mks 2019 2020 C B 2

http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2018_2019.20_04_2019.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2018_2019.02_03_2019.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2018_2019.19_01_2018_PP.slider 1_8_PPgk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2018_2019.12_01_2019.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2018_2019.08_12_2018.slidergk-is-1.jpglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Godziny pozostały do pierwszego meczu sezonu I ligi 2019/20

Już w zasadzie godziny można odliczać do inauguracji kolejnego sezonu I ligi, w której od trzech lat występują również szczypiorniści MKS-u.

Tym razem wielkich zmian organizacyjnych Związek Piłki Ręcznej w Polsce nie poczynił, dlatego wielunianie nadal będą występować w 12-zespołowej grupie B.  Nasz zespół niezmiennie od 2013 roku poprowadzi ten sam trener - Tomasz Derbis. Choć proporcje w składzie nieco się zmienią na korzyść „stranieri”, nasz klub nadal będzie zaliczany do ścisłej pierwszoligowej czołówki pod względem liczby wychowanków w kadrze seniorów. Liczba przyjezdnych przed sezonem jednak zwiększyła się, gdyż dołączyli do nich: leworęczny  rozgrywający Sebastian Ziemiński z Siódemki MSPR-u Legnica oraz bramkarz Patryk Jędrzejewski z KSSPR-u Końskie (wychowanek Pabiksu Pabianice, występujący wcześniej  pod nazwiskiem Wnuk). Ponadto MKS opuścili: będący z zespołem od momentu reaktywacji drużyny seniorów, tj. od 2011 r. Michał Bernaś oraz bramkarz Mikołaj Krekora. Pierwszego zobaczymy w Wieluniu jeszcze w tym sezonie, ale w barwach Olimpu Grodków, do którego jest mu bliżej z Opola, gdzie mieszka po zawarciu w czerwcu związku małżeńskiego. Krekora natomiast, po rocznej przerwie, wraca do PGNiG Superligi, ale Legionowię zamienił na MKS Kalisz, gdzie wcześniej występował, ale na poziomie pierwszoligowym. Stan posiadania wychowanków zmniejszy się też przez odejście Dominika Madziary (bramkarz), Dawida Skorupy (lewy skrzydłowy), Jędrzeja Kurzawy Wojciecha Rybczyńskiego (obaj rozgrywający), którzy jednak - ze względu na sprawy osobiste, kłopoty ze zdrowiem lub po prostu z braku uznania w oczach trenera - w minionym sezonie grali mało lub wcale. Z drugiej strony, po rocznej przerwie spowodowanej ciężką kontuzją wrócił do treningów i gry Bartłomiej Helman (w 2017 r. przyszedł do MKS-u z łódzkiej Anilany). Z powodu kontuzji nie trenuje natomiast jeden ze starszych klubowych wychowanków - Piotr Madeła.

Wielunianie przygotowania do sezonu rozpoczęli 12 sierpnia, trenując trzy razy w tygodniu w hali WOSiR-u i raz na siłowni. Od tego czasu rozegrali kilka meczów kontrolnych. Najpierw zwyciężyli w towarzyskim turnieju w swojej hali, pokonując rywali z Viretu Zwiercie i MTS-u Chrzanów. Ci drudzy zrewanżowali się jednak MKS-owi tydzień później, wygrywając w finale podobnych zawodów w Chrzanowie. Ponadto w obiekcie przy ul. Częstochowskiej podopieczni Tomasza Derbisa wygrali różnicą dwóch bramek sparing z łódzką Anilaną, a w ostatnim sprawdzianie w Gorzycach Wielkich pokonali 11-ma bramkami tamtejszego beniaminka II ligi, SPR Szczypiorniak - klub, którzy przed rokiem założyli i w którym grają byli zawodnicy MKS-u bracia Krzysztof i Paweł Dutkiewicze.

Pierwszy mecz o mistrzostwo pierwszej ligi seniorów w sezonie 2019/20 MKS zagra jako gospodarz w sobotę 21 września 2019 r. gdy o godz. 18.00 rozpocznie konfrontację z SPR Bór Oborniki Śląskie. Co ciekawe, drużyna jest ta wielunianom dość dobrze znana, ale w meczu o ligowe punkty zespoły zmierzą się ze sobą po raz pierwszy. Dotychczas rozgrywały bowiem między sobą wyłącznie mecze kontrolne.

Jacek Piwnicki

Terminarz grupy B I znajdziesz tutaj:

http://rozgrywki.zprp.pl/?Sezon=187&Rozgrywki=9606&Runda=21277&Kolejka=38082


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu