik 1, K. Węcek 1, B. Golański, K. Krzaczyński, S. Famulski 1 (1/1), P. Piwnicki, J. Cepielik 5 (1/1), M. Hanas 2, P. Staniek 1, A. Bernaś 1, S. Kucharski, B. Bednarek, A. Bożek 2, Ł. Królikowski 2.

Trener: G. Garbacz.