mks 2019 2020 C B 2

http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.baner druzynagk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.juniorki_mksgk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po „Mikołaj Krekora Show”, wicelider bez punktów w Wieluniu

  • Napisane przez  Jacek Piwnicki

Nietypowo, bo w środę 13 lutego pierwszoligowcy MKS-u Wieluń rozegrali mecz o punkty w hali WOSiR. W 14. kolejce grupy B podopieczni Tomasza Derbisa podejmowali w hali WOSiR Siódemkę Miedź Legnica, z którą w tym sezonie spotkali się już po raz trzeci.

Jesienią w Legnicy w meczu pierwszej rundy ówcześni gospodarze wygrali 27:22, ale w grudniu, w meczu o Puchar Polski również w hali przeciwnika, wielunianom udało się zrewanżować i zwyciężyli 27:23, dzięki czemu w styczniu tego roku gościliśmy w Wieluniu drużyny Superligi - Chrobrego Głogów i Energę Wybrzeże Gdańsk.

Środowe spotkanie od początku zapowiadało niski wynik bramkowy. Przykładowo po kwadransie MKS prowadził 4:3, a do przerwy 7:6. Częstotliwość zdobywania goli nie zmieniła się w drugiej połowie, głównie dzięki dobrze grającym blokom defensywnym obu drużyn, ale również przez fatalną skuteczność w ataku. W pierwszoplanowych rolach wystąpili jednak obaj golkiperzy. Mikołaj Krekora rozpoczął od obrony trzech karnych, a potem przechodził samego siebie, broniąc seriami rzuty z pozycji sam na sam. Ponieważ Adrian Stachurski z Siódemki niewiele mu ustępował, skończyło się wygraną rekordowo niskim rezultatem 17:14.

Bohaterem środowego meczu w Wieluniu był bramkarz gospodarzy Mikołaj Krekora. Klubowy wychowanek z 46 rzutów legniczan obronił aż 32!

- Można stwierdzić, że w pewnym sensie przegraliśmy z Mikołajem Krekorą, który był tego wieczoru fantastyczny. My w ataku graliśmy nieźle, z pomysłem, bo dochodziliśmy do pozycji rzutowych. Tyle że w bramce stał człowiek, który ją zamurował - powiedział po meczu trener Siódemki Paweł Wita.

Nic zatem dziwnego, że pomimo iż legniczanie dobrze zaprezentowali się w obronie, tracąc zaledwie 17 bramek, to przegrali cały mecz różnicą trzech bramek.

Oczywiście wysoki procent skuteczności Krekory w bramce nie byłby możliwy bez wydatnej pomocy jego kolegów w obronie. Z kolei w ataku, mimo nikłej zdobyczy bramkowej, należy pochwalić nominalnego obrońcę Roberta Pawelca i byłego kapitana drużyny - Macieja Torchałę, który po dwóch latach znów zagrał w pierwszej drużynie. Obaj zanotowali zresztą swoje pierwszoligowe rekordy, zgodnie zdobywają po trzy gole. Najładniejszego z nich rzucił jednak najmłodszy na boisku Michał Podgórniak, który pokonał Adriana Stachurskiego strzałem z biodra oddanym z wyskoku.

Trzy punkty cieszą tym bardziej, że zostały wywalczone mimo wielu absencji w drużynie. Do pauzującego od początku sezonu Bartłomieja Helmana dołączyli bowiem później Oskar Klimas, Wojciech Rybczyński, Piotr Madeła, Łukasz Królikowski, a po meczu w Lesznie Michał Bernaś. Ponadto sprawy osobiste uniemożliwiły w środę występ Krzysztofowi Węckowi.

MKS Wieluń - Siódemka Miedź Legnica 17:14 (7:6)

MKS: Krekora - Krzaczyński 3, Pawelec 3, Torchała 3, Cepielik 2, Famulski 2, Książek 2, Majda 1, Podgórniak 1, Bednarek, Kowalik, Kurzawa, Młodzieniak. Kary: 4 min.

Siódemka: Stachurski - Mosiołek 4, Majewski 3, Piwko 3, Ziemiński 2, Płaczek 1, Skiba 1, Cegłowski, Drozdalski, Przybylak. Kary: 4 min.

Historia wyniku: 1:1 (5), 1:2 (10), 4:2 (15), 4:3 (20), 7:5 (25), 7:6 (30), 9:7 (35), 11:9 (40), 13:11 (45), 14:13 (50), 16:13 (55), 17:14 (60).

Widzów 250.

Sędziowali: Wojciech Bloch, Wojciech Solecki.

Kolejny mecz I ligi wielunianie rozegrają również w hali WOSiR. W sobotę 23 lutego o godz. 18-ej podejmować będą w niej ŚKPR Świdnica.


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu