«
»

Zwycięski weekend młodzieży MKS-u!

Młodzicy MKS-u pierwszego gola stracili w niedzielę dopiero w 19. minucie. Młodzicy MKS-u pierwszego gola stracili w niedzielę dopiero w 19. minucie. fot. Jacek Piwnicki

Podczas gdy seniorzy MKS-u po raz kolejny musieli pauzować w lidzie z powodu rozwijającej się pandemii, bardzo udane występy w swoich rozgrywkach zanotowały 3 młodzieżowe ekipy naszego klubu. Mowa o juniorkach, juniorach oraz młodzikach, którzy odnieśli w miniony weekend komplet zwycięstw.

JUNIORKI: ChKS Łódź - MKS PMDKiS Wieluń 23:24 (14:13)

Po udanej inauguracji sezonu w Piotrkowie drugie zwycięstwo z rzędu odniosły podopieczne Tomka Gustawa. Drużyna, która bierze udział w rozgrywkach juniorek poza konkursem, po kolejnym niezwykle wyrównanym boju wygrała tym razem w Łodzi z miejscowym ChKS-em. Spotkanie wielunianek z łodziankami od początku było pełne emocje. Na prowadzeniu była raz jedna, raz druga ekipa i wiadomo było, że wynik rozstrzygnie się dopiero w ostatnich minutach. Na nasze szczęście końcówkę lepiej nerwowo wytrzymał MKS. Dzięki bardzo dobrej postawie w obronie wyprowadził on bowiem dwa zabójcze kontrataki (skutecznie wykończone przez Oliwię Fidelak i Klaudię Ścieburę), po których rywalki już się nie podniosły.

MKS: K. Chudecka, N. Dziewięcka - A. Witczak 4 (2/2), K. Ściebura 2, G. Szczecińska 2, N. Ptak, A. Dubas, J. Barańska 2, K. Wolniak 1, P. Super, W. Janik 4 (1/2), L. Żarnowska 2 (1/1), O. Fidelak 3, A. Zieleniewska 4.

JUNIORZY: MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MKS PMDKiS Wieluń 23:39 (10:22)

Zrehabilitować za porażkę w pierwszej kolejce w Łodzi udało się zespołowi Hieronima Wolnego. Nasi juniorzy pojechali w minioną niedzielę do Piotrkowa, gdzie odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo 39:23. O ile zdobycie kompletu punktów przez wielunian nie dziwi, to rozmiary wygranej już trochę tak, ponieważ bezpośrednie mecze kontrolne obu drużyn, które odbyły się przed sezonem, były bardzo wyrównane. Tym razem taryfy ulgowej ze strony MKS-u już jednak nie było, a duża w tym zwłaszcza golkipera Kacpra Warzechy oraz najskuteczniejszych na boisku Miłosza Hanasa oraz Michała Fryty, którzy zdobyli kolejno 12 i 10 bramek.

MKS: K. Warzecha, P. Podgórski - M. Prażanowski 4, B. Płuska 2, P. Piwnicki 6, M. Hanas 12 (1/1), F. Łyczko 2, M. Żółtaszek 2, M. Fryta 10 (1/1), S. Kucharski 1.

MŁODZICY: MKS PMDKiS Wieluń - UKS Anilana II Łódź 36:7 (23:2)

W niedzielę (18 października) zwycięstwo w swoim pierwszym meczu w sezonie odnieśli młodzicy MKS-u prowadzeni przez Tomasza Derbisa. W hali WOSiR mierzyli się z młodszymi od siebie przeciwnikami z Anilany II Łódź i dobitnie było to widać na boisku. Wystarczy powiedzieć, że do 19. minuty na listę strzelców wpisywali się tylko emkaesiacy, a na tablicy wyników widniał wówczas rezultat 19:0. Obrazu gry nie zmieniły nawet roszady w składzie, jakich dokonywał wieluński szkoleniowiec i choć goście rzucili ostatecznie kilka bramek, to nie wpłynęło to w żaden sposób na rozmiary bardzo wysokiej wygranej gospodarzy.

MKS: S. Wierzbicki, M. Kluba - M. Bednik 3, M. Czarnogredzki 5, J. Makowski 3, J. Wiśniewski 4 (1/2), L. Rojkiewicz 3, A. Skrzypecki 1 (0/1), A. Żóraw 1, P. Krzywda, F. Łasicki 10 (1/1) G. Kokociński, K. Koniarczyk 6.