Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MKS nareszcie wygrywa w Wieluniu. Warmia Olsztyn pokonana!

Mimo kiepskiego początku, MKS odwrócił losy spotkania i dosyć pewnie pokonał u siebie Warmię. Mimo kiepskiego początku, MKS odwrócił losy spotkania i dosyć pewnie pokonał u siebie Warmię. fot. Krzysztof Krawczyk

105 dni – tyle czasu seniorzy MKS-u czekali na zwycięstwo na własnym parkiecie w Lidze Centralnej. Fatalną serię udało się zakończyć w minioną sobotę, zwyciężając z ostatnią w tabeli Warmią Olsztyn 27:25.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli w sobotnim spotkaniu gracze z Olsztyna i trzeba przyznać, że przez ponad kwadrans to oni dyktowali warunki gry na parkiecie. W 13. minucie prowadzili 7:3, a w 19. minucie 9:6 i niewiele wskazywało na to, że na przerwę będą schodzić do szatni ze stratą kilku bramek do przeciwnika. Ostatnie 11 minut pierwszej odsłony było jednak w wykonaniu gospodarzy wręcz fantastyczne. Bramkę zamurował chwilowo Patryk Jędrzejewski, a w ataku szaleli na zmianę S. Famulski z A. Galewskim (obaj zanotowali w pierwszej połowie po 6 trafień), dzięki czemu ten fragment meczu udało się wygrać aż 9:2. Drugą część obie ekipy rozpoczęły od stanu 15:11 dla MKS-u, który uskrzydlony tym, co stało się tuż przed przerwą, kontrolował spotkanie przez kolejne 15 minut. Widząc, co się dzieje, trener olsztynian zmienił ustawienie w obronie na 3:3 i można powiedzieć, że ta taktyka się opłaciła. Od stanu 16:22 przyjezdni rzucili 4 gole z rzędu i na 9 minut przed końcem na tablicy wyników zrobiło się tylko 22:20 dla podopiecznych Grzegorza Garbacza. Na całe szczęście, po czasie wziętym przez trenera wielunian, emkaesiacy odpowiedzieli tym samym, w efekcie czego w 55. minucie MKS prowadził znów 6-oma trafieniami - 26:20. Choć ostatnie minuty należały do gości (to oni rzucili 4 ostatnie bramki w meczu), to końcowy rezultat był pod całkowitą kontrolą gospodarzy, którzy finalnie wygrali całe starcie 27:25. Co ważne, zwycięstwo dało naszej drużynie awans na 9. miejsce w ligowej stawce oraz kolejny duży oddech w walce o utrzymanie, bo pozwoliło odskoczyć od strefy spadkowej na 5 punktów.

MKS Wieluń – OKPR Warmia Energa Olsztyn 27:25 (15:11)

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – K. Kowalik 1, K. Węcek 2, S. Famulski 11 (5/5), J. Cepielik 4 (1/2), M. Hanas 2, P. Staniek, S. Kucharski, B. Bednarek, A. Bożek, Ł. Królikowski, A. Galewski 7.

Trener: G. Garbacz.

MVP: S. Famulski.

Warmia: D. Makowski, K. Matusiak, C. Kaczmarczyk – D. Reichel 2, D. Stępień, M. Safiejko 1, M. Laskowski 2, A. Chełmiński, D. Didyk 3, A. Konkel 2 (0/1), M. Kopyciński 3, J. Zemełka 2, M. Klapka 2, A. Gruszczyńki 5, M. Malewski 3 (2/4).

Trener: I. Stankiewicz.

MVP: A. Chełmiński.

Pozostałe wyniki 15. kolejki:

KS AZS-AWF Biała Podlaska - MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 27:24
ORLEN Upstream SRS Przemyśl - MKS Grudziądz 32:28
Siódemka-Miedź-Huras Legnica - ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. (mecze odbędzie się 19.02.2022)
Budnex Stal Gorzów - MKS Nielba Wągrowiec 31:28
MKS Padwa Zamość - KPR Legionowo 20:28
Śląsk Wrocław - SPR GKS Autoinwest Żukowo 26:26 (4:3 w rzutach karnych)