«
»

Ostatnie mecze młodzieży MKS-u w 2020 roku za nami

Nasze juniorki udanie zakończyły 2020 rok. Nasze juniorki udanie zakończyły 2020 rok. Źródło: facebook.com/MKS-Wieluń-Sekcja-Dziewczęca-110460953819075

Dwie wygrane i jedną porażkę zanotowały na zakończenie roku młodzieżowe zespoły MKS-u. Juniorki zdobyły komplet punktów z Piotrcovią, juniorzy wywalczyli dwa oczka po zwycięstwie w rzutach karnych nad Anilaną II Łódź, a młodzicy przegrali wysoko w Łodzi z jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek.

JUNIORKI: MKS PMDKiS Wieluń - MKS Piotrcovia II Piotrków Tryb. 26:20 (12:7)

Kolejne zwycięstwo nad zespołem Piotrcovii zapisały na swoje konto juniorki MKS-u. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie ekipy grały bardzo twardo w obronie i w związku z tym miały duże problemy ze zdobywaniem bramek. Końcówka pierwszej odsłony należała już jednak do gospodyń, które od stanu 4:3 znacznie poprawiły się w ofensywie i do przerwy mieliśmy rezultat 12:7. Po zmianie stron wielunianki miały mecz pod całkowitą kontrolą. Z minuty na minutę ich przewaga robiła się coraz większa i w pewnym momencie urosła nawet do 9 trafień (21:12 w 49. minucie). W ostatnich minutach wkradło się wprawdzie w nasze szeregi trochę zbyt dużo luzu, lecz ani przez chwilę prowadzenie podopiecznych Tomka Gustawa nie było zagrożone i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:20.

MKS: A. Kośmider - A. Witczak 5, K. Ściebura 2 (0/1), G. Szczecińska, N. Ptak (0/1), A. Dubas 2, N. Golańska 2 (1/2), J. Barańska 1, K. Wolniak 3, P. Super, W. Janik 5, L. Żarnowska, O. Fidelak, A. Krej, A. Zieleniewska 6 (1/1).

JUNIORZY: MKS PMDKiS Wieluń - UKS Anilana II Łódź 18:18 (7:8)

Zupełnie niespodziewany przebieg miało spotkanie juniorów z drugim zespołem Anilany. Wydawało się, że po wysokiej porażce w Łodzi osłabieni kadrowo wielunianie nie będą w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalem, jednak drużyna Roberta Sobóra przyjechała do Wielunia nie dość, że w zaledwie 9-osobowym składzie, to jeszcze w formie bardzo dalekiej od optymalnej i to otworzyło szansę przed emkaesiakami na sprawienie niespodzianki. Wszystko układało się idealnie do ok. 39 minuty. W bramce rewelacyjnie spisywał się Kacper Warzecha i choć w ataku wyróżniał się tylko Miłosz Hanas, to na tablicy wyników było wówczas 13:9 dla MKS-u. Następnie nastąpił zryw gości, którzy grając w przewadze w zaledwie dwie minuty odrobili wszystkie straty i wiele wskazywało na to, że po takim ciosie gospodarze już się nie podniosą. Drugie życie dały nam na szczęście świetne interwencje drugiego bramkarza Piotrka Podgórskiego i na półtorej minuty przed końcem - po bramce ze skrzydła Bartosza Płuski - wyszliśmy na prowadzenie 18:17. Jak się okazało, przyjezdni niestety wyrównali, co oznaczało, że spotkanie rozstrzygnie się w rzutach karnych. W nich MKS nie dał już szans łodzianom i po bramkach Patryka Piwnickiego, Szymona Kucharskiego, Miłosza Hanasa i Bartosza Płuski oraz dwóch skutecznych obronach Kacpra Warzechy wygrali 4:3.

MKS: K. Warzecha, P. Podgórski - M. Prażanowski 1, B. Płuska 3, P. Piwnicki, M. Hanas 9 (2/2), M. Środa, F. Łyczko 1, M. Żółtaszek, J. Dyminikowski, M. Fryta 2, S. Kucharski 2.

MŁODZICY: UKS Anilana I Łódź - MKS PMDKiS Wieluń 27:15

Nieudany wyjazd do Łodzi mają z kolei za sobą młodzicy MKS-u. Zawodnicy Tomasz Derbisa - po ostatniej serii wysokich zwycięstw - niestety nie potrafili postawić się jednemu z faworytów rozgrywek, czyli łódzkiej Anilanie i po dosyć jednostronnym widowisku przegrali 15:27.

MKS: S. Wierzbicki - K. Kowalik, M. Grajnert, J. Wiśniewski, B. Małolepszy, L. Rojkiewicz, A. Skrzypecki, A. Żóraw, F. Łasicki, S. Jurczyk, G. Kokociński, M. Bednik, J. Makowski, M. Czarnogredzki.