«
»
(1 Głosuj)

Derby województwa dla MKS-u! - relacja z meczu z Anilaną

Anilana walczyła w sobotę dzielnie. Na szczęście MKS nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa po raz drugi w sezonie. Anilana walczyła w sobotę dzielnie. Na szczęście MKS nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa po raz drugi w sezonie. fot. Krzysztof Krawczyk

Istny horror zafundowali nam gracze MKS-u i Anilany w derbach województwa łódzkiego. Choć przez większość spotkania to gospodarze byli na prowadzeniu, goście ani przez chwilę się nie poddali i do samego końca walczyli o drugie zwycięstwo w sezonie nad lokalnym rywalem. Na nasze szczęście podopieczni Grzegorz Garbacza zachowali w końcówce więcej zimnej krwi, dzięki czemu pokonali łodzian 22:21, udanie rewanżując się tym samym za porażkę w Łodzi.

Sobotnie spotkanie było niezwykle zacięte od pierwszego gwizdka. Można powiedzieć, że obie ekipy postawiły zwłaszcza na agresywną grę w obronie, dzięki której bramkarze obydwóch drużyn raz za razem popisywali się skutecznymi interwencjami. Do przerwy minimalnie bardziej efektywni w ofensywie byli zawodnicy MKS-u, którzy prowadzili 11:10, ale przebieg pierwszej połowy wskazywał na to, że do samego końca nie będzie wiadomo, która z drużyn zwycięży. Po zmianie stron wielunianie bardzo szybko wyszli na 3-bramkowe prowadzenie i wydawało się, że za chwilę na dobre odjadą przeciwnikom na kilka goli. Przyjezdni walczyli jednak bardzo ambitnie i po długiej pogoni w 54. minucie doprowadzili do wyrównania. Chcielibyśmy napisać, że sprawy w swoje ręce wziął wówczas fenomenalny tego dnia Szymon Famulski, po którego 3 trafieniach z rzędu na minutę przed końcem zrobiło się 22:19 dla nas, ale prawda jest taka, że nasz lewoskrzydłowy trzymał nam wynik przez całą drugą połowę (rzucił aż 9 z 10 ostatnich bramek MKS-u) i na spółkę z równie świetnym między słupkami Patrykiem Jędrzejewskim był na pewno bohaterem derbowego starcia z Anilaną. Te zakończyło się ostatecznie wynikiem 22:21 dla emkasiaków, co przed ostatnimi meczami sezonu stawia nas w naprawdę dobrej sytuacji.

MKS Wieluń – Anilana Łódź 22:21 (11:10)

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – K. Kowalik, K. Węcek 3, B. Golański, S. Famulski 11 (4/4), J. Cepielik 2, M. Hanas, B. Bednarek, A. Bożek 2, Ł. Królikowski 2, A. Galewski 2.

Trener: G. Garbacz.

MVP: P. Jędrzejewski.

Anilana: E. Pisarkiewicz, D. Chmurski – M. Kamiński 6, J. Winiarski, S. Krajewski 1 (0/1), A. Doniecki 1, K. Katusza 2, S. Małecki 1, W. Dębowski, D. Trzeciak, D. Strzebiecki, A. Kucharski 1, B. Pawlak 1, D. Wawrzyniak 8 (5/5).

Trener: A. Jędraszczyk.

MVP: B. Pawlak.