http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.sponsorzy_bannergk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.slider1gk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.mks_dziewczynygk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ania Zieleniewska kolejnym reprezentantem Polski z Wielunia!

  • Napisane przez  Jacek Piwnicki
A. Zieleniewska 4.02.2021 otrzymała swoje pierwsze powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski. A. Zieleniewska 4.02.2021 otrzymała swoje pierwsze powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski. Źródło: facebook.com/MKS-Wieluń-Sekcja-Dziewczęca-110460953819075

Świetna wiadomość dotarła do nas w dniu wczorajszym. Na konsultację kadry narodowej rocznika 2006, którą zaplanowano w COS OPO w Szczyrku w dniach 14-21 lutego br., powołana została zawodniczka MKS-u Anna Zieleniewska.

Debiut Ani w kadrze Polski

Zawodniczka MKS-u znalazła się w gronie 18 najlepszych młodziczek w kraju, wyselekcjonowanych przez trenera pracującego na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku - Marka Jagodzińskiego, który wcześniej obserwował wieluniankę między innymi na zgrupowaniach kadr wojewódzkich Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej. Ania Zieleniewska trenuje w naszym klubie od sześciu lat, a pierwsze mecze rozgrywała występując w drużynach chłopców reprezentujących Szkołę Podstawową nr 4 w Lidze Małego Szczypiornisty. Właściwie od początku swojej przygody ze szczypiorniakiem odbywa zajęcia w drużynach chłopców lub starszych o kilka lat dziewcząt, a na koncie ma już występy w ligach dzieci, młodzików, juniorek młodszych, juniorek i młodziczek. Pierwsze kroki w MKS-ie stawiała pod okiem trenera Wojciecha Psui, od dwóch lat trenuje z żeńskimi drużynami Tomasza Gustawa, a w lidze młodziczek występuje w zespole Mai Szerszeń. Z kolei w czasie zgrupowań wojewódzkich odbywała zajęcia z trenerkami Piotrcovii Anną Kalinowską i Ewą Więcek oraz szkoleniowcami ChKS-u Łódź Tomaszem Walickim i Piotrem Kacprzakiem. Zarówno wśród drużyn chłopców, jak i dziewcząt Ania zawsze była wyróżniającą się zawodniczką i mimo że od początku bardziej sobie ceni grę zespołową niż zdobywanie bramek, na listach najskuteczniejszych również plasuje się w czołówkach klasyfikacji. Nie inaczej było dwa lata temu w finale wojewódzkim Szkolnego Związku Sportowego, w którym poprowadziła SP 4 w Wieluniu do pierwszego w historii tytułu mistrzowskiego, zdobywając dla swojej szkoły wszystkie (!) bramki.  Jesteśmy pewni, że udział w konsultacjach kadry w Szczyrku nie będzie dla niej ostatnim kontaktem z kadrą, a o jej nieprzeciętnym talencie w niedalekiej przyszłości przekonają się również selekcjonerzy kadr narodowych juniorek młodszych, juniorek i być może seniorek. Gorąco jej tego życzymy!

Franek etatowym reprezentantem

Wielu sukcesów życzymy także innemu reprezentantowi z Wielunia - Franciszkowi Wierzbickiemu. Wychowanek Tomasza Derbisa (w MKS-ie prowadził go również Hieronim Wolny) niemal równocześnie z Anią powołany bowiem został na konsultację kadry narodowej rocznika 2004 prowadzonej przez Rafała Bernackiego. Wieluński obrotowy będzie trenował w grupie 22 najlepszych juniorów młodszych na obozie w COS OPO w Zakopanem od 21 do 28 lutego 2021 r. W przeciwieństwie do Ani, dla Franka będzie to jednak kolejny kontakt z reprezentacją Polski. Mimo że w kręgu zainteresowań znajduje się od dobrych kilkunastu miesięcy, w meczu międzypaństwowym jeszcze nie zadebiutował. Przyczyna jest jednak zasadnicza: Covid 19. Dwa turnieje młodzieżowców zostały już z tego powodu odwołane, przez co Franek nie miała okazji zagrać w zaplanowanych konfrontacjach z Niemcami. Franek powoływany jest na zgrupowania kadry jako zawodnik MKS-u Wieluń, jednk trudno go na co dzień spotkać na zajęciach w hali WOSiR. Od ponad roku uczy się bowiem i trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. Między innymi pod okiem selekcjonera – Rafała Bernackiego. Śladem starszego klubowego kolegi zamierza zresztą pójść Anna Zieleniewska, która od września 2021 r. planuje podjąć naukę w SMS Płock. Oczywiście z tego powodu również nie straci obecnej przynależności klubowej.

Mikołaj i Mateusz przetarli szlaki

Przypomnijmy, że pierwszym wychowankiem MKS-u który zadebiutował w reprezentacjach młodzieżowych był bramkarz Mikołaj Krekora, który na zgrupowania reprezentacji powoływany był już jako zawodnik Nielby Wągrowiec. Z kolei pierwszym wielunianinem (a tak naprawdę mieszkańcem Czarnożył), który zadebiutował w pierwszej reprezentacji, jest nieco młodszy od Mikołaja wychowanek MKS-u - Mateusz Wróbel, który powoływany był z Wybrzeża Gdańsk.

Zarówno Ani, jak i Frankowi życzymy debiutów w meczach międzypaństwowych i pierwszych bramek w reprezentacyjnych barwach.


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu