«
»

Piąta porażka MKS-u w Lidze Centralnej. SRS znów wygrywa w hali WOSiR!

Zespół z Przemyśla odniósł w niedzielę czwarte z rzędu (trzecie w Wieluniu) zwycięstwo nad MKS-em. Zespół z Przemyśla odniósł w niedzielę czwarte z rzędu (trzecie w Wieluniu) zwycięstwo nad MKS-em. fot. MKS Wieluń

Nie tak wyobrażali sobie niedzielne popołudnie seniorzy MKS-u. Po bardzo słabej pierwszej połowie i nieco lepszej postawie w drugiej odsłonie podopieczni Grzegorza Garbacza przegrali na własnym parkiecie z ORLEN Upstream SRS Przemyśl 34:38, doznając tym samym 5. porażki w obecnym sezonie.

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie w niedzielę w hali WOSiR sąsiedzi z ligowej tabeli. Obie drużyny postawiły wyraźnie na ofensywę, czego efektem były aż 72 rzucone bramki. Niestety więcej zdobyli ich tego dnia goście, którzy wygrywali z MKS-em prawie przez cały mecz. Do przerwy ich przewaga wynosiła 5 trafień i choć po świetnym początku drugiej części gry emkaesiakom udało się błyskawicznie zniwelować straty, a następnie nawet 3-krotnie wyjść na prowadzenie, to końcówka wyraźnie należała do przyjezdnych, którzy zasłużenie wrócili do Przemyśla z kompletem punktów. Jeszcze 8 minut przez ostatnim gwizdkiem ekipa Grzegorza Garbacza wygrywała co prawda 29:28, lecz od tego momentu SRS trafił do naszej siatki aż 10 razy, co przy tylko 5 golach naszego zespołu spowodowało, że całe spotkanie przegraliśmy 34:38.

MKS Wieluń – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 34:38 (17:22)

MKS: P. Kolanek, J. Chuć – K. Kowalik 1, K. Węcek 7 (2/3), B. Golański 5, K. Krzaczyński, J. Cepielik 7 (1/1), M. Hanas 2, A. Bernaś, B. Bednarek 1, A. Bożek 7, Ł. Królikowski 2, A. Galewski 2.

Trener: G. Garbacz.

MVP: J. Cepielik.

SRS: G. Barnaś, P. Sar – K. Kielar, P. Walczyk, K. Guzdek, T. Machocki 6, P. Stołowski 7 (0/1), A. Iwasieczko, M. Kroczek 4, D. Dutka 4, D. Krytski 7, M. Kubisztal 4, S. Światłowski 1, T. Kulka 5.

Trener: P. Korobczak.

MVP: D Krytski.