Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MKS znów zwycięski. SMS pokonany!

MKS miał w Płocku problemy tylko do 23. minuty. Później spotkanie toczyło się pod jego dyktando. MKS miał w Płocku problemy tylko do 23. minuty. Później spotkanie toczyło się pod jego dyktando. fot. Jacek Piwnicki

Bez niespodzianki obyło się w starciu ostatniej drużyny w tabeli z wiceliderem. MKS pojechał do Płocka z zamiarem przełamania złej passy i to zadanie udało mu się dosyć spokojnie zrealizować, gdyż mecz z miejscowym SMS-em zakończył się zwycięstwem wielunian 37:29.

Pierwsze minuty sobotniego spotkania były bardzo wyrównane. Gospodarze byli na prowadzeniu co prawda tylko raz (przy stanie 3:2), lecz jeszcze w 23. minucie - po 3 kolejnych golach SMS-u - na tablicy wyników mieliśmy remis 13:13. Końcówka pierwszej połowy należała już jednak do faworyta. Podopieczni Andrzeja Marszałka rzucili od tego momentu tylko jedną bramkę, za to przyjezdni aż 6, co spowodowało, że do przerwy ci drudzy wygrywali 19:14. Co ciekawe, aż 11 z 19 trafień emkaesiaków zanotował zdecydowanie najskuteczniejszy w tym sezonie w naszych barwach Szymon Famulski, który kto wie ile razy wpisałby się tego dnia na listę strzelców, gdyby nie kontuzja odniesiona tuż po zmianie stron. Co do drugiej części gry, to nie było w nim fragmentu, którego wielunianie nie mieliby pod kontrolą. Cały czas prowadzili różnicą 7-9 bramek i wiadomo było, że ciężko będzie o jakiś negatywny dla nas zwrot akcji. Pod nieobecność wspomnianego lewoskrzydłowego MKS-u ciężar zdobywania bramek rozłożył się praktycznie na cały zespół, natomiast w SMS-ie wyróżniali się pod tym względem Tobiasz Górski i Andrzej Wiadomski (odpowiednio 8 i 10 goli). Jak się okazało, ich starania niewiele dały płockiej drużynie. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem naszej ekipy 37:29, które na kolejkę przed końcem pierwszej rundy zapewniło nam pozycję wicelidera tabeli na półmetku ligowych zmagań.

SMS ZPRP Płock - MKS Wieluń 29:37 (14:19)

SMS: W. Kwiatkowski, S. Kwasiborski - M. Chlabicz 4 (2/2), M. Hryniewicz 1 (0/1), T. Górski 8, F. Drobik 2, O. Wojnecki 1, D. Szniter 1, K. Blejsz, A. Widomski 10 (2/2), M. Węgliński, W. Karpiński 2, K. Kruk.

Trener: A. Marszałek.

MKS: P. Kolanek, A. Waloch, P. Jędrzejewski, J. Chuć - K. Kowalik 4, K. Węcek 2 (1/1), B. Golański 4, S. Famulski 11 (1/1), J. Cepielik 4, M. Hanas, S. Kucharski 1 (1/1), B. Bednarek 3, A. Bożek 7, Ł. Królikowski 1.

Trener: G. Garbacz.