(0 głosów)

Legnica nie zdobyta.

Legnica nie zdobyta. Siódemka Miedź Legnica wygrała 27:22
z MKS-em Wieluń w meczu 3. kolejki grupy B 1. ligi

Nasza drużyna pojechał do Legnicy jako wicelider mogący pochwalić się kompletem punktów. Choć nastroje zawodników MKS-u były dobre to wiedzieliśmy, że przeciwnik postawi trudne warunki i tak też się stało. Dodatkowo MKS Wieluń pojechał osłabiony brakiem Konrada Krzaczyńskiego ( ?odpoczynek? przez dwa kolejne mecze ? konsekwencja czerwonej kartki w spotkaniu z Lesznem), Łukasza Królikowskiego - sprawy rodzinne oraz Piotra Madeły ? kontuzja po meczu z Zawadzkim.   Siódemka Miedź już od pierwszych minut sobotniego spotkania wzięła się do roboty, by powetować sobie niepowodzenia w Lesznie i Świdnicy. Mecz by wyrównany ? przez pierwszy kwadrans na prowadzeniu byli gospodarze, ale po kwadransie był już remis (6:6). Natomiast w 25 min. MKS wygrywał różnicą dwóch bramek (10:12).Wtedy drużyna trenera Pawła Wity mocniej stanęła w obronie, co od razu przyniosło efekty. Siódemka Miedź zdobyła pięć bramek z rzędu i na przerwę schodziła z zapasem trzech bramek. Do takiego stanu rzeczy zawodnicy MKS przyczynili się osobiście, popełniliśmy dużo niewymuszonych błędów, nie byliśmy skuteczni w ataku.

W drugiej połowie Siódemka Miedź grała mądrze i konsekwentnie, a co najważniejsze powiększała przewagę. Największą osiągnęła w 48 min., gdy po rzucie rozgrywającego świetny mecz Pawła Piwki wygrywała już 23:16. Efekt był taki, że końcówka meczunie była specjalnie emocjonująca, choć nasi zawodnicy ambitnie dążyli do zniwelowania strat.

Bardzo dobry występ zaliczył bramkarz Siódemki Miedź Legnica Łukasz Mazur. Nie gorzej w tym meczu prezentowali się nasi bramkarze. Mikołaj Krekora ? obrona dwóch karnych w pierwszej połowie  oraz dobra skuteczność przy rzutach z pola. Patryk Kolanek na boisku od 45 minuty też wykazała się dobrą skutecznością broniąc 6 rzutów na naszą bramkę. Z zawodników MKS-u Wieluń grający w polu najlepiej ? zwłaszcza w pierwszej połowie ? zaprezentował się Krzysztof Węcek.

Siódemka Miedź Legnica ? MKS Wieluń 27:22 (15:12)

Siódemka: Mazur 1, Stachurski ? Majewski 2, Przybylak, Płaczek 4, Koprowski 4, Cegłowski 1, Ziemiński 1, Piwko 5, Drozdalski 1, Mosiołek 4, Światłowski 2, Gregułowski 2. Kary: 12 min.

MKS: Krekora, Kolanek ? Kowalik 1, Młodzieniak 1, Węcek 4, Książek 3, Famulski 2, Cepielik 4, Kurzawa, Pawelec, Bernaś 4, Klimas, Majda 3. Kary: 6 min.

Przebieg meczu: 3:2 (5), 5:4 (10), 6:6 (15), 9:10 (20), 11:12 (25), 15:12 (40), 16:13 (35), 18:14 (40), 20:16 (45), 23:17 (50), 24:19 (55), 27:22 (60).

Tabela

Kolejny mecz zawodnicy MKS-u Wieluń rozegrają - też na wyjeździe ? w dniu 12.10.2018 roku ( piątek ) o godzinie 19:00 z ŚKPR Świdnica.