http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.sklad_2021_2022gk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sponsorzy_banner__2021_2022gk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MKS przegrywa 4. raz w Lidze Centralnej 1 bramką. Stal wygrywa w Wieluniu!

Ambitna pogoń w drugiej połowie niestety nie wystarczyła do przełamania złej passy. Ambitna pogoń w drugiej połowie niestety nie wystarczyła do przełamania złej passy. fot. Krzysztof Krawczyk (Radio ZW)

Czwartej porażki jedną bramką w Lidze Centralnej doznali w minioną sobotę seniorzy MKS-u. Po bardzo wyrównanym meczu podopieczni Grzegorza Garbacza przegrali tym razem w ten sposób ze Stalą Gorzów – 28:29.

Mimo znacznej różnicy miejsc zajmowanych w tabeli, MKS bardzo chciał zrehabilitować się za ostatnie niepowodzenia i pokonać u siebie faworyzowanego rywala z Gorzowa. Pierwsza połowa może na to nie wskazywała, ponieważ plasujący się na ligowym podium goście prowadzili praktycznie od samego początku i w efekcie na półmetku spotkania byli lepsi aż o 5 trafień, lecz podobnie jak w meczu z ekipą z Przemyśla, emkaesiacy błyskawicznie odrobili dużą stratę i zanosiło się na to, że nareszcie uda im się zachować w końcówce zimną krew, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pościg rozpoczął się od stanu 13:18 w 33. minucie. 4 minuty później było już bowiem tylko 17:18, natomiast w 41. wielunianie po raz pierwszy tego wieczoru wyszli na prowadzenie - 21:20. Od tego momentu raz jedni, raz drudzy popisywali się serią trzech kolejnych bramek. Podopieczni Grzegorza Garbacza uczynili to ostatni raz za sprawą klasycznego hat-tricka Szymona Famulskiego, po którym na 4 minuty przed końcem zrobiło się 27:26, jednak niestety nie wystarczyło to do przełamania złej passy. Przyjezdni odpowiedzieli kolejną serią 3 goli z rzędu i stało się niemal jasne, że wywiozą z Wielunia komplet punktów. Ambitni gospodarze rzucili jeszcze bramkę kontaktową (w 60. minucie rzut karny pewnie wykorzystał K. Węcek), lecz bardzo mądrze rozegrana ostatnia akcja spowodowała, że gorzowianie nie stracili już piłki i po końcowym gwizdku mogli unieść ręce w geście triumfu. Co ciekawe, dla MKS-u była to czwarta porażka w Lidze Centralnej poniesiona jedną bramką, z kolei dla przyjezdnych trzecia wygrana odniesiona taką właśnie różnicą goli.

MKS Wieluń – Budnex Stal Gorzów 28:29 (12:17)

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – K. Kowalik, K. Węcek 3 (1/1), B. Golański 2, K. Krzaczyński 4, S. Famulski 5 (0/1), J. Cepielik 4, P. Staniek, Ł. Królikowski 1, A. Galewski 8.

Trener: G. Garbacz.

MVP: A. Galewski.

Stal: K. Nowicki, C. Marciniak – A. Kryszeń 3, W. Bronowski, M. Lemaniak 2, D. Pietrzkiewicz 6, R. Renicki 1, M. Nieradko, D. Droździk, B. Starzyński 6, M. Kłak 4, M. Stupiński 7 (3/3).

Trener: O. Serpina.

MVP: D. Pietrzkiewicz.

Galeria zdjęć z meczu (fot. Krzysztof Krawczyk, Radio ZW)

Pozostałe wyniki 11. kolejki:

ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - MKS Grudziądz 29:22
MKS Padwa Zamość - SPR GKS Autoinwest Żukowo 27:25
OKPR Warmia Energa Olsztyn - ORLEN Upstream SRS Przemyśl 27:27 (11:12 w rzutach karnych)
MKS Nielba Wągrowiec - MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 41:30
Śląsk Wrocław - Siódemka-Miedź-Huras Legnica 27:26
KPR Legionowo - KS AZS-AWF Biała Podlaska 29:24


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu