Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zagłębie gorsze od MKS-u. Zła passa przerwana!

Mimo pewnych problemów w pierwszej połowie, MKS dosyć pewnie pokonał w Wieluniu Zagłębie. Mimo pewnych problemów w pierwszej połowie, MKS dosyć pewnie pokonał w Wieluniu Zagłębie. fot. Krzysztof Krawczyk

Po dwóch porażkach z rzędu w Lidze Centralnej nareszcie z kompletem punktów zeszli z parkietu seniorzy MKS-u. Po nieco nerwowej pierwszej połowie, zakończonej 4-bramkowym prowadzeniem, a następnie spokojnej grze w drugiej części gry dosyć pewnie pokonali oni w hali WOSiR MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 34:29, awansując tym samym na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsze minuty sobotniego meczu były bardzo zacięte. Co prawda inicjatywa była po stronie wielunian, którzy przez większość czasu prowadzili różnicą 1-2 bramek, ale goście dosyć długo stawiali opór i wydawało się, że do przerwy rezultat będzie oscylował wokół remisu. W końcówce pierwszej połowy grający dosyć nerwowo gospodarze (aż 2 niewykorzystane rzuty karne w tej części gry) nareszcie się przełamali i po serii trzech kolejnych trafień wygrywali na półmetku spotkania 17:13. Druga odsłona zaczęła się najgorzej jak mogła, bo od gola rzuconego przez Zagłębie oraz trzeciego w tym starciu przestrzelonego przez MKS rzutu z 7. metra, lecz jak się okazało, były to złego miłego początki. Pomiędzy 34. a 39. minutą podopieczni Grzegorza Garbacza rzucili bowiem 5 bramek, nie tracąc żadnej i na tablicy wyników zrobiło się 22:14. Takiej przewagi przyjezdni nie byli już w stanie odrobić i mimo nieco lepszych w ich wykonaniu ostatnich 10 minut, przegrali w hali WOSiR 29:34.

MKS Wieluń – MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 34:29 (17:13)

MKS: P. Kolanek 1, J. Chuć – K. Kowalik 1, K. Węcek 1 (0/1), B. Golański 2, K. Krzaczyński 1 (1/1), S. Famulski 3 (0/1), J. Cepielik 7 (1/2), M. Hanas 2, P. Staniek 2, A. Bernaś 3, B. Bednarek, A. Bożek 5, Ł. Królikowski 1, A. Galewski 5.

MVP: A. Bożek.

Trener: G. Garbacz.

Zagłębie: R. Ratuszniak – D. Goliszewski, A. Danysz 1, S. Danysz 8, M. Głuszczenko, D. Biernacki 1, K. Kolano 1, D. Piątek 2, M. Migała 3, Ł. Płonka 8 (3/3), D. Mięsopust 5.

MVP: S. Danysz.

Trener: G. Mentel.