«
»

Hit nie zawiódł. Lider minimalnie lepszy od wicelidera!

Krzysztof Węcek i Kamil Ciok byli najskuteczniejszymi zawodnikami sobotniego meczu. Krzysztof Węcek i Kamil Ciok byli najskuteczniejszymi zawodnikami sobotniego meczu. fot. Krzysztof Krawczyk (radiozw.com.pl)

Mimo ambitnej postawy i walki jak równy z równym z niepokonanym liderem rozgrywek, MKS-owi niestety nie udało się zdobyć w meczu na szczycie I ligi choćby punktu. Wielunianie - osłabieni kontuzjami kilku kluczowych zawodników - przegrywali w drugiej połowie już 7 bramkami, jednak ostatecznie - dzięki świetnej postawie w końcowych minutach - ulegli bardziej doświadczonemu rywalowi tylko jedną bramką - 29:30

Sobotni hit lepiej rozpoczęli emkaesiacy, którzy w 9. minucie prowadzili z KPR-em 6:3, jednak goście błyskawicznie odpowiedzieli czterema kolejnymi trafieniami i na tablicy wyników zrobiło 6:7. Za chwilę do wyrównania doprowadził Łukasz Królikowski, lecz kolejna seria 4 goli z rzędu ekipy z Legionowa i świetne interwencje między słupkami Tomasza Szałkuckiego sprawiły, że po 20 minutach prowadziła ona 11:7. Taka sytuacja nieco podrażniła gospodarzy, a chyba najbardziej Arkadiusza Galewskiego, bo właśnie jego bramki w końcówce pierwszej połowy pomogły naszej drużynie odrobić nieco straty i do przerwy przegrywaliśmy z liderem 13:15. Druga część gry rozpoczęła się najgorzej jak tylko mogła, bo do grupy kontuzjowanych graczy, w której byli już Konrad Krzaczyński, Piotr Madeła i Artur Bożek, dołączył Arkadiusz Galewski i wiadomo było, że w kolejnych minutach będziemy musieli sobie radzić w iście eksperymentalnym składzie. Początkowo nie wyglądało to zbyt dobrze. Bramki seryjnie zdobywał w zespole przyjezdnych Kamil Ciok, natomiast my - kolokwialnie mówiąc - waliliśmy głową w mur. Coś drgnęło w naszej postawie dopiero przy stanie 17:24, czyli w najmniej spodziewanym momencie. Sygnał do walki dał - rozgrywający najlepszy mecz w sezonie - nasz kapitan Krzysztof Węcek, który w całym meczu rzucił aż 8 bramek. Następnie swoje dołożył w bramce Patryk Jędrzejewski, a niezwykle efektowni i co najważniejsze skuteczni byli również Krystian Kowalik oraz Błażej Golański (ten drugi po raz pierwszy w I lidze grał na lewym rozegraniu). To wszystko spowodowało, że wraz z upływem czasu przewaga podopiecznych Marcina Smolarczyka powoli topniała. W 56. minucie wynosiła już tylko 2 gole, natomiast na kilka sekund przed ostatnią syreną udało się emkasiakom zdobyć nawet bramkę kontaktową. Jak się okazało, na więcej niestety nie starczyło już czasu i spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem KPR-u, który w tabeli powiększył przewagę nad MKS-em do 6 punktów.

MKS Wieluń – KPR Legionowo 29:30 (13:15)

MKS: P. Kolanek, A. Waloch, P. Jędrzejewski, J. Chuć - K. Kowalik 5, K. Węcek 8 (2/3), B. Golański 3, S. Famulski 1 (0/1), P. Piwnicki, J. Cepielik 2, M. Hanas 1, B. Bednarek 1, A. Bożek 1, Ł. Królikowski 3, . Galewski 4.

MVP: K. Węcek.

Trener: G. Garbacz.

KPR: M. Węgrzyn, T. Szałkucki - M. Podobas, M. Prątnicki 5 (0/1), M. Kostro 5, M. Murzec 1, T. Kasprzak 3, F. Fąfara 4, K. Wołowiec, K. Ciok 9 (4/4).

MVP: M. Prątnicki.

Trener: M. Smolarczyk.