Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nieudany koniec pierwszej rundy dla MKS-u. Hit dla AZS UW!

Ostatni mecz I rundy niestety nie potoczył się po myśli MKS-u. Ostatni mecz I rundy niestety nie potoczył się po myśli MKS-u. fot. Krzysztof Krawczyk (radiozw.com.pl)

Nie tak wyobrażali sobie koniec pierwszej rundy I ligi wieluńscy szczypiorniści. W drugim z rzędu meczu na szczycie, który miał miejsce w hali WOSiR, lepsi znów okazali się niestety nasi rywale, którzy zwyciężając 27:24, zapewnili sobie po pierwszej rundzie trzecie miejsce w tabeli i zbliżyli się do MKS-u na jeden punkt.

Początek sobotniego spotkania należał do emkaesiaków, którzy po bramkach Bożka, Królikowskiego i Cepielika błyskawicznie wyszli na prowadzenie 3:0. Następnie do głosu doszli goście, którzy zdołali doprowadzić do remisu, jednak w kolejnych minutach inicjatywa była po stronie wielunian i wydawało się, że do końca pierwszej połowy uda im się utrzymać prowadzenie. Jak się okazało, niestety nie pozwoliło na to fatalne w ich wykonaniu 5 ostatnich minut pierwszej odsłony, którą podopieczni Piotra Obrusiewicza wygrali 4:0 i do przerwy przegrywaliśmy 12:13. Tuż po zmianie stron doszło do sytuacji, która najprawdopodobniej zdecydowała o tym, jak potoczyła się druga część spotkania. W 37. minucie przy stanie 14:15 MKS grał przez ponad 3 minuty w przewadze (w pewnej chwili na ławce kar było aż 3 zawodników z Warszawy), a mimo to przegrał ten fragment 0:1. Od tego momentu gra toczyła się już pod dyktando AZS-u, który powoli, ale konsekwentnie budował swoją przewagę. Wynik do pewnego momentu trzymał nam jeszcze Patryk Jędrzejewski, który rozgrywał naprawdę solidne zawody, jednak w bramce rywali jeszcze lepiej spisywał się doświadczony Krzysztof Lipka i to w dużej mierze dzięki jego interwencjom zespół Grzegorza Garbacza tracił dystans do przeciwników. Ten na 5 minut przed końcem wynosił już nawet 5 trafień, lecz dwie ostatnie bramki rzucone przez MKS spowodowały, że mecz zakończył się „tylko” 3-bramkowym zwycięstwem ekipy ze stolicy 27:24.

MKS Wieluń - AZS UW Warszawa 24:27 (12:13)

MKS: P. Kolanek, A. Waloch, P. Jędrzejewski, J. Chuć - K. Kowalik, K. Węcek 3 (0/1), B. Golański 1, S. Famulski 6 (3/4), J. Cepielik 6, M. Hanas, S. Kucharski, B. Bednarek 1, A. Bożek 5, Ł. Królikowski 2.

Trener: G. Garbacz.

MVP: A. Bożek.

AZS UW: K. Lipka, P. Ner - T. Bulej 5, W. Titow 3, W. Przybysz 5, D. Nowakowski E. Bielawski, S. Salamoński 1, M. Zawadzki 3, D. Szpejna 8 (3/4), E. Pilarski 1, W. Urbański 1.

Trener: P. Obrusiewicz.

MVP: W. Przybysz.