http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2018_2019.20_04_2019.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2018_2019.02_03_2019.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2018_2019.19_01_2018_PP.slider 1_8_PPgk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2018_2019.12_01_2019.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2018_2019.08_12_2018.slidergk-is-1.jpglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dopóki piłka w grze…

  • Napisane przez  Sandra Wszoła, II LO Wieluń

Na kolejne zwycięstwo MKS-u kibice muszą jeszcze poczekać.

08.12.2018r. w hali sportowej Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wieluniu odbył się kolejny mecz piłki ręcznej mężczyzn w ramach I ligi grupy B w sezonie 2018/2019. Mecz kończył I rundę rozgrywek w tym sezonie. MKS Wieluń zmierzył się tym razem z zespołem KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Gospodarze znajdowali się na 5 miejscu w tabeli, goście zaś zajmowali 9 lokatę. Gracze MKS-u przystępowali więc do meczu w roli faworyta. Hala wypełniła się kibicami niemal po brzegi - z wolnych 298 miejsc zajęto aż 285. Wszyscy liczyli na to, że MKS wygra w pewnym stylu i dopisze do swojego konta kolejne 3 punkty.

IMG 0568

Mecz ten pomimo tego, że toczył się o ligowe punkty, był dedykowany dla Magdy i Patrycji, dwóch niepełnosprawnych bliźniaczek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu, które wraz ze swoimi rodzicami, koleżankami i kolegami ze szkoły oraz nauczycielami były gośćmi specjalnymi na tym spotkaniu.

IMG 0612

Mecz rozpoczął się od twardej gry w obronie zarówno gości, jak i gospodarzy. Na pierwszą bramkę, którą rzucił Adrian Franaszek, trzeba było czekać 4 minuty. Po chwili, po skutecznej akcji Cypriana Kociszewskiego, było już 0:2 dla AZS-u. W 6 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Szymon Famulski, który pokonał bramkarza AZS-u i zmienił wynik na 1:2. Mecz był niezwykle zacięty - żadna z drużyn nie odpuszczała. Gracze AZS-u wychodzili na prowadzenie, ale zawodnicy MKS-u błyskawicznie odpowiadali i wyrównywali. W 18 minucie Konrad Krzaczyński zapewnił MKS-owi pierwsze w tym meczu prowadzenie - 7:6. Na boisku po obu stronach toczyła się zacięta walka. Zarówno gospodarze, jak i goście, rzucali bramkę za bramką (dla MKS-u Konrad Krzaczyński i Radosław Majda, a dla AZS-u dwie Daniel Mieszkian i jedną Adrian Franaszek). W 23 minucie na tablicy pojawił się wynik 9:9. Wtedy gracze MKS-u zaczęli grać słabiej, co błyskawicznie potrafili wykorzystać goście, którzy rzucili 4 bramki (dwie Hubert Kuliński i po jednej Kacper Kiersznowski oraz Daniel Mieszkian).  MKS było stać na odpowiedź w postaci zaledwie jednej bramki, którą zdobył Konrad Krzaczyński. Do przerwy wynik wynosił 10:13 dla AZS-u.

IMG 0571

Druga połowa spotkania rozpoczęła się pomyślnie dla gospodarzy. Widzowie na trybunach spoglądali w stronę wieluńskich piłkarzy z nadzieją na wygraną. Najpierw bramkę zdobył Radosław Majda, a następnie Konrad Krzaczyński. MKS przegrywał już tylko 12:13. Skuteczne akcje gości, którzy na celne rzuty naszej drużyny odpowiedzieli dwiema bramkami (Cypriana Kociszewskiego i Adriana Franaszka), zwiększyły przewagę naszych przeciwników. Mecz, podobnie jak w pierwszej połowie, dostarczał wielu wrażeń. Od 40 minuty drużyny zaczęły grać, odpowiadając bramką na bramkę rywali. Przez 10 minut mogliśmy obserwować niezwykle pasjonującą wymianę celnych rzutów pomiędzy graczami MKS-u a AZS-u. W 50 minucie przewaga jednak nadal była po stronie graczy z Zielonej Góry – 19:20 (bramki rzucali dla MKS-u 2 razy Jarosław Cepielik, 2 razy Krzysztof Książek, raz Krzysztof Węcek i Szymon Famulski, zaś dla AZS-u 2 razy Hubert Kuliński, raz Bartosz Więdłocha, Daniel Mieszkian i Kacper Kiersnowski) Wreszcie szczęście uśmiechnęło się do MKS-u i w 53 minucie wieluniakom udało się objąć prowadzenie po bramce Szymona Famulskiego (21:20). Ożyły nadzieje na zwycięstwo, na widowni zawrzało. Gospodarze jednak byli w stanie utrzymać korzystny wynik tylko do 57 minuty, kiedy ponownie na prowadzenie wyszedł zespół uniwersytecki (21:22). MKS Wieluń próbował z wielką wolą walki wrócić do gry, jednak bezskutecznie. W 59 minucie tracimy bramkę (21:23). Nadzieje na choćby remis przywraca jeszcze Krzysztof Węcek, który wykorzystuje rzut karny, po chwili jednak Daniel Mieszkian rzuca bramkę i ustala wynik meczu na 22:24 dla KU AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Gospodarzom pozostaje wyciągnąć wnioski z przegranej i przygotować się do kolejnego spotkania z nadzieją na wygraną.

IMG 0641

Najlepszymi graczami meczu okazali się tym razem Szymon Famulski (MKS Wieluń) i Maciej Jarszak (KU AZS).

IMG 0649

Dodatkową atrakcją w tym meczu był występ trzech grup tanecznych z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu przygotowanych przez Panią Grażynę Kaczmarek. Młode tancerki z dużym wdziękiem wykonały swój program, budząc duże uznanie u zgromadzonych na hali kibiców.

MKS Wieluń : Mikołaj Krekora, Patryk Kolanek, Andrzej Waloch - Krystian Kowalik, Kamil Młodzieniak, Krzysztof Węcek(3 – 1/1), Konrad Krzaczyński (4), Krzysztof Książek(3 – 1/1), Szymon Famulski(7), Jarosław Cepielik(2 – 0/1), Michał Bernaś, Piotr Madeła, Oskar Klimas, Bartosz Bednarek, Radosław Majda (3)Łukasz Królikowski

Kary : 10 minut ( Węcek, Krzaczyński, Książek, Cepielik, Królikowski)

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego: Maciej Jarszak, Maciej Hady, - Szymon Gołębiewski, Cyprian Kociszewski(2), Robert Góral, Hubert Kuliński (4), Kacper Machalica, Michał Pawlisz, Daniel Mieszkian (7), Adam Szarłowicz, Adrian Franaszek (7 - 4/5), Michał Wysocki, Kacper Kiersnowski (2), Tyberiusz Chałupka, Jędrzej Jasiński, Bartosz Więdłocha (2 – 0/1)

Kary : 4 minuty ( Chałupka, Więdłocha )

Przebieg meczu:

5’ – 0:2, 10’ – 1:3, 15’ – 5:5, 20’ – 7:7, 25’ – 9:10, 30’ – 10:13;
35’ – 12:14, 40’ – 14:15, 45’ – 16:18, 50’ – 19:20, 55’ – 21:20, 60’ – 22:24.

Trenerzy:

MKS Wieluń – Tomasz Derbis

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Ireneusz Łuczak

Sędziowie :
Wojciech Kasznia – Czechowice- Dziedzice,

Grzegorz Toczyński - Zabrze

Artykuł przygotowali uczniowie II LO (Sandra Wszoła, Piotr Bieniecki, Dawid Ryczyński, Klaudiusz Grobelny).

Tabela po 11 kolejkach


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu