»

Mazur Sierpc lepszy od MKS-u w 2. kolejce

• Napisane przez  Krzysztof Krawczyk
Mazur Sierpc lepszy od MKS-u w 2. kolejce fot. Krzysztof Krawczyk (Radio ZW)

Drugoligowi piłkarze ręczni MKS-u przegrali w Sierpcu z Mazurem 27:30 w drugiej kolejce sezonu. Jak podkreślił trener wielunian, o porażce zadecydowały minuty chwilę przed i tuż po przerwie.

Do 23. minuty spotkania gra toczyła się ?na styku? i wciąż było blisko remisu. Potem jednak szczypiorniści MKS-u zaczęli popełniać błędy podania i chwytu, gubili piłkę, dlatego rywale ?odjechali?.

- Także tuż po przerwie zaspaliśmy - mówi Radiu Ziemi Wieluńskiej szkoleniowiec wieluńskich drugoligowców, Tomasz Derbis. Końcówka należała jednak do nas i z 12 bramek straty zrobiły się tylko 3. Do zdobycia choćby punktu zabrakło jednak czasu - podsumowuje trener.

MKS wraca więc z Sierpca bez zdobyczy. W tabeli wielunianie są na piątej pozycji. W sobotę w hali WOSiR-u podejmą spadkowicza z pierwszej ligi, AZS AWF Biała Podlaska.

Dobra wiadomość docierająca z obozu MKS-u jest taka, że w tym tygodniu do lekkich treningów wraca Michał Bernaś. Na razie nie wiadomo, kiedy kontuzjowany ostatnio zawodnik będzie mógł zagrać.