http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.sklad_2021_2022gk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sponsorzy_banner__2021_2022gk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Padwa obroniła swoją twierdzę. MKS przegrywa ostatni mecz w 2021 roku!

Sobotni mecz to była prawdziwa huśtawka nastrojów. Ostatecznie Padwa okazała się lepsza. Sobotni mecz to była prawdziwa huśtawka nastrojów. Ostatecznie Padwa okazała się lepsza. fot. facebook.com/tomaszewskailona

Kolejny spadek w tabeli Ligi Centralnej zanotowali w miniony weekend seniorzy MKS-u. W ostatnim meczu w 2021 roku podopieczni Grzegorza Garbacza doznali 2-bramkowej porażki z Padwą Zamość i w efekcie zajmują na jedną kolejkę przed końcem pierwszej rundy 12. miejsce w ligowej stawce.

Do oddalonego o ponad 400 km Zamościa wielunianie wybrali się osłabieni brakiem swoich dwóch podstawowych rozgrywających - Artura Bożka i Arkadiusza Galewskiego. W kadrze zabrakło też miejsca dla Adama Bernasia. Mimo nieobecności całej trójki, wywiezienie kompletu punktów z ciężkiego zamojskiego terenu było jak najbardziej w zasięgu MKS-u.  Początek spotkania był co prawda tragiczny w wykonaniu naszej drużyny (gospodarze prowadzili 5:0 po 6 minutach, w których my nie wykorzystaliśmy 2 rzutów karnych i jednej stuprocentowej sytuacji), ale pierwszy kwadrans drugiej odsłony, którą zaczynaliśmy od stanu 15:19, dawał nadzieje na to, że nareszcie uda się przełamać złą passę i wrócić do Wielunia ze zwycięstwem na koncie. Po zmianie stron zespół G. Garbacza tradycyjnie rzucił się bowiem do odrabiania strat i podobnie jak w ostatnich spotkaniach, po ok. 10-15 minutach udało mu się dopaść przeciwnika, a następnie wyjść na prowadzenie. Nareszcie zaczęła funkcjonować wieluńska obrona, którą swoimi interwencjami wspomagał Patryk Jędrzejewski, natomiast w ataku wynik trzymał Konrad Krzaczyński, który dosyć niespodziewanie wziął na siebie odpowiedzialność za wykonywanie rzutów karnych, skutecznie zamieniając swoje wszystkie „siódemki” na bramki (z 9 rzuconych goli 5 zdobył z linii siódmego metra). To wszystko jednak nie wystarczyło do zdobycia twierdzy Zamość. Niesieni dopingiem ponad półtysięcznej widowni zamościanie otrząsnęli się po chwilowym zastoju i na kilka minut przed końcem odskoczyli ponownie na 2-3 bramki i choć wielunianie ambitnie walczyli do ostatniego gwizdka, ci pierwsze wygrali całe spotkanie 28:26, spychając tym samym MKS na 12. miejsce w ligowej tabeli.

MKS Padwa Zamość – MKS Wieluń 28:26 (19:15)

Padwa: K. Kozłowski, M. Gawryś – A. Adamczuk 1, P. Puszkarski 2, Ł. Szymański 3, S. Fugiel, A. Mihdizadeh 2 (1/1), J. Kłoda, K. Małecki 6, K. Mchawrab (0/1), G. Olichwiruk 1, T. Fugiel, Ł. Orlich 1, H. Obydź 7, K. Bajwoluk 5.

Trener: T. Czerwonka.

MKS: P. Jędrzejewski, J. Chuć – M. Wolny, K. Węcek 4 (0/1), B. Golański 3, K. Krzaczyński 9 (5/5), S. Famulski 1 (0/1), P. Piwnicki, J. Cepielik 6, M. Hanas 2, P. Staniek, S. Kucharski, B. Bednarek, Ł. Królikowski.

Trener: G. Garbacz.

GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU (FOT. ILONA TOMASZEWSKA)

Pozostałe wyniki 13. kolejki:

SPR GKS Autoinwest Żukowo - MKS Grudziądz 29:30
Budnex Stal Gorzów - Śląsk Wrocław 28:30
Siódemka-Miedź-Huras Legnica - OKPR Warmia Energa Olsztyn 24:23
MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 33:39
KS AZS-AWF Biała Podlaska - MKS Nielba Wągrowiec 39:27
ORLEN Upstream SRS Przemyśl - KPR Legionowo 33:28


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu