«
»

Seniorzy zawiedli. Tylko juniorzy lepsi od ChKS-u!

W minorowych nastrojach wrócili z wyjazdowego meczu z ChKS-em Łódź seniorzy MKS-u Wieluń. Po bardzo słabym spotkaniu nasi szczypiorniści przegrali z podopiecznymi Tomasza Walickiego 19:30. Na pocieszenie, drugoligowców pomścili dzień później juniorzy MKS-u, którzy we własnej hali pokonali ChKS 32:16.

Mecz seniorów z ChKS-em od początku nie układał się po myśli MKS-u. W 6. minucie na tablicy wyników mieliśmy co prawda remis 2:2, ale później  inicjatywę przejęli gospodarze, którzy  jak się okazało, nie oddali jej już do końca spotkania. Duża w tym zasługa wielunian, którzy mimo że stwarzali sobie mnóstwo dogodnych sytuacji rzutowych, to seryjnie je marnowali. Pokonać bramkarzy rywali nie udawało się nawet z rzutów karnych, których w całym meczu nie wykorzystaliśmy aż 5 (na 11 prób). Nieskuteczność ?emkaesiaków? skrzętnie wykorzystywali za to gracze z Łodzi, dzięki czemu prowadzili do przerwy z MKS-em 12:9.

Druga połowa była niestety o wiele gorsza w wykonaniu naszej drużyny, a przełomowy okazał się moment między 40. a 47. minutą meczu. Wtedy ChKS, w którym brylował zdobywca 9 goli Adam Kucharski, rzucił 7 bramek z rzędu i ze stanu 16:13 dla gospodarzy zrobiło się 23:13. Wielunianie po takim ciosie już się nie podnieśli i choć próbowali odrobić straty, to nawiązać wyrównanej walki z łodzianami się nie udało. Ostatecznie ChKS rozbił wieluński MKS 30:19, udanie rewanżując się za wysoką porażkę poniesioną w poprzednim sezonie w Wieluniu.

Wypowiedzi po meczu:

- Mimo że to w drugiej połowie zagraliśmy o wiele gorzej, to wydaje mi się, że przełomowe dla losów spotkania były niewykorzystane sytuacje chłopaków z pierwszej połowy, kiedy z łódzkich bramkarzy zrobiliśmy bohaterów. Gdybyśmy do przerwy prowadzili, być może inaczej potoczyłoby się to spotkanie. Szkoda tych dwóch straconych punktów, bo po bardzo dobrym meczu z Warszawianką, wydawało się, że nasza forma się ustabilizowała - powiedział po meczu z ChKS-em trener Tomasz Derbis.

- Zwycięstwo w takim stylu z MKS-em Wieluń na pewno cieszy. O zdobyciu przez mój zespół 2 punktów zdecydowała dobra postawa wszystkich bramkarzy, którzy odbili naprawdę mnóstwo piłek oraz wysoka dyspozycja rzutowa Adama Kucharskiego, zdobywcy 9 bramek - powiedział Tomasz Walicki, szkoleniowiec ChKS-u Łódź.

ChKS Łódź - MKS Wieluń 30:19 (12:9)

MKS: Andrzej Waloch, Bartosz Drygała - Piotr Madeła, Kamil Młodzieniak 3, Maciej Krekora, Kamil Janik 2 (2/3), Mateusz Młodzieniak 2, Łukasz Piwnicki 6 (2/3), Kamil Bator, Maciej Torchała 2, Robert Pawelec 1 (1/2), Tomasz Łuczak, Michał Bernaś 2, Filip Ścigała 1 (1/2), Oskar Klimas, Radosław Majda.

Asystent trenera: Tomasz Gustaw.

ChKS: Daniel Walaszczyk, Remigiusz Florczak, Damian Górecki ? Adam Kucharski 9, Damian Rzepecki 1, Dawid Darnowski 3, Daniel Strzebiecki 2, Radosław Walczak 2, Patryk Biernacki 1, Marcin Andrysiak 1, Daniel Okulski 1, Damian Sadliński 1 (1/1), Łukasz Scios 3, Adrian Nowicki 4, Adam Kuśmierczyk 1, Łukasz Sobieraj 1.

Juniorzy pomścili starszych kolegów

Na pocieszenie, starszych kolegów pomścili w niedzielę juniorzy MKS-u Wieluń, którzy po świetnym spotkaniu rozgromili w wieluńskiej hali ChKS Łódź 32:16. Zwycięstwo dało podopiecznym Wojciecha Psui awans na pozycję lidera tabeli łódzkich rozgrywek. Po 3 kolejkach wielunianie mają na swoim koncie 5 punktów - tyle samo co druga w stawce UKS Anilana Łódź.

MKS Wieluń - ChKS Łódź 32:16 (18:9)

MKS: Patryk Kolanek - Krystian Kleszcz, Szymon Famulski, Filip Ścigała 2 (1/1), Robert Pawelec 7, Michał Majewski 3, Jakub Urbańczyk 1, Wiktor Bienias 1, Oskar Klimas 2, Tomasz Łuczak 7, Mateusz Kaczmarek 1, Paweł Madeła, Bartosz Kicmach, Michał Łuczak 5 (4/4).