mks 2019 2020 C B 2

http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.baner druzynagk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.juniorki_mksgk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Czerwona latarnia” bez szans na punkty w Wieluniu

  • Napisane przez  Jacek Piwnicki

Zaległy mecz MKS-u z ASPR Zawadzkie był najlepszym przykładem na trafność przysłowia o nauce, która nie idzie w las.

 

Wielunianie, pomni nauczki sprzed dwóch tygodni, gdy po karnych przegrali u siebie z ŚKPR Świdnica, w żadnym wypadku nie zamierzali lekceważyć kolejnego outsidera, który przyjechał do hali WOSiR. Od początku grali niezwykle skoncentrowani zarówno w obronie, jak i w ataku, a ponieważ kolejny raz na swoim „normalnym” (tzn. ponad 50-procentowym) poziomie bronił Mikołaj Krekora, konfrontacja z drużyną pierwszego klubu Sławomira Szmala okazała się łatwiejsza niż się można było spodziewać. O ile wynik po pierwszej połowie nie pozbawiał przyjezdnych całkowicie szans na punkty, to po dwunastu minutach drugiej odsłony wszystko było jasne. Krekora na dobre zamurował bramkę, osiągając w tym czasie 100 proc. skuteczności, pozwalając w ten sposób Tomaszowi Derbisowi na większą liczbę roszad w składzie. Zmiennicy, poza małymi wyjątkami, nie zawiedli. Zadowoleni ze swoich występów nie mogli być jednak: Krystian Kowalik (pod nieobecność kontuzjowanego Konrada Krzaczyńskiego wyszedł w wyjściowym składzie, ale wyraźnie zjadły go nerwy), Oskar Klimas (widoczna dwumiesięczna przerwa w treningach) i Michał Podgórniak (krótko po wejściu ukarany czerwoną kartką). Więcej piłek mógł też zapewne odbić Patryk Kolanek, ale wchodząc na krótko po koncercie pierwszego bramkarza trudno mu było zwrócić na siebie uwagę kibiców.

 

Wśród gospodarzy, poza Krekorą (który startował jakby w innej kategorii), na największe słowa uznania zasłużył nagrodzony statuetką dla najlepszego zawodnika Krzysztof Węcek. Identyczną w drużynie gości otrzymał Marceli Migała. Jednak urodzony w Wieluniu zawodnik ASPR sam po meczu przyznał, że w miarę dobrze zagrał jedynie w pierwszej połowie. Po przerwie bowiem golkiper MKS-u wszystkim po kolei graczom z Zawadzkiego skutecznie odbierał ochotę do gry.

 

MKS WIELUŃ - ASPR Zawadzkie 27:19 (15:10)

 

 MKS: Krekora, Kolanek , - Kowalik, Młodzieniak 1, Węcek 7 (2/2), Golański, Książek 3 (1/1), Famulski 4, Podgórniak, Cepielik 5, Kurzawa 2, Klimas, Torchała 4, Bednarek, Majda 1, Królikowski.

Kary - 4 min, czerwona kartka Podgórniak

Trenerzy: Tomasz Derbis, Tomasz Gustaw.

 

ASPR Zawadzkie: Skrzypczyk, Zając, Długoszewski – Przybysz, Kubillas 2, Ścigaj 2 (2/2), Mięsopust 1 (0/1), Zagórowicz 1, Damas 2, Smyk 1 (1/1), Hentschek 1, Wacławczyk (0/1), Witkowski 1, Krygowski 3, Danysz 1, Migała 4.

Kary - 10 min.

Trener : Stanisław Pakuła, Łukasz Morzyk.

 

Historia wyniku: 3:2 (5), 5:3 (10), 8:6 (15), 11:8(20), 14:9(25) , 15:10(30) , 17:10 (35) , 19:10 (40), 21:13(45), 24:14(50), 25:17 (55), 27:19 (60).

 

 Sędziowali: Paweł Sołtysik i Tomasz Ziablicki z Wrocławia.

Ponieważ mecz z ASPR-em był spotkaniem zaległym, dzięki trzem punktom wielunianie awansowali z siódmego na piąte miejsce, wyprzedzając Olimp Grodków i Grunwald Poznań. Właśnie zespół ze stolicy Wielkopolski gościć będą w hali WOSiR już w sobotę 16 marca (początek godz. 18.00). Jeśli wygrają, w ostatni weekend miesiąca pojadą do Ostrowa, by w meczu z Ostrovią zaatakować czwarte miejsce w tabeli.

Poza seniorami w tym tygodniu w hali WOSiR grać będą drużyny młodzieżowe MKS:

poniedziałek 11 marca godz. 16.30 - młodzicy z Piotrkowianinem,

w środę 13 marca godz. 17.30 – juniorzy młodsi z Anilaną I Łódź,

w sobotę 16 marca godz. 12.30 - chłopcy z rocznika 2006 w turnieju ligi wojewódzkiej.

Jacek Piwnicki

 


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu