«
»

Przegrana po tygodniowej przerwie.

• Napisane przez  Gienek Panek

WKS Grunwald Poznań wygrał 27:25 z MKS-em Wieluń w meczu 6 kolejki grupy B 1 ligi

Po tygodniowej przerwie piłkarze ręczni Międzyszkolnego Klubu Sportowego pojechali do Poznania na mecz VI kolejki z drużyną WKS-u Grunwaldu Poznań.

Jadąc do Poznania nasi zawodnicy mieli świadomość, że przeciwnik to bardzo silny i doświadczony zespół, którego choćby w najmniejszym stopniu nie można lekceważyć

Zaczęło się dobrze od bramki zdobytej przez Michała Bernasia. W odpowiedzi atak pozycyjny i strata Grunwaldu i zrobiło się 2:0 po rzucie Krzysztofa Książka. Poznaniacy nie pozostali nam dłużni i za sprawą Arkadiusza Galewskiego, który czterokrotnie trafił do naszej bramki , następuję zmiana wyniku i na tablicy jest już 4:3 dla Grunwaldu. Zawodnicy Grunwaldu poczuli wiatr w żaglach i w 12 minucie jest 7:4 dla gospodarzy. W tym momencie następuje przebudzenie w drużynie MKS-u Wieluń, do bramki Grunwaldu trafiają Jarosław Cepielik, Krzysztof Książek i Krzysztof Węcek - wynik na tablicy 7:8. Już do końca pierwszej połowy twarda walka w obronie i wymiana bramka za bramkę, co sprawia, że na przerwę drużyny schodzą przy wyniku 10:12.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie odpuszcza i dalej trwa twarda walka na boisku. W 40 minucie na prowadzenie po raz drugi w tym meczu wychodzi Grunwald Poznań (16:15). Nasi zawodnicy jednak nie rezygnowali z przeważenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Walka trwała na całego, bramka za bramkę, do stanu 22:22. W tym momencie bardziej skuteczni zaczęli być gospodarze - dobrze bronili, wyprowadzali kontry i zdobyli przewagę trzech bramek -26:23. Zwodnicy MKS-u pokazali, że trzy bramki straty to nie jest przewaga , która ich pogrąży. Zaczęli kryć każdy swego, a dwie bramki zdobyte prze Szymona Famulskiego, spowodowały, że na tablicy wyników pojawił się wynik 26:25. Niestety przy kolejnym ataku na bramkę Grunwalu sędziowie odgwizadali faul w ataku Michała Bernasia, piłka przeniosła się pod nasza bramkę a Michał Majewski ustala wynik spotkania na 27:25.

WKS Grunwaldu Poznań: Tarko ? Kulczyński :- Bartłomiejczyk 2, Galewski 8, Westwal, Westwal, Majewski 2, Martyński 2, Nowicki, Jankowiak, Kurek 5, Piechowaiak 3, Bajka, Płócieniczak 3, Nieradko, Przybylski 1, Tórz 1,

Kary : 14 minut

Czerwona kartka : Westwal

MKS: Krekora, Kolanek ? Kowalik 1, Młodzieniak, Węcek 5, Krzaczyński 3, Książek 3,
Famulski 4, Cepielik 5, Kurzawa, Bernaś 3, Madeła, Klimas, Majda 1. Królikowski 1

Kary: 6 min.

Czerwona kartka : Famulski

Przebieg meczu: 2:2 (5), 6:4 (10), 7:6 (15), 8:9 (20), 9:11 (25), 10:12 (30), 12:14 (35),
16:15 (40), 18:18 (45), 21:21 (50), 24:22 (55), 27:25 (60).