»
(1 Głosuj)

Zdecydowane zwycięstwo na inaugurację sezonu.

MKS pierwszym liderem!

Wielunianie, w spotkaniu rozpoczynającym sezon 2019/20, odnieśli pewne zwycięstwo, gromiąc drużynę z Obornik Śląskich różnicą dwunastu bramek. Pierwsze minuty w wykonaniu gospodarzy pozostawiały wiele do życzenia - od nie najlepszej skuteczności naszych skrzydłowych, przez niepotrzebne straty i podejmowanie złych decyzji, aż po brak odpowiedniej współpracy na linii obrona-bramkarz. Przez wszystkie te czynniki po 30 minutach na tablicy widniał wynik 15:15, który wzbudzał wątpliwości co do dyspozycji emkaesiaków.

Na szczęście podopieczni Tomasza Derbisa wyciągnęli odpowiednie wnioski i po przerwie wyszli na parkiet w pełni skoncentrowani. Kluczową rolę odegrała zmiana bramkarza - Patryk Jędrzejewski, który został uznany najlepszym zawodnikiem spotkania, świetnie zaaklimatyzował się w nowej drużynie i swoimi niesamowitymi (całym ciałem, w tym również głową) interwencjami i pewnością siebie pomógł kolegom pola odnaleźć rytm również w ataku, dzięki czemu efektywność rzutów ze skrzydła zdecydowanie wzrosła. Głównie za sprawą Konrada Krzaczyńskiego (5/9) i Szymona Famulskiego (5/8), ale istotna również była pomoc Kamila Młodzieniaka (2/2). Zachwycić również mogła postawa naszego obrotowego, Radka Majdy, który zamienił wszystkie 5 rzutów na bramki, a oprócz tego wywalczył 2 rzuty karne.

Na pochwałę zasługuje również to, w jak inteligentny i odpowiedzialny sposób, na przestrzeni całych 60 minut, prowadził grę Krzysztof Węcek - prawdziwy mózg zespołu. Ponadto więcej niż poprawny występ Oskara Klimasa, któremu występ od pierwszej minuty pozwolił nabrać pewności siebie i uzyskać swój najlepszy wynik pod względem strzelonych goli w drużynie seniorów MKS-u. Z ciekawostek statystycznych warto też odnotować, że chyba po raz pierwszy w meczu I ligi w Wieluniu przy tak dużej liczbie rzutów karnych (14 z obu stron) wszystkie zostały zamienione na bramki.

Podsumowując, sobotnie spotkanie z SPR-em Bór Oborniki Śląskie jest dobrym prognostykiem na cały sezon. Widać, że MKS to poukładana drużyna, w której każdy ma określone zadania i stara się je wykonywać najlepiej jak tylko się da. MKS Wieluń - SPR Bór Oborniki Śląskie 38:26 (15:15) MKS: Kolanek, Jędrzejewski - Kowalik 1, Młodzieniak 2, Węcek 6 (3/3), Golański, Krzaczyński 5, Książek 6 (3/3), Famulski 5, Helman 5 (2/2), Podgórniak, Pawelec, Klimas 4, Bednarek, Majda 4, Królikowski 1

Kary: 16 minut: Famulski, Klimas, Królikowski - po 4, Książek, Majda - po 2 Trener: Tomasz Derbis

SPR Bór: Kurzydło, Głośniak - Giera, Burchacki 1, Uść 1, Sawicki 3, Chmieliński K, Czajka,
Ramiączek 7, Chmieliński A, Szabat 4, Semczyszyn 1, Weisskopf 9 (6/6), Stykała, Przystarz, Kowalczewski
Kary: 10 minut
Trener: Antolak Waldemar
Sędziowali: Bloch Wojciech i Solecki Michał

Mecz drugiej kolejki MKS rozegra awansem już w czwartek 26 września, gdy gościć będzie w Zielonej Górze w hali tamtejszego AZS UZ. Gospodarze przystali na prośbę wielunian, których dużą część dwa dni później bawić się będzie na weselu obrotowego MKS-u - Roberta Pawelca.

Pozostałe wyniki 1 kolejki grupy B I ligi piłki ręcznej: Stal Gorzów Wielkopolski – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 27:28 (13:18), UKS Olimp Grodków – Olimpia Medex Piekary Śląskie 28:30 (11:15), MSPR Siódemka Miedź Legnica – MKS Real Astromal Leszno 30:25 (14:14). Nie odbył się mecz w Łodzi, gdzie na halę Anilany nie stawił się przedstawiciel obsługi medycznej. Prawdopodobnie WKS Śląsk Forza Wrocław otrzyma 3 punkty walkowerem. Pierwszym liderem rozgrywek został MKS Wieluń.

Relację przygotowali uczniowie I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu: Daria Żuraw i Patryk Piwnicki.