«
»

Lider na kolanach. MKS wygrywa z Warszawianką 27:24!

Autor tekstu: Łukasz Piwnicki Autor tekstu: Łukasz Piwnicki Fot. radiozw.com.pl

Miłą niespodziankę sprawili w ostatnią sobotę piłkarze ręczni wieluńskiego MKS-u. W 7 kolejce II ligi nasi szczypiorniści wygrali na własnym parkiecie z niepokonanym dotychczas w rozgrywkach, liderem tabeli - KS Warszawianką Warszawa 27:24.

Pierwsze minuty meczu MKS-u z Warszawianką pokazały, że lider nie będzie miał łatwej przeprawy w Wieluniu. Od początku podopieczni Tomasza Derbisa postawili bowiem na twardą grę w obronie, która spowodowała, że po 15 minutach na tablicy wyników było 6:3 dla gospodarzy. Jak się okazało, druga część pierwszej połowy toczyła się również pod dyktando wielunian. Do 25. minuty MKS prowadził co prawda tylko dwoma bramkami (8:6), jednak po kilku trafieniach z kontrataku jego przewaga urosła w pewnym momencie nawet do 5 goli (12:7). Ostatecznie obie drużyny zeszły do szatni przy stanie 13:9, a wynik do przerwy - już po końcowej syrenie - ustalił z rzutu karnego Filip Ścigała.

Druga połowa rozpoczęła się dosyć pechowo dla gospodarzy, bo od czerwonej kartki dla Michała Bernasia. Na całe szczęście nie podłamało to naszych zawodników, którzy w 36. minucie prowadzili z liderem 17:12, a w 40. minucie 18:14. W kolejnych minutach w poczynania wielunian wkradła się niestety nerwowość, która sprawiła, że ich przewaga zaczęła topnieć. W 45. minucie goście tracili do MKS-u 2 bramki, a kilka minut później przegrywali z nim już zaledwie jednym trafieniem. Ku uciesze wieluńskich kibiców, doprowadzić warszawianom do remisu nie udało się już do końcowego gwizdka sędziego, a główna w tym zasługa świetnie dysponowanego w bramce Patryka Kolanka i w ataku Radosława Majdy, który w  ostatnich 15 minutach rzucił dla MKS-u aż 4 gole. Po emocjonującej końcówce MKS Wieluń pokonał faworyzowaną Warszawiankę 27:24, odnosząc tym samym czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Wygrana dała także ?emkaesiakom? awans w drugoligowej tabeli na 6. miejsce.

MKS Wieluń - KS Warszawianka Warszawa 27:24 (13:9)

Skład MKS-u: Patryk Kolanek, Bartosz Drygała - Piotr Madeła 1, Kamil Młodzieniak 3, Kamil Janik 2 (0/1), Mateusz Młodzieniak 5, Łukasz Piwnicki 3, Maciej Torchała 3, Robert Pawelec 2 (1/2), Michał Bernaś 2, Filip Ścigała 1 (1/1), Radosław Majda 5, Maciej Krekora, Szymon Famulski, Oskar Klimas, Marcin Miś.

Przebieg meczu: 5' (1:2), 10' (3:3), 15' (6:3), 20' (7:5), 25' (8:6), 30' (13:9), 35' (16:12), 40' (18:14), 45' (20:18), 50' (21:19), 55' (23:21), 60' (27:24).