mks 2019 2020 1P

http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.wielkanoc_zyczgk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.slider1gk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.baner druzynagk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.juniorki_mksgk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MKS Wieluń nie znalazł sposobu na wicelidera.

  • Napisane przez  Patryk Piwnicki

WKS Grunwald Poznań-MKS Wieluń 25:24 do przerwy 13:12

Ostatni dzień listopada 2019 roku to zarazem ostatni wyjazd drużyny MKS-u Wieluń w pierwszej rundzie w rozgrywkach I ligi grupy B w sezonie 2019/2020. Gościliśmy w Poznaniu na hali obecnego wicelidera drużyny WKS-u Grunwald Poznań.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Zdecydowanymi atakami, popartymi rzutami z drugiej linii zaczęli budować swoje przewagę, która spowodowała, że po dziesięciu minutach meczu wynik brzmiał 6:2 na korzyść gospodarzy. Wraz z upływem czasu odpowiedni rym gry odnalazł MKS Wieluń. Zaczęliśmy grać szybciej w ataku, nasza obrona zdecydowanie przeciwstawiała się gospodarzą, co przyniosło efekt, że do szatni schodziliśmy tracąc jedna bramkę. Wynik spotkania po pierwszej połowie 13:12 dla Grunwaldu Poznań.

Druga połowa, od początku aż do 42 minuty to wymiana bramka za bramkę. Jest to moment przełomowy dla całego meczu. Co prawda rzutem z karnego Sebastian Ziemiński doprowadza do wyrównania (18:18) ale od tego momentu zdarza nam się 10 minutowy przestój, który skutecznie wykorzystują miejscowi, rzucając 4 bramki i wychodzą na prowadzenie. MKS nie zamierza jednak rezygnować z chęci zmiany wyniku. Ostatnie 8 minut to heroiczna walka naszej drużyny, która w konsekwencji doprowadziła do sytuacji, że na tablicy wyników widniał wynik 24:23 dla gospodarzy. Grunwald niesiony dopingiem swoich kibiców z sprawą Mikołaja Przybylskiego powiększa przewagę do dwóch bramek. Nasi zawodnicy nie opuszczają głów walcząc do końca dzięki bramce zdobytej przez Jarosława Cepielika doprowadzają do sytuacji, że znów jesteśmy na kontakcie. Po wznowieniu udaje nam się zdobyć piłkę, ale rzut oddany w ostatnich sekundach meczu minimalnie mija bramkę. Wynik końcowy meczu 25:24 dla WKS-u Grunwaldu Poznań.

003

Podsumowując rozegrany w Poznaniu mecz można wyciągnąć następujące wnioski :

1. Potrzeba naszej drużynie dużo czasu na to aby wejść w mecz,

2. Drużyna ma przestoje w zdobywaniu kolejnych bramek i to nie za sprawą dobrze broniących bramkarzy naszych przeciwników ale źle wykonanych rzutów z dobrze przygotowanych akcji,

3. Rzuty karne to nie jest nasza mocna strona,

4. Nasza bramka też nie za bardzo nas wspiera,

Pomimo tych opisanych wyżej problemów naszą drużynę należy pochwalić za charakter i walkę do końca w każdym meczu.

Na koniec kilka słów na temat pary sędziowskiej, która prowadziła mecz w Poznaniu. Panowie przyjechali na mecz można by rzec „nie odrabiając pracy domowej” Ich kontrowersyjne decyzje ( dla oby dwóch drużyn ) zwłaszcza w drugiej połowie meczu powodowały niepotrzebne emocje wśród zawodników na boisku jak również na ławkach rezerwowych, Zdumienie dało się zauważyć wśród poznańskich kibiców. Patrząc na protokół z meczu można mieć wrażenie, że to nie mecz piłki ręcznej lecz pojedynek MMA …

WKS, Grunwald Poznań : Kulczyński, Tarko, Wenta – Bartłomiejczyk 4 (3/4), Fogler, Wiśniewski, Westwal 2, Martyńsk 1, Nowicki, Piechowiak 2, Bajka 5, Nieradko 3, Przybylski 5(1/1), Tórz 2, Czerwiński 1, Stachowiak

Trener : Walczak Rafał

Kary : 20 minut

MKS Wieluń : Jędrzejewski, Waloch - Kowalik 1, Młodzieniak 3, Węcek 4 (3/3), Golański, Książek, Famulski 3(1/2), Helman 3, Ziemiński 4 (1/2), Cepielik 2, Torchała, Klimas, Bednarek, Majda 3, Królikowski 1.

Trener : Tomasz Derbis

Kary : 16 minut – Królikowski i Książek – czerwona kartka z gradacji kar

Sędziowie : Jendraszczak Rafał, Świdwa Jacek
Delegat ZPRP : Brenk Piotr

Przebieg meczu: 5` (3-1) , 10`(6-2) , 15` (8-5), 20` (9-6), 25` (11-9), 30` (13-12),
35` (14-13), 40` (17-16), 45` (20-18), 50` (21-18), 55`(22-18), 60` (25-24),

po 10 kolejkach

 


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu