mks 2019 2020 1P

http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.wielkanoc_zyczgk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.slider1gk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.baner druzynagk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.juniorki_mksgk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Hieronim Wolny za Tomasza Derbisa w roli szkoleniowca seniorów!

  • Napisane przez  Jacek Piwnicki

Tomasz Derbis nie jest już trenerem pierwszoligowej drużyny seniorów MKS-u. Po trzech kolejnych porażkach zespołu w grupie B, w poniedziałek 9 marca 2020 r, dotychczasowy szkoleniowiec złożył rezygnację, która została przyjęta przez zarząd klubu. Tomasz Derbis pracował z pierwszym zespołem od sezonu 2013/14, rok później doprowadził drużynę do barażów o pierwszą ligę, a w sezonie 2015/16 – choć do barażów niewiele zabrakło – MKS pod jego wodzą do I ligi i tak awansował, gdyż na zapleczu Superligi zwolniło się jedno miejsce. Najlepszy wynik prowadzonej przez niego drużyny to 4. pozycja w sezonie 2018/19, gdy zaledwie czterech punktów zabrakło MKS-owi, by grać o Superligę. Może się też poszczycić wyeliminowaniem z rozgrywek Pucharu Polski superligowego Chobrego Głogów. 

Tomasz Derbis jest klubowym wychowankiem, a jako trener jest autorem największego w historii klubu sukcesu drużyny młodzieżowej. Było to w roku 2008, gdy doprowadził juniorów młodszych MKS-u do 4 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jego podopieczni przegrali wówczas medal dopiero po dogrywce w meczu z łódzkim ChKS-em. Były szkoleniowiec seniorów oczywiście pozostaje w klubie jako trener młodzieży, prowadząc grupę chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych z gminy Czarnożyły.

hirek

Następcą Derbisa w roli szkoleniowca pierwszej drużyny został natomiast Hieronim Wolny. Ma 53 lata i również jest klubowym wychowankiem, który wrócił do macierzystego klubu w roli trenera. Doprowadził między innymi młodzików MKS-u do najlepszej szesnastki w kraju, co miało miejsce w sezonie 2017/18. Niektórzy z obecnych pierwszoligowców, to zresztą jego wychowankowie. Wcześniej trenował bowiem: Macieja Torchałę, Krystiana Kowalika, Błażeja Golańskiego, Bartosza Bednarka i Michała Podgórniaka. Poza tym jako trener juniorów młodszych (walczących wkrótce w barażach wojewódzkich o awans do 1/16 mistrzostw Polski) cały czas szkoli również Miłosza Hanasa. Najlepszy strzelec ligi łódzkiej w tej kategorii wiekowej od pół roku trenuje z seniorami i niebawem zadebiutuje zapewne w rozgrywkach pierwszej ligi.
Drugim trenerem seniorów została Maja Szerszeń, która na co dzień pracuje w klubie jako szkoleniowiec drużyn żeńskich. Pracę w Wieluniu zaczynała jednak od drużyn chłopców, z których najdalej zaszedł bramkarz Jakub Chuć - obecnie zawodnik SMS-u Gdańsk. Pani trener pochodzi z Wrocławia, a jako zawodniczka, poza stolicą Dolnego Śląska, grała między innymi w klubach z Koszalina i niemieckiego Wolfsburga.


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu