http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.sponsorzy_bannergk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.slider1gk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.mks_dziewczynygk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwsza porażka MKS-u w 2021 roku. Udany rewanż AZS-u AWF!

Sobotni mecz od początku nie układał się po myśli wicelidera z Wielunia. Sobotni mecz od początku nie układał się po myśli wicelidera z Wielunia. fot. Krzysztof Krawczyk (radiozw.com.pl)

W minioną sobotę seniorzy MKS-u doznali pierwszej porażki w 2021 roku. Po serii sparingowych i ligowych zwycięstw lepszy od wielunian okazał się AZS AWF Biała Podlaska, który zwyciężając w hali WOSiR 28:24, udanie zrewanżował się tym samym za przegraną z emkaesiakami w pierwszej rundzie na własnym parkiecie.

Od samego początku było wiadomo, że sobotni mecz będzie najpoważniejszym testem dla MKS-u w 2021 roku. Goście z Białej Podlaskiej w rundzie rewanżowej spisywali się bowiem świetnie, co zapowiadało wielkie emocje w sobotnim starciu. Jak się okazało, spotkanie było dla gospodarzy jeszcze cięższe niż można się było spodziewać. Gra od pierwszych minut toczyła się wprawdzie bramka za bramkę, ale łatwość, z jaką nasi przeciwnicy zdobywali gole, budziła dużą niepewność, tym bardziej że odcięli nas tym sposobem z wyprowadzania jakichkolwiek kontrataków będących w poprzednich potyczkach naszym dużym atutem. Ostatecznie do przerwy przegrywaliśmy 14:15, co przy tym, co widzieliśmy na boisku, i tak wydawało się całkiem niezłym wynikiem. Po zmianie stron dotrzymać kroku akademikom już się niestety nie udało. Między słupkami coraz lepiej radził sobie golkiper AZS-u Łukasz Adamiuk, w ataku pozycyjnym szalał Michał Bekisz, natomiast z linii siódmego metra bezbłędny był świeżo upieczony 20-latek (20. urodziny obchodził 26 marca) Jakub Polok (7 trafień w 7 próbach) i to w głównej mierze dzięki tej trójce strata emkaesiaków do bialczan urosła w bardzo szybkim tempie do 4-5 bramek. Podopieczni Grzegorza Garbacza próbowali oczywiście odwrócić losy spotkania, ale jedyne, na co było ich stać, to zbliżenie się do rywala na 3 gole. Poza szybkim atakiem brakowało w sobotę emkaesiakom na pewno agresywnej postawy w defensywie oraz większego zróżnicowania, jeśli chodzi o pozycje, z których trafiali do siatki. Wystarczy powiedzieć, że z koła nie zdobyliśmy w sobotę ani jednego gola, natomiast skuteczne rzuty ze skrzydeł można było policzyć na palcach jednej ręki. To wszystko złożyło się na to, że mecz o „6 punktów” padł łupem zespołu z Białej Podlaskiej, który wygrywając 28:24, udanie zrewanżował się tym samym za porażkę z MKS-em u siebie.

MKS Wieluń – KS AZS AWF Biała Podlaska 24:28 (14:15)

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, J. Chuć – K. Kowalik, K. Węcek 6, B. Golański, S. Famulski 5 (2/3), P. Piwnicki, J. Cepielik 2, M. Hanas 1, B. Bednarek, A. Bożek 6, Ł. Królikowski, A. Galewski.

Trener: G. Garbacz.

MVP: K. Węcek.

AZS AWF: Ł. Adamiuk, K. Kozłowski – N. Maksymczuk, L. Łazarczyk, P. Urbaniak 1, B. Ziółkowski 4, P. Niedzielenko 3, J. Polok 10 (7/7), M. Stefaniec 1 (0/1), K. Kozycz 1, M. Bekisz 6, Ł. Kandora 2, H. Niedzielski.

Trener: Dzmitry Tsikhan.

MVP: J. Polok.

GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU (FOT. KRZYSZTOF KRAWCZYK)


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu