mks 2019 2020 1P

http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.slider1gk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Artykuly.2019_2020.16_02_2020.slidergk-is-1.jpglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.baner druzynagk-is-1.pnglink
http://mkswielun.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/banners.juniorki_mksgk-is-1.pnglink
«
»
Loading…
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Czwarte zwycięstwo MKS-u Wieluń na podsumowanie obchodów 35-lecia.

MKS Wieluń ? KS Forza Wrocław 32:28 w meczu V kolejki I ligi grupy B

 

 

Po dwóch kolejnych wyjazdach na Dolny Śląsk piłkarze ręczni wieluńskiego MKS-u zameldowali się na hali Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przeciwnikiem naszej drużyny była kolejna drużyna z Dolnego Śląska czyli KS Forza Wrocław.

 

 

W związku z zakończeniem obchodów 35-lecia powstania Międzyszkolnego Klubu Sportowego oprawa meczu miała szczególny charakter. W czasie prezentacji drużyn zawodnicy byli wyprowadzani na płytę boiska przez dzieci trenujące pod okiem trenerów Mai Zienkiewicz, Tomka Gustawa, Wojtka Psui i Jarka Wolniaczyka.

 

 

Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy MKS-u Wieluń, którzy po rzutach Krzysztofa Węcka i Jarosława Cepielika wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Forza nie pozostała dłużna i już w 5 minucie wynik spotkania 3:3. Od tego momentu trwała wymiana bramka za bramkę. Po 15 minutach na boisku zaczął przeważać MKS Wieluń. Z naszej strony do bramki trafiali nasi prawoszkrzydłowi Jarosław Cepielik oraz Konrad Krzaczyński oraz rozgrywający Krzysztof Więcek i Krzysztof Książek. Na koniec pierwszej połowy wynik meczu wynosił 19:13.

 

 

W przerwie meczu odbyło się podsumowanie obchodów MKS-Wieluń, które poprowadził Prezes Zarządu Eugeniusz Panek. Na płycie boiska zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe uczestniczące w zajęciach, łącznie z przedstawicielami drużyny oldbojów, którzy w poprzednim dniu rozegrali mecze w ramach XX Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet i Mężczyzn. Głos zabrał Pan Henryk Bogus założyciel i wieloletni Prezes MKS-u Wieluń. Życzenie dla naszego Klubu przekazał wraz z pięknymi piłkami Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa. Do życzeń dołączył się też Starosta Wieluński Pan Andrzej Stępień. Na koniec na płytę boiska został wniesiony okolicznościowy tort z logo MKS-u Wieluń, który został ufundowany przez Zakład Cukierniczy Pana Marka Gagatka.

 

 

Od początku drugiej połowy wszystko wskazywało, na to, że MKS Wieluń nie pozwoli sobie już odebrać zwycięstwa. Poprawą skuteczności w trafianiu do bramki Forzy wykazywał się nasz lewoskrzydłowy Szymon Famulski, któremu zdecydowanie nie szło w pierwszej połowie. Należy zauważyć, że po zmianie stron zawodnicy KS Forza Wrocław ambitnie dążyli do zmiany wyniku co spowodowało, że przewaga MKS-u spadła do czterech bramek. Ostatnią bramkę dla naszej drużyny zdobył Łukasz Królikowski ustalając wynik spotkania na 32:28

 

 

MKS Wieluń: Mikołaj Krekora, Patryk Kolanek, Andrzej Waloch - Krystian Kowalik 1, Konrad Krzaczyński 3 Krzysztof Węcek 6, Krzysztof Książek 5 (2/2), Szymon Famulski 5, Jarosław Cepielk 3(2/1), Jędrzej Kurzawa, Oskar Klimas 1 (1/1), Radosław Majda 1, Łukasz Królikowski 4, Michał Bernaś 1, Wojciech Rybczyński, Dawid Skorupa.

 

 

Zawodnik meczu w drużynie MKS Wieluń : Łukasz Królikowski

Trener: Tomasz Derbis.

Antosik Paweł, Muszak Krzysztof, Galle Dawid - Urbańczak Kacper 4, Lewalski Piotr 2, Misiurka Wiktor, Markiewicz Bartosz 6 (3/3), Karpiński Damian 1, Burzyński Piotr 1, Bieżyński Daniel 2, Mistak Filip 1, Borzymkowski Marcin 1, Palica Łukasz 3, Massopoust Piotr, Wiewiórski Michał 7, Kuczyński Jakub,

Trener : Marcin Palica

Zawodnik meczu w drużynie KS Forza Wrocław : Michał Wiewiórski

Przebieg meczu: 5' 3:2, 10' 6:6, 15' 8:7, 20' 13:8, 25' 17:9, 30' 19:17, 35' 22:15, 40' 24:18,
45' 28:21, 50' 30:24, 55' 30:26, 60' 32:28.

po 5 kolejce


Międzyszkolny Klub Sportowy w Wieluniu
ul. Częstochowska 35, 98-300 Wieluń
KRS: 0000 477 457, NIP: 832-18-24-915
e-mail: mkswielun@onet.eu