«
»

Domowe zwycięstwa młodziczek i juniorów

Wieluńskie młodziczki miały w sobotę powody do radości. Wieluńskie młodziczki miały w sobotę powody do radości. Źródło: facebook.com/MKS-Wieluń-Sekcja-Dziewczęca-110460953819075

Kolejna zwycięstwa w rozgrywkach młodzieżowych odniosły w miniony weekend drużyny MKS-u. Zespół młodziczek nie dał szans ChKS-owi II Łódź, wygrywając u siebie 18:8, a juniorzy pokonali - również na własnym parkiecie - MKS Piotrkowianin 36:27.

MŁODZICZKI: MKS PMDKiS Wieluń - ChKS II Łódź 18:8 (11:1)

Ekipa Mai Szerszeń zdominowała rywalki z Łodzi zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy pozwoliły im na rzucenie tylko jednej bramki, a same trafiły do siatki aż 11-krotnie. W drugiej odsłonie wieluńska trenerka rotowała już nieco więcej składem, dlatego zakończyła się ona remisem 7:7, a cały mecz zwycięstwem gospodyń 18:8. Tradycyjnie już najwięcej goli zdobyły dla MKS-u Ania Zieleniewska i Maja Adamczyk (odpowiednio 7 i 8).

MKS: W. Stępień, A. Owczarek - M. Adamczyk 8 (0/1), Z. Fidelak, P. Syguła, N. Mosiala, J. Zych, W. Zadworna, M. Zadworna 2, D. Wiktorek, O. Palczewska, D. Kasprzak, N. Piechota, W. Szymańska, A. Zieleniewska 7, O. Duda 1.

JUNIORZY: MKS PMDKiS Wieluń - MKS Piotrkowianin 36:27 (17:14)

Juniorzy przystąpili do spotkania z Piotrkowianinem w mocno okrojonym składzie (m.in. bez M. Nawrockiego czy M. Wolnego). Co więcej, nie wszyscy, którzy zostali wpisani do protokołu, byli gotowi do gry pod względem zdrowotnym. Przykładowo Patryk Piwnicki wchodził na boisko tylko na rzuty karne, a wracającego po kontuzji Maćka Sztuki w ogóle nie zobaczyliśmy na parkiecie. Co do przebiegu spotkania, to wynik zagrożony był w zasadzie tylko pod koniec pierwszej połowy, gdy przyjezdni ze stanu 9:15 doprowadzili do wyniki 14:15. Następnie jednak podopieczni Hieronima Wolnego rzucili 2 bramki, a po przerwie szybko uzyskali bezpieczną przewagę i ostatecznie pewnie zwyciężyli 36:27.

MKS: K. Warzecha, P. Podgórski - M. Prażanowski 1, B. Płuska 2, P. Piwnicki 2 (2/2), M. Hanas 12, M. Środa 4, F. Łyczko, M. Żółtaszek 2, J. Dyminikowski 1, M. Fryta 6, S. Kucharski 6.