Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Zwycięstwo w dobrym stylu – MKS Wieluń triumfuje !

• Napisane przez  Michał Anisimo, Dawid Ryczyński z II LO w Wieluniu

24.10.2018 r. w hali sportowej Wieluńskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wieluniu odbył się mecz piłki ręcznej mężczyzn w ramach I ligi grupy B w sezonie 2018/19 – od początku wiadomo było, że będą to bardzo interesujące rozgrywki. MKS Wieluń podejmował u siebie UKS Olimp Grodków. W tabeli MKS tracił do zespołu z Grodkowa zaledwie 2 punkty, otwierała się więc szansa, aby wyprzedzić graczy UKS-u. Na trybunach zasiadło 200 widzów, którzy liczyli nie tylko na dużą dawkę pozytywnych emocji, ale też na dobry wynik swojego zespołu.

IMG 0503

Spotkanie rozpoczęło się od bramki zdobytej z rzutu karnego przez Kamila Rogaczewskiego w 2 minucie, kilka sekund później wynik na 0:2 dla UKS-u podwyższył Rafał Górny. Gracze MKS-u Wieluń próbowali szybko odpowiedzieć, jednak nie byli w stanie sforsować dobrze grającej obrony gości. Zespół z Grodkowa wyprowadzał kolejne ataki, w 8 minucie bramkę zdobył Dawid Mierzwiński, podwyższając wynik dla gości na 0:5. Wydawać by się mogło, że nic nie przerwie tej złej passy MKS-u. Kibice na pierwszą bramkę MKS-u musieli czekać aż 9 minut. Wtedy do siatki gości trafił Piotr Madeła. Olimp Grodków nie zwalniał tempa i rzucał kolejne bramki. W 15 minucie na tablicy widniał wynik 1:8. Gra naszych wyraźnie się nie układała, była nerwowa, napięcie udzieliło się także wieluńskiej widowni. W takiej sytuacji trener Tomasz Derbis postanowił poprosić o czas dla swojej drużyny. Gra wyrównała się - obydwie drużyny rzucały bramkę za bramką (dla gospodarzy Michał Bernaś, Oskar Klimas, Krzysztof Węcek, Jarosław Cepielik, Krzysztof Książek; dla gości 3 razy Marcel Ungier, Maciej Maciejewski). Taki stan rzeczy utrzymywał się do 26 minuty, gdy wynik wynosił 6:12. Gospodarze zagrali kapitalną końcówkę i w ostatnich 4 minutach zdobyli aż 5 bramek (bramki rzucali: 2 razy Piotr Madeła, Kamil Młodzieniak, Krzysztof Książek, Konrad Krzaczyński). Do przerwy udało się MKS-owi nadrobić straty i doprowadzić do wyniku 11:12. Do wyrównania wystarczyła jeszcze jedna bramka. Na widowni zawrzało pod koniec pierwszej połowy, wielunianie zagrzewali coraz energiczniej swoich do walki.

IMG 0556

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, otworzył Kamil Rogaczewski, który ponownie wykorzystał rzut karny i zmienił wynik na 11:12 dla zespołu z Grodkowa. Gospodarze w drugiej odsłonie grali kapitalnie. Widać było, że w przerwie wyciągnięto odpowiednie wnioski z błędów, które popełniono zwłaszcza na początku meczu. Szybkie reakcje na decyzje przeciwników, dobra i skuteczna obrona, błyskawicznie przeprowadzane akcje znajdujące swój finał w skutecznych rzutach do bramki przeciwnika urzekły zgromadzonych na widowni kibiców. MKS grał na pełnych obrotach, czego efektem było zdobycie ośmiu bramek z rzędu (bramki rzucali: Radosław Majda, Kamil Młodzieniak, 2 razy Jarosław Cepielik, Krzysztof Węcek, Piotr Madeła, Michał Bernaś, Łukasz Królikowski). Swoje trzy grosze do zwycięstwa skutecznymi interwencjami w bramce dołożył Mikołaj Krekora, co spowodowało, że w 41 minucie wynik wynosił 19:13 dla MKS-u. Goście w końcu przełamali swoją niemoc i w 43 minucie bramkę zdobył Paweł Chmiel, doprowadzając do zmiany wyniku na 19:14. Gracze z Grodkowa próbowali odrobić straty, jednak nasi zawodnicy grali bardzo dobrze w obronie i konsekwentnie w ataku, co sprawiało że stopniowo powiększali przewagę. W 50 minucie czerwoną kartkę otrzymał od sędziego gracz UKS-u Łukasz Szulc. Pozytywny impuls do tego, aby coś zmienić w grze gości, próbował dać Maciej Maciejewski, który pomiędzy 47 a 50 minutą zdobył 3 bramki. MKS Wieluń jednak pewnie zmierzał po zwycięstwo, gracze z UKS-u nie byli w stanie zrobić nic, co dałoby im nadzieję na korzystny wynik całego meczu.

MKS Wieluń wygrał ostatecznie 28:20. To była wygrana w bardzo dobrym stylu.

Za najlepszych piłkarzy na boisku uznano Marcela Ungiera z UKS-u Grodków oraz Jarosława Cepielika z MKS-u Wieluń.

MKS Wieluń : Mikołaj Krekora, Andrzej Waloch - Krystian Kowalik, Kamil Młodzieniak (3), Krzysztof Węcek(2), Konrad Krzaczyńsk(2)i, Krzysztof Książek(4), Szymon Famulski(1), Jarosław Cepielik(3), Jedrzej Kurzawa, Michał Bernaś(3), Piotr Madeła(4), Oskar Klimas(3), Bartosz Bednarek, Radosław Majda (1)Łukasz Królikowski(2)

Kary : 6 minut Kolanek, Węcek, Madeła)

UKS OLIMP Grodków: Marcin Młoczyński, Paweł Łągiewka – Maciej Maciejewski(5),
Denis Hartel, Paweł Chmiel(1), Krzysztof Galus, Tomasz Marcyniuk, Dawid Mierzwiński(2), Kamil Rogaczewski(3), Mateusz Wiśniewski, Marcel Ungier(5), Kamil Kulej(2),
Sebastian Kolanko(1), Rafał Górny, Patryk Koszyk, Łukasz Szulc.

Kary : 10 minuty ( Maciejewski, Kulej, Kolanko. Górny, Szulc)
Czerwona kartka :( Szulc )

Przebieg meczu:

5’ – 0:3, 10’ – 1:6, 15’ – 1:8, 20’ – 4:9, 25’ – 6:12, 30’ – 11:12;
35’ – 15:13, 40’ – 18:13, 45’ – 20:14, 50’ – 23:17, 55’ – 26:18, 60’ – 28:20.