mks 2019 2020 C B 2

http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.baner druzynagk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.juniorki_mksgk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

WIELKI POWRÓT „ŻELA”

  • Napisane przez  Jacek Piwnicki

Po jednym z najsłabszych meczów w sezonie (z ŚKPR Świdnica) niespodziewanie szybko przyszedł jeden z najlepszych w wykonaniu MKS-u, dzięki czemu wielunianie pewnie pokonali na wyjeździe Forzę Wrocław.

Losy konfrontacji rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, a w zasadzie kwadransie. Głównie dzięki skuteczności w ataku Konrada Krzaczyńskiego (kolejny dobry mecz wychowanka Piotrkowianina) i Macieja Torchały (popularny Żelu zanotował swój strzelecki rekord w pierwszej lidze!) oraz niezawodnemu między słupkami Mikołajowi Krekorze, goście odskoczyli na sześć bramek, by prowadzić do przerwy różnicą ośmiu goli.

Druga polowa zaczęła się wprawdzie od bramek Michała Wiewiórskiego i Kamila Herudzińskiego, ale po nich ponownie zaczęła rosnąć przewaga MKS-u. W efekcie w pewnym momencie podopieczni Tomasza Derbisa prowadzili różnicą nawet dziesięciu trafień. Szkoleniowiec dał jednak pograć całej ławce i choć większość nie zawiodła, to gospodarzom udało się przegrać w miarę honorowym wynikiem.

FORZA WROCŁAW - MKS WIELUŃ 21:27 (7:15)

MKS: Kolanek, Krekora, Waloch - Kowalik 2, Młodzieniak, Węcek 3, Golański, Krzaczyński 4, Książek 2, Famulski 1, Cepielik 3, Kurzawa, Pawelec 1, Torchała 6, Bednarek 1, Majda 4.

FORZA: Antosik, Galle - Urbańczak, Misiurka, Markiewicz 3, Tkaczyk, Burzyński, Bieżyński, Borzymowski, Palica, Koprowski, Massopust 1, Herudziński 4, Borszowski 2, Wiewiórski 5, Kuczyński 6.

W nadchodzący weekend oficjalnie pierwsza liga piłki ręcznej pauzuje, ale wielunianie w niedzielę (10 marca, hala WOSiR, początek godz. 18.00) rozegrają zaległe spotkanie z ASPR Zawadzkie.

W tym samym dniu od godz. 9.00 w obiekcie przy ul. Częstochowskiej 35 walczyć będą w kolejnym turnieju wojewódzkim podopieczne i podopieczni Mai Zienkiewicz z rocznika 2008. Poza tym o 13.00 rozpoczną zmagania ich rówieśnicy trenowani przez Jarosława Wolniaczyka.

Jacek Piwnicki


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu