(0 głosów)

MKS wreszcie zwycięski. Przełamanie w stolicy!

• Napisane przez  Krzysztof Krawczyk
MKS wreszcie zwycięski. Przełamanie w stolicy! fot. MKS Wieluń

Po trzech porażkach z rzędu w drugiej lidze szczypiorniści MKS-u wreszcie odnieśli zwycięstwo. W piątej kolejce sezonu podopieczni Tomasza Derbisa wygrali w Warszawie z AZS-em AWF 29:27.

Po wygranej na inaugurację rozgrywek wielunianie trzykrotnie schodzili z parkietu pokonani. Mecz z AZS-em AWF od początku był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła ?odskoczyć? na więcej niż 2 bramki. Do przerwy oba zespoły zdobyły po 15 goli.

Po zmianie stron minimalnie lepszy był MKS. Stało się tak, bo potrafiliśmy wyeliminować to, przez co przegraliśmy poprzednie spotkania, uważa trener Derbis:

- Można odnotować poprawę, jeżeli idzie o ilość popełnionych błędów. Wystąpiło ich po prostu mniej, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Przełożyło się to wymiernie na końcowy wynik. Mam nadzieję, że ruszy to do przodu i będziemy uzyskiwać coraz lepsze rezultaty.

W każdym z ostatnich spotkań trener nie mógł skorzystać z kompletu zawodników drugoligowej kadry. Podobnie było w stolicy. Wzmocnieniem okazał się jednak powrót po kontuzji Kamila Młodzieniaka, który był jednym z najlepszych na parkiecie.

W następnej kolejce ?emkaesiacy? kończą serial trzech ligowych spotkań z rzędu na wyjazdach. Zmierzą się w Ostrołęce z Trójką.