«
»

Pierwsza porażka MKS-u w sezonie. Derby dla Anilany!

Zawodnicy łódzkiej Anilany czekali na ligowe zwycięstwo z MKS-em prawie 4,5 roku. Zawodnicy łódzkiej Anilany czekali na ligowe zwycięstwo z MKS-em prawie 4,5 roku. fot. Katarzyna Samulczyk

Pierwszej porażki w obecnym sezonie doznali w minioną sobotę seniorzy MKS-u. W derbach województwa łódzkiego lepsi okazali się bowiem gracze Anilany Łódź, którzy zwyciężając 29:26, odnieśli swoją premierową wygraną z lokalnym rywalem na parkietach pierwszoligowych.

Pierwsza połowa nie zapowiadała, że spotkanie może się zakończyć niespodzianką. Wynik otworzyli co prawda gospodarze, jednak emkaesiacy błyskawicznie odpowiedzieli dwoma golami i to oni mieli inicjatywę przez kolejne minuty. W wieluńskiej ekipie po raz kolejny niezwykle skuteczni byli Szymon Famulski (do przerwy aż 7 bramek) oraz Arek Galewski (5 bramek na półmetku), a łodzianie sprawiali wrażenie, jakby walczyli tylko o to, żeby MKS nie „odjechał” na większą liczbę trafień. Po pierwszej odsłonie było 15:13 dla nas i mimo kontuzji, której tuż po pokonaniu łódzkiego bramkarza nabawił się Konrad Krzaczyński, wydawało się, że można było być optymistą. Punktem zwrotnym sobotniego starcia okazał się okres między 41. a 48. minutą. Podopieczni Grzegorza Garbacza nie rzucili w nim ani jednej bramki, natomiast Anilana uczyniła to 5-krotnie i ze stanu 18:19 wyszła na prowadzenie 23:19. Duża w tym zasługa byłego wieluńskiego zawodnika Tomka Wawrzyniaka i Kamila Katuszy, którzy byli nie tylko autorami tych goli, ale w całym starciu trafiali do siatki rywali najczęściej (kolejno 5 i 9 razy). Wielunianie próbowali w końcówce odwrócić losy meczu, ale w łódzkiej bramce świetne zawody rozgrywał Damian Chmurski i w efekcie dzięki swoim udanym interwencjom to właśnie on wraz kolegami mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 29:26, co było równoznaczne z tym, że nie jesteśmy już jedną z dwóch niepokonanych drużyn w tym sezonie oraz że na zapleczu Superligi licznik zwycięstw Anilany w derbach z MKS-em nie jest już zerowy.

Anilana Łódź – MKS Wieluń 29:26 (13:15)

Anilana: D. Chmurski, E. Pisarkiewicz – M. Kamiński 3, S. Krajewski 3 (1/2), J. Stolarski 4 (1/2), A. Doniecki 1, K. Katusza 9, T. Wawrzyniak 5, W. Dębowski, D. Trzeciak, D. Strzebiecki, A. Kucharski 3, B. Pawlak 1, K. Krajewski, M. Wypych.

Trenerzy: A. Jędraszczyk, M. Matyjasik.

MKS: P. Kolanek, P. Jędrzejewski, A. Waloch – K. Kowalik, A. Bożek 2, A. Galewski 6, S. Famulski 9 (3/3), Ł. Królikowski, B. Bednarek, K. Krzaczyński 1, K. Węcek, M. Hanas 1, J. Cepielik 7.

Trener: G. Garbacz.