http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.sponsorzy_bannergk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.slider1gk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.mks_dziewczynygk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Udany start rundy rewanżowej MKS-u. Jurand poległ w Wieluniu!

Po zwycięstwie nad Jurandem MKS ma bilans 8 zwycięstw i 3 porażek. Po zwycięstwie nad Jurandem MKS ma bilans 8 zwycięstw i 3 porażek. fot. Krzysztof Krawczyk (radiozw.com.pl)

Udanie rozpoczęli rundę rewanżową seniorzy MKS-u. W minioną sobotę pewnie pokonali w hali WOSiR SCKS Jurand Ciechanów 24:18, umacniając się tym samym na pozycji wicelidera I ligi Grupy C

Spotkanie z Jurandem od samego początku toczyło się pod dyktando wielunian. Co prawda z powodu przeciętnej postawy w ataku, w 25. minucie na tablicy wyników było tylko 8:7, lecz udana końcówka pierwszej połowy (3 rzucone bramki przy ani jednej gości) sprawiła, że do szatni podopieczni Grzegorza Garbacza zeszli przy dosyć bezpiecznym prowadzeniu 11:7. Do przerwy wspaniałe zawody rozgrywał w bramce Patryk Kolanek, który bronił z ponad 50-procentową skutecznością. Po wznowieniu gry liczba jego udanych interwencji wciąż rosła i to właśnie przede wszystkim dzięki jego świetnej dyspozycji nasza przewaga urosła w 46. minucie do 8 trafień (19:11). Poziomem do „Didy” dostosował się także w drugiej odsłonie wracający po kontuzji Konrad Krzaczyński. „Kondzio” spędził na parkiecie tylko 20 minut, ale w tym czasie popisał się 5 efektownymi golami, które dały mu miano najskuteczniejszego zawodnika meczu. W ostatnich 10 minutach trener Molski próbował jeszcze odwrócić losy spotkania, decydując się na grę w obronie „każdy swego”, jednak na doświadczonych emkasiaków nie zrobiło to większego wrażenia i mecz zakończył się spokojnym zwycięstwem naszej drużyny 24:18.

MKS Wieluń - SCKS Jurand Ciechanów 24:18 (11:7)

MKS: P. Kolanek, A. Waloch, J. Chuć, P. Jędrzejewski - K. Kowalik, K. Węcek 4 (1/1), B. Golański, K. Krzaczyński 5, S. Famulski 4 (0/1), P. Piwnicki 1 (1/1), J. Cepielik, M. Hanas 2, B. Bednarek 2, A. Bożek 2, Ł. Królikowski, A. Galewski 4.

Trener: G. Garbacz.

Jurand: D. Skowroński, A. Mierzejewski - A. Kosik, P. Jurkowski, J. Tokarski 1, M. Tartas, A. Kondracki 3 (1/2), P. Wiszowaty, D. Rutkowski 1, B. Smoliński 3 (1/2), J. Olszewski 1, Marcin Smolarek 3, Mariusz Smolarek 3 (1/1), S. Dobrzyniecki 2, P. Dębiec, D. Tobolski 1 (0/1).

Trener: D. Molski.

GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU (FOT. KRZYSZTOF KRAWCZYK)


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu