«
»

Lider pokonany, MKS triumfuje w walce o miejsce w czołowej trójce rozgrywek.

• Napisane przez  Relację przygotowali uczniowie II LO w Wieluniu: Olga Kowalczyk, Zuzanna Szczęsna, Dawid Ryczyński i Piotr Bieniecki oraz Jacek Piwnicki z MKS Wieluń.

W 19. kolejce pierwszej ligi grupy B w hali Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji MKS podejmował zespół Olimpii MEDEX Piekary Śląskie. Szczypiorniści z Wielunia chcieli pokonać lidera tabeli i walczyć o awans do czołowej trójki rozgrywek. Również licznie zgromadzeni na trybunach kibice mieli nadzieję na zwycięstwo swego zespołu.

Wynik otworzył się w 3 minucie, a goście objęli prowadzenie. Wielunianie jednak błyskawicznie odpowiedzieli i wyszli na prowadzenie 3:1. MKS grał konsekwentnie w ataku i solidnie w obronie, zawodnicy walczyli o każdą piłkę.
Gracze MKS-u często wychodzili na prowadzenie, Olimpia jednak błyskawicznie odpowiadała i doprowadzała do remisu. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 22 minuty. Wówczas na tablicy widniał wynik 11:9 dla MKS-u. Od tego momentu gospodarze zdobyli jednak siedem bramek z rzędu, z czego dużą część po kapitalnych interwencjach Mikołaja Krekory i po wyprowadzanych przez niego kontratakach. Niestety, po wykluczeniu Oskara Klimasa w ostatniej minucie przed przerwą goście przerwali długi okres gry bez gola.

Mylili się jednak ci, którzy sądzili, że siedem bramek przewagi po pierwszej połowie pozwolą miejscowym dokończyć zawody bez emocji. Mimo, że zaraz po przerwie MKS powiększył przewagę do 20:11, rywale ani myśleli rezygnować, co udowodnili zdobywając 4 bramki w zaledwie 3 minuty. Co gorsza, po 21. golu wielunian przyjezdni ponownie popisali się 4-bramkową serią i MKS prowadził już tylko 21:19. W tym momencie publiczność postanowiła mocniej włączyć się w mecz i przy wspaniałym dopingu utrzymywała swój zespół przy niewielkim prowadzeniu. Swoje dołożył trener Tomasz Derbis, który za słabiej spisującego się po przerwie Krekorę wprowadził Patryka Kolanka. W dużej mierze po jego kapitalnych obronach 3 minuty przed końcem MKS podwyższył wynik do 28:24 i kibice mogli na chwilę odetchnąć. Dosłownie na chwilę, gdyż 30 sekund przed końcem goście znowu złapali kontakt (28:27). Chyba dlatego, że niektórzy zawodnicy gospodarzy myślami byli już w szatni. Podopieczni Tomasza Derbisa nie mieli jednak zamiaru zawieść fantastycznie dopingujących na stojąco kibiców i po rzucie karnym dysponującego nerwami ze stali Krzysztofa Węcka mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem MKS-u.

Najlepszym zawodnikiem wśródzwycięzców wybrano wprawdzie MaciejaTorchałę, w Olimpii Arkadiusza Kowalskiego) i choć - zwłaszcza przed przerwą - Żelu rzeczywiście zagrał bardzo dobre zawody, to bezdyskusyjnie największy wkład w zwycięstwo wniósł Łukasz Królikowski. „Królik” nie tylko stanowił dla rywali mur nie do przebicia, ale sam dołożył w ataku 4 bramki. Ponieważ na środku obrony praktycznie nie ustępował mu Krzysztof Książek, śmiało można się pokusić o stwierdzenie, że obaj mają decydujący wpływ na to, że MKS jest w grupie B zespołem z najlepszą defensywą.

MKS Wieluń - Olimpia Piekary Śląskie 29:27 (18:12)

MKS Wieluń: Mikołaj Krekora, Patryk Kolanek - Krystian Kowalik 3, Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek 6, Błażej Golański, Krzysztof Książek 5 (2/2), Szymon Famulski 3, Jędrzej Kurzawa, Robert Pawelec, Michał Bernaś 4, Oskar Klimas, Maciej Torchała 5, Bartosz Bednarek, Łukasz Królikowski 3

Kary : 8 minut

Trener : Tomasz Derbis

Olimpia: Artur Kot , Paweł Zemelka - Szymon Pluczek, Wojciech Wawrzyniak, Maciej Chromy 2, Łukasz Włoka,  Bartosz Jaksik 2, Mateusz Cieślik, Michał Rosół 4 (1/1), Dawid Ludyga, Kamil Cieniek 1, Szymon Kotalczyk 5, Arkadiusz Kowalski 10, Łukasz Płonka 3 (2/3).

Kary : 6 minut

Trener : Sławomir Szenkel

Historia wyniku:: 5` 2:1, 10` 5:4, 15` 7:6, 20` 10:8, 25` 13:9, 30` 18:1, 35` 20:11, 40` 21:16, 45` 22:20, 50` 22:19, 55` 25:20, 60` 29:27 .

Sędziowie : Paweł Sołtysik, Tomasz Ziablicki z Wrocławia.

Delegat ZPRP: Ryszard Klimkowicz Opole.

W 20. kolejce (6 kwietnia) wielunian czeka rywalizacja w Grodkowie z tamtejszym Olimpem. Natomiast ostatni w tym sezonie mecz w hali WOSiR zagra 13 kwietnia (sobota godz. 18), gdy w derbach województwa podejmować będzie Anilanę Łódź.